Tip: Jak dostat hlasové poznámky z Nokie do počítače

Nokia do svých nových telefonů 6310, 6310i, 6510 a 8310 přidala diktafon. Víte, že nahrané zvukové poznámky můžete jednoduše dostat do počítače? Poradíme vám, jak na to.
Tip: Jak dostat hlasové poznámky z Nokie do počítače

Hlasové poznámky dostanete z mobilu do počítače pomocí programu Content Copier, který je součástí balíčku PC Suite. Ten jste dostali k mobilu na cédéčku a aktuální verzi najdete na webu Nokie (vyhledejte konkrétní telefon a v pravém pruhu stránky zvolte odkaz Support, Downloads).

Pozor: Jednotlivé verze PC Suite nejsou navzájem kompatibilní, musíte mít balíček určený pro svůj mobilní telefon.

Content Copier je velmi užitečný program, s jehož pomocí můžete veškerá data a nastavení ze starší Nokie nahrát do nového modelu. Zároveň s ním můžete zálohovat data z telefonu a touto funkcí také dostanete zvukové nahrávky z mobilu do počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Krok po kroku

Po nainstalování balíčku PC Suite a nutném restartu počítače spusťe z nabídky Start program Content Copier. Před tím připojte mobil k počítači: modely 6310 a 6310 kabelem, infračerveně anebo prostřednictvím Bluetooth (musíte mít ale originální Bluetooth kartu Nokia, s jinými produkty PC Suite nepracuje), telefony Nokia 6510 a 8310 s počítačem propojíte pouze infračerveně.

Nyní postupujte podle obrázků:

1. Vyberte možnost zkopírování dat z telefonu do PC (Copy data from a phone to a PC). Stiskněte Next.

Klepněte pro větší obrázek

2. Program ověří, že je k počítači připojen telefon. Pokud ano, zobrazí v rámečku jeho označení a druh připojení. Stiskněte Next.

Klepněte pro větší obrázek

3. Content Copier začne kopírovat všechna data z telefonu do počítače. Bohužel vždy zkopíruje celý obsah telefonu a chvilku to trvá. Až se zpřístupní tlačítko Next, klikněte na něj.

Klepněte pro větší obrázek

4. Na následujícím dialogu stiskněte tlačítko Save Data a najděte složku (doporučuji prázdnou), do které Content Copier nahraje soubory s telefonu. Potom opět stiskněte Next.

Klepněte pro větší obrázek

5. Nyní stačí stisknout tlačítko Finish.

Klepněte pro větší obrázek

Content Copier se uzavřel a ve složce, kterou jste nastavili ve čtvrtém kroku, najdete několik souborů. Je zde adresář z telefonu, kalendář, textovky, nastavení profilů ... a pokud v mobilu byla zvuková nahrávka, také soubor nebo soubory WAV. Na počítači je můžete přehrát například ve Windows Media Playeru nebo WinAmpu. Zvuková kvalita nahrávky není vysoká, jde o monofonní zvuk nasamplovaný frekvencí 8 kHz a do telefonu se navíc vejdou jen dvě minuty záznamu. Nahrávka je ale v počítači, a o to šlo.

Témata článku: Nokia, Nokia 6510, Zvuková nahrávka, Hlas, Počítač, Tip

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50