Tetris a další vylepšení na mobilu Ericsson A1018s

Ericsson A1018s je u nás poměrně rozšířený. Jeho majitele jistě potěší možnost nechat si do něj nahrát hru – Tetris. Úprava přidá do mobilu také další zvonění.
Tetris a další vylepšení na mobilu Ericsson A1018s
Ericsson A1018s je u nás poměrně rozšířený. Jeho majitele jistě potěší možnost nechat si do něj nahrát hru – Tetris. Úprava přidá do mobilu také další zvonění.

Jedná se o téměř stejný Tetris, jaký je na Ericssonu A2618s. Rozdíly jsou opravdu nepatrné. A jak že jej lze do telefonu dostat? Je to prosté, stačí si nechat nahrát poslední verzi firmwaru, která má označení CXC125263. To vám provede každý neautorizovaný servis za cenu kolem 200 Kč. Touto operací samozřejmě přijdete o záruku.

Zahrajte si Tetris

Po nahrání firmwaru se v menu objeví nová položka – Pomůcky. Do té se vedle Tetrisu přesunulo i nastavení budíku. Po zvolení položky Tetris se objeví animovaná úvodní obrazovka, kde si můžete vybrat, zda chcete hrát novou hru, prohlédnout si své nejlepší výsledky nebo si nechat napovědět, jak se hra ovládá. Před hraním si ještě vyberete z deseti úrovní obtížnosti a pak už jen skládáte kostičky do řady. Font, který zde byl použit, je i přes svou miniaturní velikost velmi dobře čitelný a musím říct, že bych jej uvítal i jinde. Na displej by se tak vešlo celých šest řádků!

Displej telefonu má pro Tetris celkem nevyhovující rozměry. Nebyl by to ale Ericsson, aby to nevyřešil nějakým kuriózním způsobem. Ke hraní je potřeba otočit telefon o 90 stupňů doprava, tedy na bok. Tomu je uzpůsobeno i ovládání, takže se hraje velmi pohodlně. Rozehranou hru si můžete kdykoliv stiskem No uložit a později se k ní pomocí volby Resume vrátit.

Pár chybiček

Bohužel má hra i mnoho chyb. Pokud máte zapnuto automatické zamykání klávesnice, tak se po 25 sekundách prostě zamkne. Hru lze sice i nadále ovládat, ale vypne se zvuk kláves. Také když vám někdo v průběhu hraní zavolá nastane občas problém. Někdy se hra korektně uloží, telefon začne vyzvánět a hovor můžete přijmout. Jindy ale telefon pouze zvoní bez možnosti hovor vyřídit.

Kromě Tetrisu však nový firmware přináší i jiná vylepšení. Kromě toho, že opravuje spoustu chyb také obsahuje 7 nových melodií. Některé jsou velmi povedené a část z nich je převzatá z telefonu Ericsson T10s. Můžete si tedy vybírat z celkem 19 typů vyzvánění! Majitele opravdu starých verzí firmware také potěší, že kurzor je nyní tvořen svislou, nikoliv vodorovnou čarou. Od doby, kdy používám nový firmware mi telefon ani jednou nezatuhl, a to se mi dříve stávalo dost často.

Diskuze (27) Další článek: Jak reklamovat předplacenou sadu a nespálit se

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Tetris, Vylepšení, Mobil

Určitě si přečtěte