Tiskárna do kapsy: Brother MW-100 (recenze)

Tiskárnu Brother MW-100 strčíte do kapsy od košile, aby vám kdekoli na cestách vytiskla dokumenty či poznámky z notebooku nebo z kapesního počítače. Přinášíme vám recenzi této technologické lahůdky. Bonus: video.
Tiskárna do kapsy: Brother MW-100 (recenze)
Kapitoly článku

Brother MW-100 nezaujme na první pohled. Ten totiž neprozradí, k čemuže ta stříbrná placka slouží. Jakmile však zjistíte, že jde o tiskárnu pro PC, notebooky i kapesní počítače, zbystříte. Tohle že tiskne? Na co? V jaké kvalitě? Jak se tiskne z kapesního počítače? Na tyto a jiné otázky odpoví následující řádky.

Seznamte se, Brother MW-100

Nejprve se podívejme, s čím máme tu čest. Brother MW-100 je ve své kategorii jednou z nejmenších tiskáren na světě. O toto postavení se zasloužily rozměry 160 × 100 × 17,5 (!) milimetrů a hmotnost 300 gramů. Je to prostě stříbrná placka podobná kapesnímu počítači. Díky malým rozměrům může tiskárna se svým majitelem kamkoli: na jednání, schůzky, na cesty. Brother MW-100 tiskne monochromaticky tepelnou metodou s rozlišením 300 × 300 dpi na papíry formátu A7 (100 × 69 milimetrů), samolepící štítky, přilnavé etikety, či kopiové etikety. Integrovaný Li-Ion akumulátor dovolí zapomenout na napájecí adaptér a zajistí vytištění až 100 papírů A7. Rozhraní USB umožňuje komunikaci s PC či notebooky, infračervený port ocení majitelé kapesních počítačů. Tolik technická specifikace.

Stříbrná placka

V krabici nalezneme kromě samotné tiskárny dobíjecí síťový adaptér, USB kabel, instalační CD-ROM se softwarem pro Windows a Pocket PC, jednu kazetu s 50 štítky termopapíru A7 a uživatelský návod.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek
Brother MW-100 v celé své kráse.

Tělo tiskárny je vyvedeno v elegantní šedé barvě. Chladivý povrch prozrazuje, že místo obyčejných plastů máme čest s poctivou kovovou slitinou, která spolehlivě ochrání choulostivé části na cestách. Dílenské zpracování je na výborné úrovni.

Klepněte pro větší obrázek
Stříbrná placka. Napadá vás jiné označení?

Velkou část horní strany zabírají dvířka chránící prostor pro papírové kazety. Otevření je snadné. Stačí tiskárnu uchopit do obou rukou, palce přiložit na vyznačená místa a mírně zatlačit ve směru šipek. V tiskárně lze použít jen originální papíry umístěné ve speciální kazetě. Uvnitř je snímač, který kontroluje označení papírové kazety. Tímto způsobem si tiskárna sama zjistí, jaký typ média je vložen.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek
Kazeta s papíry se vkládá do útrob tiskárny.

V horní části se nachází dvě kontrolky. Zelená symbolizuje zapnutí a práci tiskárny, druhá značí režim nabíjení a slabý akumulátor.

Klepněte pro větší obrázek
O činnosti informují dvě diody.

Zhruba jednu pětinu horní části zabírá mechanismus tiskárny. Papír vychází na horní straně v místě, kde se odklápí kryt zásobníku papíru. Tato část nesmí být při tisku zakrytá. Bude-li tiskárna při tisku stávkovat, vyzkoušejte reset na spodní straně.

Klepněte pro větší obrázek
Papír opouští tiskárnu na horní straně.

Na levé straně se nachází konektor pro napájecí adaptér, USB konektor a tlačítko pro zapnutí tiskárny. To je prakticky zapuštěno pod povrch okolí, aby nedocházelo k nechtěnému zapnutí v kufru či kapse. Na pravé straně se nachází okénko infraportu. Jeho dosah je dle výrobce dvacet centimetrů, praxe však dokazuje dosah více než dvakrát větší. Tiskárna neobsahuje komunikační rozhraní Bluetooth, s nímž by se tiskárna dala označit za opravdovou technologickou lahůdku. Kdo ví, možná se dočkáme u příštího modelu.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek 
Brother MW-100 a Toshiba e750. Tiskárna je trochu větší.

Tiskneme z PC

Než zjistíme, jak tiskárna tiskne, nainstalujeme ovladače. Platí, že nesmíte připojit tiskárnu dříve, než vás o to požádá instalátor softwaru. Po úspěšném dokončení se v ovládacích panelech objeví nová tiskárna a do nastavení tisku v programech se přidají nová tisková média.

Klepněte pro větší obrázek
Tiskárna jako každá jiná.

Možnosti nastavení tiskárny nejsou nijak bohaté. Nabízen je tisk na výšku či šířku, výběr zdroje papíru, úroveň grafických detailů ve třech stupních, jas a kontrast. S tiskárnou se pracuje jako s každou jinou. Tisknout můžete z jakýchkoli programů, dbejte však na to, abyste před tiskem zvolili správný papír a upravili velikost písma či obrázků.

Před tiskem z textového editoru či tabulkového procesoru doporučuji vybrat formát papíru. V Office aplikacích se tak provádí v Soubor – Vzhled stránky.... Zde máte na výběr z několika voleb. Zvolíte-li formát A7 (zmenšete velké okraje na 0,25 cm), budete dokument psát přímo na A7. Náhled vám poskytne přesný obraz výsledku. Za zmínku stojí „formát“ A4 – A7, kdy se klasická strana A4 zmenší na formát A7. Výsledkem je drobnější písmo. V tabulkovém procesoru se při zvolení formátu A7 objeví mezi buňkami hranice stránek tohoto formátu. Při tisku z PC nabízí náhled přesný obraz výsledku tisku.

Spotsnap Operator

S tiskem dokumentů, obrázků a jiných dat nám pomůže program Spotsnap Operator, který je dodáván na instalačním CD. Ten ulehčuje snadnou tvorbu štítků, vizitek či textových poznámek. Práce je velmi intuitivní, program nabízí efekty textu, přednastavené šablony, možnost přidání obrázků či textury do pozadí.

Klepněte pro větší obrázek
Spotsnap Operator je jednoduchý, avšak maximálně užitečný.

Součástí programu je i Snapper. Po spuštění se objeví na ploše malý obrázek. Klepněte na něj a objeví se velká lupa. Tou jednoduše vyberte a označte jakoukoli část obrazovky. Spustí se program Spotsnap Operator, který nabídne úpravu vámi vybrané části a následný tisk. Opravdu elegantní řešení, jak rychle vytisknout cokoli na obrazovce PC.

Kapitoly článku

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Tiskárna, Tištěný text, Dobrá kvalita, Nová tiskárna, Kazeta, Tisk, Tis


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35