Tipy pro posílání textových zpráv I.

Minulý víkend jsme téma textových zpráv lehce nakousnuli, dnes budeme pokračovat už konkrétními tipy, jak efektivně pracovat s textovkami nejen z mobilu.
Tipy pro posílání textových zpráv I.
Ivan Lukáš: Minulý víkend jsme téma textových zpráv lehce nakousnuli, dnes budeme pokračovat už konkrétními tipy, jak efektivně pracovat s textovkami nejen z mobilu.

Posíláme SMS: z mobilu na mobil

Nejčastější je posílání textovky z mobilního telefonu. U tohoto způsobu můžete mít jistotu, že zpráva příjemci dojde, ve většině případů do několika sekund. Je to však také nejdražší způsob, protože zaplatíte plnou cenu textové zprávy, a to může být u předplacených karet až tři koruny.

Aby bylo možné odeslat textovou zprávu, musí být v telefonu nastaveno správné číslo střediska SMS. Toto číslo si telefon přečte z karty SIM, takže jej nebudete muset pokaždé nastavovat. Kdybyste však toto číslo v nastavení telefonu změnili, nebudete moci textovky odesílat. Zde jsou správná čísla:

EuroTel: +420 602 909 909

Oskar: +420 608 005 681
Paegas: +420 603 052 000

Za kolik pošlete textovku

-
Operátor Služba Cena textovky s DPH Poznámka
EuroTel Relax 2,63 Kč -
Relax Plus 2,63 Kč 20 SMS zdarma při platbě inkasem, jinak 10 SMS zdarma
Start Týden, Global Týden, Business Týden 2,10 Kč Službu je nutné aktivovat, měsíční paušál je 47,30 Kč, v ceně je 15 SMS zdarma
Optimum 2,63 Kč 30 SMS zdarma při platbě inkasem, jinak 20 SMS zdarma
SMS/Data Měsíčně 204,75 Kč do 50 odeslaných SMS je cena 1,58 Kč, do 1 000 SMS 1,25 Kč, do 10 000 SMS 0,95 Kč a nad 10 000 SMS 0,79 Kč -
Go Quatro, Go Original 3,30 Kč -
Go Fun 1,80 Kč -
Ostatní starší tarify 2,10 Kč -
Oskar Volám Málo, Volám Často, Volám Stále 1,05 Kč -
Slyším Vás 0,53 Kč ve špičce 0,37 Kč mimo špičku -
Dohoda s Oskarem 0,53 Kč -
Oskarta 2,10 Kč -
Paegas Paegas 20 2,10 Kč -
Ostatní tarify 1,05 Kč -
Twist 2,80 Kč-

Posíláme SMS: z počítače přes mobil

Jde vlastně o podskupinu předchozí varianty, protože klíčovou roli hraje opět mobilní telefon, který musí být kabelem, případně infračerveně propojen s počítačem. Potřebujete k tomu také program, který zajistí, aby si počítač s mobilem rozuměl. Kabely můžete koupit za 500 až 1500 Kč, programy často dostanete k lepším mobilním telefonům, stáhnete je na Internetu, za mnohé je ale nutné zaplatit.

Za odeslanou textovku platíte stejně jako byste ji odesílali z mobilu, práce se zprávami je však mnohem komfortnější.

Doporučujeme programy:

Nokia PC Suite (zdarma)

Program dokáže propojit některé mobily Nokia s počítačem. Lze jej stáhnout na webu www.nokia.com v sekci pro příslušný typ mobilu.

Callnet SMS Agent 3.0, www.callnet.cz (1 302 Kč, existuje verze zdarma)

Program umí kromě textových zpráv posílat na mobily také loga a melodie, pracovat s telefonním seznamem atd. Pokročilejší verzi programu Callnet používáme v Mobilitách na zpracování vašich textovek.

Mobil Change, mobilchange.datasys.cz/cze/index.phtml

Tento program dokáže integrovat textové zprávy z mobilního telefonu do prostředí elektronické pošty, umožňuje vytvářet aplikace využívající pro přenos informací textové zprávy, odesílat a přijímat SMS v prostředí Outlooku a řadu dalších funkcí. Program však není určen pro každého uživatele, přijde na třicet tisíc.

Posíláme SMS: z počítače přes Internet

I v tomto případě se pro posílání textových zpráv používá počítač se všemi jeho výhodami, prostředníkem však není telefon, ale veřejné SMS brány na Internetu. Za poslání takové textovky kromě nákladů na internetové připojení nic neplatíte! Ovšem něco za něco – nemáte stoprocentní jistotu, že textovka příjemci opravdu dojde a doba doručení se často nepohybuje v řádu sekund. Smůlu mají také uživatelé Oskara – protože tento operátor nemá veřejnou e-mailovou bránu, textovku na jeho číslo přes níže uvedené programy zpravidla nepošlete.

Doporučujeme programy:

EuroSMS, www.missoftware.cz/eurosms2.html (zdarma)

S programem můžete poslat neomezeně dlouhou zprávu (na telefon přijde rozdělena), pošlete textovku více adresátům najednou, vytvoříte si adresář.

QuickSMS, quicksms.iwebs.cz (zdarma)

QuickSMS umožňuje odesílat textové zprávy prostřednictvím e-mailové brány textových zpráv. Obsahuje adresář a textové zprávy umožňuje řadit do fronty – odešlou se v okamžiku, kdy se připojíte k Internetu.

Folow Me!, www.tinysoftware.cz/ftp/followme/fm10bcz.exe (pouze sharewarová verze, již se neprodává)

Tento program pravidelně kontroluje e-mailovou schránku a přeposílá nové zprávy na mobilní telefon. E-maily dokáže i filtrovat, na mobil vám budou proto chodit jen ty, které chcete.

SMS DreamCom, http://kubik.mute.cz/dreamcom (zdarma)

Jednoduchý a účelný program na posílání SMS, který nabízí archivaci, znovuposlání starých zpráv, přidání a úpravu libovolných operátorů, odeslání v přesný čas, nastavení libovolného odesílatele, hromadné odeslání a řadu dalších funkcí

SMS Klient www.mujweb.cz/www/smsklient/ (cena asi 8 000 Kč)

SMS Klient umožňuje odesílání textových zpráv přes GSM bránu nebo Internet z Microsoft Outlooku.

ICQ 2000, www.icq.com, www.icq.cz (zdarma)

Nejnovější verze programu umí posílat textové zprávy na mobilní telefony. Pro správnou funkčnost v Česku (pro EuroTel a Paegas, Oskar bohužel nefunguje) je třeba stáhnout také opravu. Když příjemce na textovku odpoví, přijde vám jako zpráva do ICQ. Doporučujeme!

Další část článku zveřejníme zítra.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility.

Diskuze (5) Další článek: Benefon Delta - mobil z doby zvané NMT

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Posílání, CallNet SMS, Správné číslo, SMS agent, Tip, Text


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10