ThinkDB - malá databáze pro váš Palm

Nyní se objevila ve vodách databázových programů pro PalmOS další ryba. Patří do líhně firmy ThinkingBytes a jmenuje se ThinkDB.
ThinkDB - malá databáze pro váš Palm
Jste-li obyčejný uživatel PDA, který potřebuje mít vždy sebou seznam kontaktů, naplánovaných schůzek, přehled svých úkolů, sem tam si něco poznamenat, načrtnout či spočítat, pak si jistě vystačíte s vestavěnými aplikacemi vašeho kapesního přítele. Pakliže jste manažerem, obchodníkem, technikem nebo i úředníkem, rádi byste na svých cestách měli sebou i jiná data, která jste doposud nosili uložená v notebooku, nebo v horším případě jako otřepanou složku plnou papíru. A tak vaše ceníky, obchodní smlouvy, servisní záznamy nebo úřední seznamy putovaly vždy s vámi, ale v poněkud objemné formě. Jak tedy taková data dostat do mého Palm/Pilota ?

Tvůrci aplikací pro platformu PalmOS si již na začátku rozvoje Palmů uvědomovali, že právě naplňování vize "Kde jste vy, tam jsou i vaše data", bude jedním z vůdčích směrů využívání kapesních počítačů. Proto dnes máme k dispozici hned několik databázových systémů pro PalmOS. I zde si můžeme pomyslně rozdělit jednotlivé systémy podle analogie ze světa velkých PC na databáze "malé a velké" nebo chcete-li na "desktopové a serverové". Další skupinu mohou tvořit i tabulkové kalkulátory, které jsou ve své podstatě také kontejnery na data, se kterými dovedou efektivně pracovat. Z té pomyslně první skupiny jmenujme například nejpopulárnější JFile a HandDBase, z druhé pak systémy založené na databázích Oracle a Sybase. S těmi jsme se například mohli seznámit na první vývojářské konferenci 3COM Palm, která se konala v rámci letošního Invexu. Z tabulkových procesorů nelze nejmenovat oblíbený Quicksheet.

A právě nyní se objevila ve vodách databázových programů pro PalmOS další ryba. Patří do líhně firmy ThinkingBytes a jmenuje se ThinkDB. Je zástupcem čeledi "desktopových" osobních databází a chtěla by právem zápasit o místo vedle již zmíněných JFile, HanDBase a jiných. ThinkDB se skládá z programu pro PalmOS a aplikace pro Windows. V obou lze data prohlížet a editovat. V aplikaci na PC můžete importovat/exportovat data do formátu CSV pro další zpracování. Automatická synchronizace dat z databází mezi PDA a PC je samozřejmostí. Samotný program pro PalmOS oplývá mnoha příjemnými funkcemi. Data se zadávají do vlastních formulářů, prohlížení se děje v příjemném a praktickém pohledu, nechybí možnost filtrování dat podle zadaných kritérií, přepočítávaní polí, vyhledávání nebo tvorba statistických reportů např. sumarizace. Data lze propojit i jednoduchou relací. Databáze jsou komprimovány, lze je zabezpečit heslem a přiřadit k max. 50 zvoleným kategoriím. Podporované typy jednotlivých položek databáze jsou následující: Text, Integer, Long, Float, List, Expression, Date, Time, Checkbox, Memo, Key, External Join, External lookup. Maximální počet položek v databázi je stanoven na 36. Cena je zatím stanovena na $19,99.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Databáze, Data

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2