Tlačítka a megasvítilna. Evolveo Strongphone Z3 si koleduje o drsné zacházení

Česká značka Evolveo rozšiřuje řady odolných outdoorových telefonů s tlačítkovou klávesnicí. Evolveo Strongphone je nápadné zejména díky obří svítilně umístěné na vrchní hraně. Telefon má kovovou kostru, na níž najdeme mohutné plastové a gumové kryty. Díky tomu splňuje normu odolnosti IP68, ale nevadí mu ani nárazy, pády, extrémní teplota nebo vibrace.

Telefon nepatří do kategorie smartphonů, má tedy uzavřené vnitřní prostředí a nedotykový displej s úhlopříčkou 2,4 palce a typickým rozlišením 240 × 320 bodů. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi nebo operátorská data na 3G technologii. Za pozornost stojí baterie s kapacitou 2 800 mAh, díky které může telefon (v závislosti na intenzitě používání) vydržet na jedno nabití i několik týdnů.

Vestavěná svítilna se zapíná samostatným tlačítkem a poskytne mnohem více světla než běžné svítilny ve formě blesku k fotoaparátu. Fotosnímač má telefon dvoumegapixelový bez blesku. V sousedství místo toho leží hlasitý reproduktor. Nechybí FM rádio, přehrávač zvuku i videa, 3,5mm jack a slot na paměťovou kartu. Telefon se prodává jako Dual SIM za cenu 1 990 Kč.

Diskuze (2) Další článek: Hodinky Samsung Galaxy Watch Active nabídnou na Tizenu 4.0 rozhraní One UI

Témata článku: Evolveo, IP68, Nákup a ceny, Outdoor, Zvýšená odolnost, Voděodolnost, Telefony, Dual Sim, Zach, Tlačítko, MAh, Telefon, Zacházení, Svítilna, Vnitřní prostředí, Blesk, Str


Určitě si přečtěte