Tipy a triky pro mobily Siemens II.

Mobily Siemens mají několik zajímavých funkcí, které mohou zůstat před zraky běžných uživatelů skryty. Proto tu máme další nášup.
Mobily Siemens mají několik zajímavých funkcí, které mohou zůstat před zraky běžných uživatelů skryty. Proto tu máme další nášup.

Všechny postupy, pokud nebude řečeno jinak, jsou popisovány na telefonu S35i. Až na detaily jsou shodné s modely C35i a M35i; u S25 se položky menu jmenují trochu jinak a jsou zde částečně odlišné funkce, ale v zásadě lze uvedené postupy použít také pro tento telefon a někdy i pro S10.

Jak snadno vytáčet hlasem

Model S35 má kromě dalších funkcí také hlasové vytáčení pro 20 jmen. Nejprve si musíte k danému jménu volbu namluvit. Jděte do telefonního seznamu, vyberte příslušné jméno a stiskněte pravé tlačítko a z menu vyberte položku Volba hlasem. Číslo se automaticky zkopíruje ze SIM karty do paměti telefonu, pokud tam již není. Pak už jen stiskněte klávesu Start (levé kolébkové tlačítko) a dvakrát vyslovte zřetelně hlasový povel. Ten se pak uloží do paměti. U daného čísla pak budete mít v seznamu znak otevřených úst (rtů).

Klepněte pro větší obrázek

Pro aktivaci hlasového vytáčení podržte dolní tlačítko na levém boku mobilu a jakmile se na displej napíše „Prosím, hovořte“, řekněte hlasový povel. Pokud se bude shodovat s již uloženým v seznamu, začne mobil dané číslo vytáčet.

Jak zjistíte, kolik míst vám ještě v seznamu zbývá

Vejděte do telefonního seznamu a zvolte jakoukoliv položku. Stiskněte pravou kolébkovou klávesu a z menu vyberte příkaz Kapacita. Zobrazí se maximální počet míst na kartě SIM, speciálních míst na kartě SIM, v telefonu a u S35i také počet místo pro hlasové vytáčení. V závorce pak vidíte vždy údaj o tom, kolik položek je ještě volných. Pokud byste chtěli uložit záznam do speciální paměti, budete potřebovat PIN2.

Jak používat skupiny volajících

Mobily Siemens kromě modelu C25 mají dvě skupiny volajících. První je běžná, kam si ukládáte všechny „normální“ lidi, ta druhá se nazývá VIP; u S10 a S25 se používá názvu červený seznam, protože čísla umístěná v této skupině jsou zobrazena červeně. U pětatřicítkové řady se zase skupina VIP odlišuje stejnojmennou zkratkou vedle čísla.

Pokud chcete kohokoliv zařadit do skupiny VIP, najděte si ho v seznamu kurzorem a v kontextovém menu (pravé kolébkové tlačítko) zaškrtněte položku VIP-záznam. Do skupiny VIP můžete umisťovat jak údaje na kartě SIM, tak v paměti telefonu. Pokud chcete v seznamu vylistovat pouze záznamy VIP, stiskněte po vstupu do seznamu tlačítko telefonního seznamu ještě jednou.

Jak vytvářet vyzváněcí profily a filtrovat hovory

Vyzváněcích profilů mají mobily pětatřicítkové řady sedm, S25 bohužel jen tři. Každému profilu lze nastavit různé vyzvánění jak pro běžná čísla, tak pro čísla VIP. Můžete si také nastavit různá zvonění pro textové zprávy a alarm organizéru.

Vstupte do menu se seznamem profilů, buď tlačítkem po straně nebo klávesou s hvězdičkou. Vyberte profil pro editaci, popř. nový pro vytvoření a stiskněte pravou kolébkovou klávesu. Jednotlivé položky mají tyto významy:

  • Nastavení vyzvánění – telefon může normálně zvonit, pípnout nebo být zcela zticha.
  • Hlasitost – volíte hlasitost pro zvonění lidí z běžného seznamu, seznamu VIP, zpráv a alarmu (organizér).
  • Melodie – pro tytéž události vybíráte typ zvonění popř. zvukového upozornění.
  • Vibrace – zapnete vibrování; telefon může zvonit i vibrovat zároveň.
  • Filtrování volání – vyberete si, zda se dovolají všichni, ti, kteří jsou v seznamu nebo jen čísla VIP. Pokud je nastaven filtr na telefonní seznam a zavolá vám někdo, kdo v něm není, nebude mobil zvonit. Druhé straně však bude normálně vyzvánět – jen vy nebudete mobilem upozorněni zvoněním na příchozí hovor. Samozřejmě, hovor můžete přijmout i odmítnout, popř. nechat zmeškat.
  • Zvuk tlačítek – v daném profilu buď zapnete nebo vypnete klikání kláves.
  • Zkrácené menu – v každém profilu můžete zapnout rychlé menu (viz minulý článek).
  • Velká písmena – pokud špatně vidíte, můžete si nastavit větší písmena v menu. Vždy pak uvidíte jen jednu položku na obrazovce. Ostatní písmena (např. při wapování či psaní SMS) zůstávají stejná.
  • Styl grafiky – spíš taková blbůstka. Můžete si zvolit ze tří typů: I&C, Lighthouse a Dog. Styl mění úvodní a závěrečné animace.

Jak pohodlně a rychle uložit číslo do seznamu?

Pokud chcete vložit nový záznam do telefonního seznamu, nemusíte vůbec chodit do menu seznamu. Stačí napsat číslo na displej a místo vytočení stisknete pravou část pravého kolébkového tlačítka. Pak už jen zadáte jméno a je to. Tento způsob se hodí zejména tehdy, pokud si napíšete na telefonu číslo během hovoru. Po skončení ho takto rychle šupnete do seznamu.
Diskuze (19) Další článek: Dotované telefony EuroTelu na prosinec

Témata článku: Siemens, Siemens M35i, TRI, Tip, Dolní tlačítko, Trik, Mobil


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34