Textovkám zvoní hrana

Krátké textové zprávy zaznamenaly v posledních několika málo letech opravdu velké obliby. Zdá se však, že budoucnost jim příliš nepřeje a již brzy je nebudeme chtít používat. Budeme si totiž psát jinak.
Textovkám zvoní hrana

Ano, je tomu skutečně tak – textové zprávy jsou doslova celosvětovým fenoménem. Tržby mobilních operátorů plynoucích z této formy komunikace dosahují vskutku závratných částek a počet odeslaných a přijatých textovek ze dne na den roste. V blízké budoucnosti však může být vše úplně jinak.

V dnešní době nejen odborná média, ale i samotní výrobci mobilních telefonů či mobilní operátoři upínají své zraky k nové technologie MMS, která umožní posílat nejen obyčejný text jako doposud, ale především také obrázky, fotografie či písničky. Tato technologie ještě příliš dobře nefunguje a také přístrojů s jejich podporou byste napočítali na prstech jedné ruky.

Zabijákem textových zpráv tak může být – a podle mého názoru také jednou bude – technologie GPRS ve spojení s mobilní Javou. Jak je to možné? Velmi jednoduše – do podobně vybaveného mobilu totiž můžete nahrát doslova jakoukoli aplikaci. A nejočekávanější aplikací všech mobilistů je dorozumívací a povídací služba ICQ.

ICQ je služba rozšířená po celém světě čítající obrovské množství uživatelů. Zřejmě zde nemusím jmenovat její přednosti, které ještě narůstají při implementaci tohoto prográmku do menu mobilních telefonů. Komunikace mezi dvěma klienty totiž probíhá okamžitě a v reálném čase – stejně, jako když spolu hovoříte.

Velkou výhodou tohoto způsobu komunikace je jeho cena. S využitím paketových datových přenosů GPRS tak i při dnešních poměrně vysokých cenách zaplatíte za hodinu jen několik málo korun a desetiminutový aktivní rozhovor vás nebude stát více než pětikorunu. To jsou hezké sumy, že?

Nezbývá nám tedy nic jiného než doufat, že se ICQ klienti dostanou na displeje našich mobilů co možná nejrychleji. Již dnes je můžeme najít v komunikátorech a chytrých telefonech a je skutečně jen otázkou času, kdy budou i v mobilech ostatních. Těšíte se?

Diskuze (44) Další článek: Twist karta za stovku?

Témata článku: Hra, Text, Hrana


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39