Tip na Vánoce: jak poslat pohlednici z mobilu

Papírové vánoční pohledy jsou tradicí, která jen tak nevymizí. Proč ale k jejich odeslání nevyužít mobil?
Tip na Vánoce: jak poslat pohlednici z mobilu

Pomalu začínají přípravy na Vánoce a mnoho z nás ve zmatku zapomene poslat vánoční přání svým známým či kolegům. Ovšem už několik měsíců existuje možnost, jak odeslat klasickou papírovou pohlednici rychle a pohodlně přímo z mobilního telefonu, což se může hodit zejména teď před Vánocemi.

Papírovou pohlednici s libovolným obrázkem a textem můžete odeslat následujícími dvěma způsoby:

Mailem, nebo rovnou z telefonu

První možnost odeslání je určena pro zákazníky všech mobilních operátorů v ČR, jejichž telefony podporují multimediální zprávy MMS. Služba se jmenuje Do schránky a provozuje ji Česká pošta. Pohlednici je možno vytvořit několika způsoby:

  • Odesláním MMS zprávy na e-mailovou adresu pohlednice@doschranky.cz, do které vložíte požadovaný obrázek. Ten bude vytištěn na pohlednici s následujícími údaji: Jméno Příjmení*Ulice a č.p.*Město*Směrovací číslo*text na pohlednici
  • Odesláním fotografie, kterou máte uloženou v počítači (více informací zde)
  • Výběrem vánoční pohlednice přímo ze stránek služby
  • Odesláním e-mailu, která musí v příloze obsahovat obrázek. Postup odeslání je shodný s postupem pro MMS zprávy.

Platba za službu probíhá vždy formou Premium SMS, která je účtována sazbou 30 Kč. Jestliže pohlednici vytváříte pomocí MMS zprávy, tak je nutné počítat navíc s cenou za odeslanou multimediální zprávu a to podle ceníku vašeho operátora. Pohlednice bude adresátovi doručena do dvou pracovních dnů od podání. Výsledek sice nebude mít krásny voskový papír s fotografií, jako pohlednice z trafiky, ale to jistě dožene osobitostí a jedinečností takového přání. Více podrobností se dozvíte na webových stránkách www.doschranky.cz

Pouze pro modré

Druhou variantu mohou využít pouze zákazníci české mobilní sítě O2. Vytváření vánoční pohlednice je v tomto případě o něco rychlejší, protože stačí pouze odeslat vámi zvolený obrázek na telefonní číslo 999505. Služba nese název MMS Pohled. Vzápětí vám bude doručen wapový odkaz (data se samozřejmě neplatí), kde v přehledném formuláři vyplníte údaje o adresátovi a text, jenž bude umístěn na rub pohlednice.

Cena služby je 22,50 Kč + poplatek za odeslanou MMS zprávu podle vašeho tarifu. Zákazníci vybraných telefonů se Symbianem mohou pohlednici vytvořit pohodlně ze svého mobilu. Pro získání aplikace Symbian MMS Pohled stačí odeslat textovou zprávu ve tvaru SGAME 006 na telefonní číslo 999888. Pohlednice bude doručena do tří pracovních dnů od odeslání.

Ať už si zvolíte jakoukoliv z výše uvedených způsobů odeslání, vánoční pohlednici můžete také vytvořit a odeslat v zahraničí. Ceny jsou shodné jako u nás. U druhé varianty, která platí pouze pro O2 zákazníky, je nutné ze zahraničí do MMS zprávy přidat ještě následující text Jméno Příjmení*PSČ Město*text pohlednice. Odesláním ve formě MMS se vyhnete drahému datovému roamingu.

Jelikož od příštího roku zdražují poštovní služby, je velmi pravděpodobné, že také brzy stoupne cena těchto služeb. O případných změnách v účtování vás budeme samozřejmě včas informovat.

Diskuze (6) Další článek: T-Mobile plánuje výpadek datových služeb

Témata článku: Operátoři, Smartphony, O2, Ostatní, Software pro mobily, Symbian, Vánoční nabídka, Mobil, Pohled, Tip

Určitě si přečtěte