Tip: Jak dostat hlasové poznámky z Nokie do počítače

Nokia do svých nových telefonů 6310, 6310i, 6510 a 8310 přidala diktafon. Víte, že nahrané zvukové poznámky můžete jednoduše dostat do počítače? Poradíme vám, jak na to.
Tip: Jak dostat hlasové poznámky z Nokie do počítače

Hlasové poznámky dostanete z mobilu do počítače pomocí programu Content Copier, který je součástí balíčku PC Suite. Ten jste dostali k mobilu na cédéčku a aktuální verzi najdete na webu Nokie (vyhledejte konkrétní telefon a v pravém pruhu stránky zvolte odkaz Support, Downloads).

Pozor: Jednotlivé verze PC Suite nejsou navzájem kompatibilní, musíte mít balíček určený pro svůj mobilní telefon.

Content Copier je velmi užitečný program, s jehož pomocí můžete veškerá data a nastavení ze starší Nokie nahrát do nového modelu. Zároveň s ním můžete zálohovat data z telefonu a touto funkcí také dostanete zvukové nahrávky z mobilu do počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Krok po kroku

Po nainstalování balíčku PC Suite a nutném restartu počítače spusťe z nabídky Start program Content Copier. Před tím připojte mobil k počítači: modely 6310 a 6310 kabelem, infračerveně anebo prostřednictvím Bluetooth (musíte mít ale originální Bluetooth kartu Nokia, s jinými produkty PC Suite nepracuje), telefony Nokia 6510 a 8310 s počítačem propojíte pouze infračerveně.

Nyní postupujte podle obrázků:

1. Vyberte možnost zkopírování dat z telefonu do PC (Copy data from a phone to a PC). Stiskněte Next.

Klepněte pro větší obrázek

2. Program ověří, že je k počítači připojen telefon. Pokud ano, zobrazí v rámečku jeho označení a druh připojení. Stiskněte Next.

Klepněte pro větší obrázek

3. Content Copier začne kopírovat všechna data z telefonu do počítače. Bohužel vždy zkopíruje celý obsah telefonu a chvilku to trvá. Až se zpřístupní tlačítko Next, klikněte na něj.

Klepněte pro větší obrázek

4. Na následujícím dialogu stiskněte tlačítko Save Data a najděte složku (doporučuji prázdnou), do které Content Copier nahraje soubory s telefonu. Potom opět stiskněte Next.

Klepněte pro větší obrázek

5. Nyní stačí stisknout tlačítko Finish.

Klepněte pro větší obrázek

Content Copier se uzavřel a ve složce, kterou jste nastavili ve čtvrtém kroku, najdete několik souborů. Je zde adresář z telefonu, kalendář, textovky, nastavení profilů ... a pokud v mobilu byla zvuková nahrávka, také soubor nebo soubory WAV. Na počítači je můžete přehrát například ve Windows Media Playeru nebo WinAmpu. Zvuková kvalita nahrávky není vysoká, jde o monofonní zvuk nasamplovaný frekvencí 8 kHz a do telefonu se navíc vejdou jen dvě minuty záznamu. Nahrávka je ale v počítači, a o to šlo.

Diskuze (20) Další článek: Jaký mobil je nejlepší? Srovnání osmdesáti telefonů

Témata článku: Nokia, Nokia 6510, Počítač, Hlas, Tip, Zvuková nahrávka

Určitě si přečtěte