Tennis champion: tenisový palec na obzoru (hra + soutěž)

Bílé tričko, krátké šortky a boty od antuky. I tak by se dal popsat pravý hráč wimbledonského klání. Pokud vás tenis láká a přitom nechcete mít problémy s tenisovým loktem, máme tu pro vás skvěle zpracovanou javovou hru.
Tennis champion: tenisový palec na obzoru (hra + soutěž)

Jen co vstoupíte na antuku, rozprostře se před vámi hřiště splňující všechny parametry profesionální tenisové ligy. Na druhé straně na vás čeká zkušený soupeř, který vám nedá ani chvilku oddechu. Tribuny se stovkami lidí fandí a vy se připravujete na své první ukázkové podání. Jemným pohybem nejsilnějšího prstu na ruce započnete svůj vlastní šampionát na displeji svého mobilního telefonu.

    

Skvělá grafika

Tenis je vděčným námětem javových her a jeho rozmanité podoby můžeme vidět snad u každého výrobce. Pokud mám ale soudit ze svých zkušeností, lépe zpracovaný tenis pro displej mobilního telefonu jsem ještě neviděl. Grafika a fyzikální vlastnosti hry jsou natolik skvěle zpracovány, že konkurence se pro tuto hru bude hledat jen těžko. Asi není pochyb o tom, že by šla hra zpracovat i lépe, i tak si ale zaslouží Tennis Champion velkou pochvalu.

  

Překvapivá novinka

Hra má graficky povedenou i nabídku, ve které naleznete všední volby v podobě spuštění a opuštění hry. Krom jiného zde jsou i informace o výrobci a jednoduchá nápověda. U ní vás asi zaujme nepřítomnost popisu ovládacích prvků. Řešení ale najdete pod volbou nastavení, kde čeká možnost naprogramovat si ovládací prvky dle vlastních požadavků. Tato možnost u mnohých her chybí, což je přinejmenším škoda. Kromě nastavení kláves pro pohyb nahoru, dolů a do stran lze zvolit i klávesu pro odpal míčku. Jedinou pevně danou volbu ukrývá klávesa s nulou, která vás během hry dostane do nabídky. V ní si pak rozehraný šampionát můžete uložit. Samozřejmostí je i vypnutí a zapnutí zvuků.

  

Bez tréninku ani ránu

Tennis Champion nabídne i možnost tréninkové části, kdy hrajete proti náhodně vybranému hráči ze startovního pole. Po kvalitním tréninku se můžete pustit do samotného šampionátu. Celé klání je založeno na vyřazovacím systému. Při hře máte maximální přehled o dosaženém skóre, které je přehledně rozepsáno na jednotlivé sety v dolní části displeje. Skóre se objeví vždy, když jeden z hráčů získává bod – během hry tedy neruší. V horní části se pak objevuje informační řádek s krátkou nápovědou, která se přizpůsobuje vámi zvolenému nastavení ovládacích prvků. Hra dodržuje všechny základní pravidla tenisu.

Na vrcholu možností

Tennis Champion si mezi javovými tenisy své místo najde a neztratí se. Svou kvalitou předčí mnoho her podobného zaměření a zpracováním se dotýká vrcholku možností her určených pro mobilní telefony.

Ve zkratce

Název hry: Tennis Champion
Hodnocení: 95 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6230, 6600, 6610, 6800, 7200, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, N-Gage; Siemens SX1

 

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Alpha Wing anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

Diskuze (8) Další článek: SEmania: Fotografie a video Sony Ericssonu S700

Témata článku: Software pro mobily, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Siemens SX1, Palec, Hra, Jednoduchá nápověda, Jemný pohyb, Soutěž, Vděčný námět, Obzor

Určitě si přečtěte