Tipy pro posílání textových zpráv II.

Dnes s velkým tématem textových zpráv končíme – dozvíte se finální informace, jak využít mobilní e-mailové adresy, jak poslat textovku z webu apod.
Tipy pro posílání textových zpráv II.
Ivan Lukáš: Dnes s velkým tématem textových zpráv končíme – dozvíte se finální informace, jak využít mobilní e-mailové adresy, jak poslat textovku z webu apod.

Posíláme SMS: z webových stránek

Posílání textových zpráv z webových stránek je velmi oblíbené, protože vám stačí jen webový prohlížeč. Za takovou textovku také nic neplatíte.

Doporučujeme služby

EuroTel, www2.eurotel.cz/sms/index.html?n_pagestyle=new

Z této brány můžete odesílat textové zprávy na mobilní telefony v síti EuroTel. Zpráva může mít až 750 znaků, bude rozdělena do několika kratších zpráv o maximální délce 160 znaků. Když budete psát s háčky a čárkami, budou ve výsledku ořezány. Jeden uživatel může z této brány odeslat nejvýše sto textových zpráv denně.

Paegas, sms.paegas.cz/wwwsms

Umožňuje odesílat textovky na mobilní telefony v síti Paegas. Maximální délka zprávy je 777 znaků. Znaky s diakritickými znaménky příjemce nepřečte, proto pište bez háčků a čárek.

Oskar, www.oskarmobil.cz/cz/sms/s_index.htm

Umožní poslat textovou zprávu na mobily v síti Oskar. SMS může být dlouhá maximálně 779 znaků, opět nepište s háčky a čárkami.

MTNSMS, www.mtnsms.com

Textovou zprávu můžete poslat na mobilní telefony ve 42 zemích a 56 sítích světa. Maximální délka zprávy je 132 znaků, na webových stránkách můžete sledovat informace o průběhu doručení zprávy, odeslané SMS jsou archivovány. Systém si dokáže zapamatovat i adresy příjemců a k dispozici je také osobní adresář. Omezením je nejvýše dvacet odeslaných zpráv denně.

Posíláme SMS: e-mailem

Každý majitel mobilního telefonního čísla v sítích EuroTel a Paegas má nebo může mít k dispozici svoji e-mailovou adresu. Když na ni pošlete e-mail, příjemce jej dostane na mobil ve formě textové zprávy. U Oskara tato možnost zatím neexistuje.

U EuroTelu dostanete automaticky adresu ve formátu +42060xyyyyyy@sms.eurotel.cz.

U Paegasu je to složitější. Paegas totiž zrušil číselné adresy, takže musíte znát adresu buď ve službě Click (nick@click.cz) nebo adresy ve formátu jmeno@sms.paegas.cz. Číselná adresa +42060xyyyyyy@sms.paegas.cz zůstala těm, kteří mají Twist, svůj hovor učinili do 10. ledna 2001. Ostatní Twisty se musejí pro získání mobilní e-mailové adresy registrovat v Clicku. Více podrobností najdete v tomto článku.

Svoji mobilní e-mailovou adresu můžete využívat i sami a s její pomocí přeposílat vybrané zprávy ze svého běžného e-mailového účtu na mobil. Vytvoříte si například pravidlo, které každou urgentní zprávu přepošle na vaši mobilní e-mailovou adresu a budete vždy vědět, co se děje.

Jak poslat e-mail z mobilu

Když můžete poslat elektronický dopis na mobilní telefon, proč by nemělo jít poslat e-mail z mobilu? Jde to!

V síti Paegas pošlete na číslo 4616 textovou zprávu ve tvaru #E-mailova_adresa Text_zprávy.

Příklad: #mobility@cpress.cz Jestlipak to funguje?

U EuroTelu posíláte textovky na číslo 999111 v následující podobě: EML E-mailova_adresa Text_zprávy.

Příklad: EML mobility@cpress.cz Jestlipak to funguje?

Oskar oficiálně posílání e-mailů nepodporuje, proto je následující návod bez záruky: Napište textovku ve tvaru E-mailova_adresa Text_zprávy a pošlete ji na zahraniční číslo +358 40 51 74 761 (zopakujme, že textovka do ciziny stojí stejně jako domácí).

Příklad: mobility@cpress.cz Jestlipak to funguje?

U Paegasu a EuroTelu je možné nahradit znak „@“ hvězdičkou „*“, u Oskara křížkem „#“.

Tip: Docela velké možnosti pro odesílání zpráv u Paegasu má služba ClickBox a ClickProfil. Jejich popis najdete v tomto článku.

Existuje ale i služba, se kterou pošlete e-mail z telefonů všech našich operátorů. Najdete ji na webu www.excell.to. Dokáže posílat e-mail jedné čí více osobám, pamatuje si odeslané zprávy a podporuje zkratky. Pokud do zprávy napíšete například mobility a předem jste nastavili, že mobility = mobility@cpress.cz, ušetříte cenné znaky.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Tip, Text, Posílání, Zahraniční číslo, EML

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7