Textové zprávy: úspěch fenoménu pokračuje

V dnešní době snad již neexistuje člověk, který by neznal textové zprávy. Textuje se všude – ve školách, v dopravních prostředcích, uprostřed hustého lesa i přelidněného náměstí. Je to fenomén či zkáza?
Textové zprávy: úspěch fenoménu pokračuje
V dnešní době snad již neexistuje člověk, který by neznal textové zprávy. Textuje se všude – ve školách, v dopravních prostředcích, uprostřed hustého lesa i přelidněného náměstí. Je to fenomén či zkáza

Miliarda za miliardou

SMS centra mobilních operátorů (to jsou takové velké krabice, přes které všechny textovky putují) musí zvládat opravdu velké množství dat v jednom okamžiku. Podle oficiální zprávy světové Asociace uživatelů GSM bylo pouze v evropských mobilních sítích odesláno pouze v prvním čtvrtletí letošního roku téměř 50 miliard textových zpráv. Na tomto čísle se však velkou mírou podepsaly také nejrůznější soutěže celoplošných televizí – v zahraničí jsou mezi velmi populárními pořady soutěž televizní stanice RTL s názvem Big Brother, kde diváci hlasují právě prostřednictvím svých mobilních telefonů o sympatiích k jednotlivým soutěžícím. Velmi populární je i hlasování do nejrůznějších hitparád – zde drží prim stanice MTV, kde diváci za jeden večer odešlou v průměru 25 tisíc textových zpráv. Toto číslo je skutečně úctyhodné, když si představíme, že se tak stane v průběhu několika málo hodin.

Češi, textujme!

Zpráva dále předpokládá, že v průběhu celého letošního roku se odešle více než 200 miliard textovek. Přestože jsou textovky v našich krajích také poměrně oblíbenou formou komunikace, v celosvětovém měřítku jsme spíše podprůměrní. Před námi jsou Němci, Angličané nebo Číňané; to je ale logické – stačí porovnat počet obyvatel těchto zemí s tou naší. Zajímavější by určitě byly statistiky, kolik odešle SMS v průměru jeden člověk.

A jak je to s vámi? Zkusme si udělat malou anketu na toto téma – napište nám do diskuse, kolik textovek odešlete za den, popřípadě za týden. Používáte textové zprávy také pro hlasování do různých soutěží?

Diskuze (85) Další článek: Řekněte svůj názor: chcete sítě třetí generace?

Témata článku: Ostatní, Fenomén, Text, Zprávy, Text zprávy

Určitě si přečtěte