TinyTube: hromada videa pro mobily zdarma

Služba YouTube, která slouží pro sdílení všelijakých videí, se dočkala verze pro mobilní telefony. Jmenuje se TinyTube a nabízí nepřeberné množství videí všemožných žánrů optimalizovaných pro mobilní telefony. Neumí váš mobil streaming? Nevadí, narozdíl od YouTube si mobilní videa můžete přímo stáhnout.
TinyTube: hromada videa pro mobily zdarma

Je tu snad ještě někdo, kdo nezná YouTube? Tak si rezervujte několik hodin času a zadejte do svého internetového prohlížeče adresu www.YouTube.com. Najdete zde největší kolekci videosouborů na světě. Většinou se jedná o kratší zábavná videa, ale najdete tu i různé reportáže, upoutávky nebo reklamy. Člověk by si při pobírání té nekonečné databáze pomyslel, že co mohlo být natočeno, je už uloženo na YouTube. Ke shlédnutí je zde několik desítek miliónů videí a desetitisíce přibývají každý den.

Princip samotné služby je přitom tak jednoduchý. Lidé mohou na YouTube videa prohlížet a také naopak sdílet. Nahrát video na server a zpřístupnit ho tak ostatním není nic složitého a prohlížení je pak samozřejmě ještě jednodušší. Videa můžete třídit podle oblíbenosti a různých kritérií, k dispozici je také vyhledávání podle názvu.

Z původního dílka mladých nadšenců, kteří chtěli jen sdílet nějaká svá videa s přáteli, se stal gigant, jehož stránky navštíví desítky miliónů návštěvníků měsíčně. A získal tím pochopitelně i na ceně. A tak když nedávno tento úspěšný projekt kupoval Google, musel si podle odhadů připravit 1,65 miliardy dolarů.

Mobil plný videa

Dost bylo YouTube, dnes je v hlavní roli TinyTube. Nedávno spuštěná služba využívá databáze videí YouTube, ale videa jsou optimalizována pro potřeby mobilních telefonů. Mají tedy menší rozlišení, horší kvalitu a jsou převedena do formátu 3GP. Pro zobrazení na displejích mobilních telefonů však kvalita plně dostačuje. Úvodní stránka služby TinyTube je pak velmi jednoduchá a prostá, aby s ní internetové prohlížeče v mobilech neměly problémy.

K testu jsme použili Sony Ericsson P990i a jeho standardní prohlížeč Opera. Vyzkoušeli jsme i javovou Operu Mini (viz dole). 

 
TinyTube - prohlížení nekonečné galerie videí v mobilním telefonu • zmenšené zobrazení v prohlížeči

TinyTube najdete na adrese http://tinytube.net/. Podívat se sem samozřejmě můžete i z běžného prohlížeče v počítači, ale zobrazení bude trošku jiné. Malý obrázek s náhledem videa, název, informace o délce a odkazy ke stažení ve třech stupních kvality. Dále odkaz na ostatní videa autora a další videa dané kategorie. Nic víc, jen takto prostý seznam videí, ze kterého si stačí vybrat.

 
Vyhledali jsme videa s bouračkami • vybrané si chceme prohlédnout • po stažení se spustí přehrávač videa (na obrázku jen jen černá plocha, protože aplikace pro snímání obrazu displeje bohužel nedokáže zaznamenat probíhající video)

V horní části stránky je pak pole pro hledání a odkaz pro třídění. Můžete si zde vyhledat nejlepší videa podle hodnocení, nejoblíbenější, nejdiskutovanější a podobně. Výběr se přitom tvoří pro celou databázi či videa přidaná za poslední den, týden nebo měsíc. Zkrátka jak to znáte z YouTube.

  
Výběr nejlepších videí

TinyTube má narozdíl od originálního YouTube jednu velkou výhodu. Video není streamované a do mobilu se rovnou stáhne. Nezáleží tedy na tom, jak rychlé máte připojení a vybrané video si můžete poté archivovat a přehrávat kolikrát chcete.

Jen pro neomezené

Na prostých stránkách TinyTube mi chybí snad jen jedno – možnost přidat vlastní video z telefonu. Ale s touto alternativou snad tvůrci služby ještě přijdou. Náplň nyní zajišťují pouze videa převzatá z YouTube.


Dvě videa z TinyTube uložená mezi videi na paměťové kartě

Není snad ani potřeba připomínat, že při využívání této služby budete využívat datové přenosy a je tedy nutné pamatovat na to, že za ně můžete tučně zaplatit. Chce to neomezený datový tarif a pokud možno i nějaké rychlejší datové přenosy než GPRS. Ale i s nimi se dá služba celkem pohodlně používat. Streaming není potřeba a zmenšená videa zpravidla nejsou příliš velká, co se objemu dat týče. Stačí kontrolovat, jak je vybrané video dlouhé. Úplně bez starostí jste pak v případě, že máte možnost připojení přes Wi-Fi.

 
Prohlížení TinyTube s Operou Mini

Diskuze (11) Další článek: Vodafone: kluziště bude i letos

Témata článku: Ostatní, Zdarma, Sony Ericsson P990i, Vybrané video, Hromada, Mobil, Zmenšené zobrazení


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10