Test - Sportovní pouzdra pro véčkové telefony

Majitelé rozevíracích telefonů, tzv. véček byli až do nedávné doby znevýhodněni malou nabídkou kvalitních pouzder pro nošení na krku. My jsme se na tuto kategorii zaměřili a otestovali pouzdra značky Mc Lanny.
Test - Sportovní pouzdra pro véčkové telefony

Víkendové články čas od času věnujeme zajímavému příslušenství pro vaše mobilní miláčky. Dnes jsme si vybrali módní pouzdra od známé firmy Tatch, konkrétně jejich kolekci Mc Lanny. Stále častěji můžete v letních měsících potkat po ulici nebo v přírodě lidi, kteří již objevili pohodlí, které jim mohou přinést pouzdra na krk. Telefon máte vždy v dosahu a to i tehdy, i když nemáte jedinou kapsu. Dá se říci, že pouzdra na krk jsou dnes módní záležitostí, ale také jim nelze upřít i jejich praktickou stránku. 

Oproti dřívějšímu testu, kdy jsme vás seznámili s pouzdry ze stejné kolekce, jsme se dne s zaměřili na pouzdra pro mobilní telefony rozevírací konstrukce. Přestože majitelé véček většinou naleznou hned v balení od výrobce také šňůrku pro pověšení na krk, často je praktičtější sáhnout po jiném pouzdru. A tím mohou být třeba pouzdra z kolekce Mc Lanny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pouzdra lze pořídit v šesti barevných variantách

Udrží, ale neochrání

Stejně jako při posledním testu jsme ocenili jejich široké popruhy, díky kterým nemáte otlačený krk a pohodlně se nosí. Odlišná konstrukce samotného telefonu si vyžádala také odlišné uchycení v pouzdru. Zprvu jsme si s tím nevěděli rady a snažili se vměstnat celý telefon pod průhledný kryt, což byl samozřejmě omyl. Pod něj patří pouze jedna polovina  telefonu. Pouzdro existuje jen v jedné velikosti a podle našich zkušeností do něj umístíte 99 procent všech véčkových telefonů. Přestože lze do něj umístit i třeba klasický Sony Ericsson T68i, tuto volbu nedoporučuji. Menší véčka mohou mít tendenci z pouzdra vyklouznout, vždyť se také nosí vzhůru nohama. Buďte však klidní, výrobce myslel i na tuto možnost a vybavil pouzdra bezpečnostní pojistkou, která funguje na výbornou. Jednoduše zaháknete nabízené očko za anténu vašeho mobilu. Naštěstí nemá většina véčkových telefonů integrovanou anténu, jinak by mohly nastat komplikace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zasunout a zaháknout očko za anténu, telefon nemá šanci vyklouznout

Telefon v pouzdru je snadno dostupný a také ovladatelný. Přes průhlednou část pouzdra snadno vidíte na klávesnici. Psaní textových zpráv probíhá také bez komplikací v nezměněné podobě. Jedinou nevýhodou při nošení pouzder na krku vidím v tom, že při rychlejší chůzi poskakují na hrudi, což není dvakrát příjemné. Ani pouzdra pro véčkové telefony se tomuto jevu nevyhnula.

Testovaná pouzdra z kolekce Mc Lanny se v kombinaci s véčkovými telefony osvědčila. Kromě uchycení telefonu by však měla přístroj i chránit. V našem případě to byla pouze částečná ochrana zadní strany a to je málo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pouzdra Mc Lanny pro véčkové telefony nejsou vhodná pro ochranu vašeho přístroje, ale jen pro pohodlné nošení telefonu na krku. Pouzdra jsou k dostání v šesti barevných variantách za cenu okolo 299 Kč.


Pouzdra na testování zapůjčila společnost Brand.
Tel:
572 540 265
Web: www.brand-uh.cz 

Témata článku: Véčko, Příslušenství, Test, Telefony, Sport, Sony Ericsson T68i, Módní záležitost, Telefon, Spor

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

10.  12.  2017 | Láska Jan | 33

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Apple iPhone 8 Plus: sázka na jistotu bez rizik [recenze]

Apple iPhone 8 Plus: sázka na jistotu bez rizik [recenze]

** Dva objektivy dělají lepší práci než loni ** Baterie zhubla, výdrž je ale delší ** Větší skleněná záda působí lépe než u malého modelu

4.  12.  2017 | Michlovský Jakub | 184