To nejjednodušší ovládání mobilu Siemens

Malinké klávesy mobilních telefonů nejsou pro pořádné psaní příliš pohodlné. Chtěli jste někdy ovládat svůj telefon počítačovou klávesnicí?
To nejjednodušší ovládání mobilu Siemens

Již nějakou dobu je mým hlavním mobilním telefonem stříbrný Siemens S45. Protože jsem však člověk od přírody lenivý, pracuji raději s mobilem na velkém displeji a plnohodnotné klávesnici stolního počítače nebo notebooku. Telefon mívám připojen buď kabelem (na stolním počítači) nebo prostřednictvím vestavěného infraportu notebooku.

Vyzkoušel jsem velké množství programů pro práci s telefonem a ze vzájemného klání vyšel vítězně Sx35CZ. Tento prográmek českého autora měl vše potřebné ale měl také jedno omezení – jak již název napovídá nepodporoval všechny funkce a možnosti nové řady Siemensů. I přes tento zjevný handicap jsem jej používal. Velkou radost mi však udělala verze nová nesoucí označení 2.3.0.4 která se velmi rychle zabydlela v příslušné složce mého pevného disku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na obrázku vlevo je základní nastavení, na obrázku vlevo píšu textovku a přikládám k ní obrázek.

Samotný program působí v dnešní době magalomanských aplikací se svým necelým jedním megabajtem jako David mezi Goliáši. Použité přirovnání myslím sedí doslova, protože Sx35CZ skutečně umí věci, které chybí i daleko větším a dražším programům. Další plus má program za to, že jej není potřeba instalovat stačí jej nakopírovat do libovolného adresáře a spustit.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Se svým telefonem můžete provádět roztodivné kousky - editovat připomínky nebo jednoduše nastovat vlastnosti přesměrování.

čem se tedy nová verze liší od verzí starších? Je toho poměrně hodně, i když se jedná spíše o drobný vylepšení již stávající funkcionality. Základní obrazovka programu je stále podobná předchozí verzi a to je dobře, protože poskytuje poměrně rychlou volbu jednotlivých ovládacích prvků. První výhodu vidím v možnosti nastavení rychlosti sériového přenosu nevěřili byste, jaký je rozdíl při editaci telefonu při rychlosti 115 kb/s oproti běžným 19,2 kb/s.

Klepněte pro větší obrázek

Je libo logo? Není problém, stačí si jej vybrat.

Změn doznala také funkce pro práci s logy na displej a vyzváněcími melodiemi. V nejnovější verzi jsou již podporovány poměrně velké displeje řady x45, při výběru vyzváněcí melodie (ve formátu .mid) máte před nahráním písničky do telefonu možnost jejího poslechu. Je možné také stáhnout z telefonu současné logo, což dříve možné nebylo.

Klepněte pro větší obrázek

Zde si můžete zvolit velikost vašeho displeje a kliknutím na tlačítko jej přenést do telefonu.

Uchvátila mne také možnost posílání textových zpráv v kódování Unicode – ano, i ze svého Siemensu teď můžete posílat textovky s diakritikou podobně, jako to umí například Ericsson T68. Co na tom, že tím omezíte počet znaků na pouhých šedesát. Češtinu lze použít také ve jménech telefonního seznamu.

Jak jsem již naznačil v úvodu, tento malý prográmek je zřejmě nejvhodnějším řešením pro pohodlné ovládání všech současných mobilních telefonů značky Siemens. Příjemná je také jeho cena – po třicet dnů můžete program zkoušet zdarma a pokud se vám jeho funkce zalíbí, vyžaduje autor zaslání pohlednice s vaším bydlištěm. No řekněte, není to skvělá cena?

Diskuze (39) Další článek: Oskar má problémy s GPRS

Témata článku: Siemens, Siemens S45, Ovládání, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31