To nejlepší od Sony: Přichází Xperia Z

(Inzerce) Na tento den čekali fanoušci smartphonů – a především těch od Sony – velmi netrpělivě. Na trh jde nejočekávanější telefon roku.

Proč chtít právě Xperii Z?

Vyjmenovávat všechno, co Xperia Z má a nabízí, je vlastně zbytečné. Nejmodernější chytré telefony jsou si v základních rysech podobné a jejich uživatelé vědí, co od takových přístrojů očekávat a požadovat. Důvod, proč byste měli toužit po Xperii Z, hledejte v tom, v čem je jedinečná a originální. A že takových věcí je.

Xperia Z je především důkazem, že citlivost a jemnost se nevylučují s extrémní odolností. Mnoho lidí se dosud špičkovým smartphonům vyhýbalo s tím, že to nejsou telefony pro běžné praktické užívání, protože jsou příliš citlivé na zacházení a snadno se mechanicky poškodí. Xperia Z je ale jiná. Vydrží i tu nejnáročnější zátěž.

Designéři Sony podrobili telefon zajímavému testu: Na třicet minut ho ponořili do vody. Po vytažení Xperia Z fungovala naprosto stejně jako předtím. Tak dokonale vodotěsná je, a to dokonce i při zásahu tryskajícím proudem vody. K tomu se přidává i téměř absolutní ochrana proti prachu. Čím to je? Tvůrci Xperie Z si dali záležet na krytí všech citlivých míst v telefonu. Všechny součástky precizně přiléhají, a především každý otvor, kterým by potenciálně mohla do telefonu vniknout voda či prach, je zakryt důmyslnou krytkou, ať jde o konektor pro sluchátka, slot pro mikroSIMkartu či USB konektor.

Klepněte pro větší obrázek 

Samotný materiál, z něhož je Xperia Z vyrobena, její odolnost potvrzuje. Rám je vyroben z polyamidů skleněných vláken. Z těch samých jsou vyráběny třeba automobilové díly. Výjimečně odolné je i tvrzené sklo na obou stranách mobilu, které je mnohem silnější než běžně používaná skla. Xperia Z má navíc sklo z obou stran, a když je telefon vypnutý, nelze prakticky poznat, z které strany je displej.

Kromě krásného a zároveň praktického designu však Xperia Z skrývá spoustu úžasných věcí i uvnitř. Díky systému STAMINA umí šetřit životnost baterie. Ve chvíli, kdy telefon nepoužíváte, aplikace spotřebovávající nejvíc energie se automaticky vypnou a aktivují se opět ve chvíli, kdy je mobil používán. Díky tomu lze na jedno nabití pracovat s Xperií Z až o čtyři hodiny déle.

Xperia Z umožňuje mimo jiné bezdrátově sdílet hudbu a fotografie na jakémkoli jiném přístroji - včetně televizoru. A mluvíme-li o televizorech, je na místě říct, že Xperia Z disponuje Full HD displejem s rozlišením 1920x1080, které často nemáme ani na své televizi či monitoru počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Za zmínku stojí i 13megapixelový fotoaparát, který pracuje s pomocí kvalitního snímače Exmor RS. Software je navíc tak výkonný, že telefon dokáže během několika desítek vteřin nasnímat téměř 1000 fotografií. Stejně plynulé je i natáčení videí, a to i s použitím HDR efektu.

Klepněte pro větší obrázek

To není zdaleka vše, co Sony Xperia Z umí a dokáže. Je to jen část skvělých vlastností, kvůli nimž vzbuzuje takovou pozornost a které by měly být důvodem vašeho zájmu o ni. Tím dalším je pak cena, za kterou ji nyní můžete pořídit v síti prodejen Mobil Pohotovost. Ta si pro fanoušky Sony připravila jedinečnou akci.

Zatímco běžná prodejní cena Xperie Z na českém trhu je 16 990 korun, v Mobil Pohotovosti ji budete moci koupit za 14 990 korun, a to díky Zlatému šeku v hodnotě 2000 korun, který získáte při jejím nákupu.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud v Mobil Pohotovosti prodáte svůj starší telefon, k výkupní ceně vám bude proplacen i Zlatý šek. Pokud prodáte například model Sony Xperia T LT30p za 6700 korun, dostanete na víc 2000. Na nákup nové Xperie Z vám tedy bude stačit 8290 korun!

Zjistěte si snadno výkupní cenu svého stávajícího přístroje na vykup.mp.cz. a odneste si domů to nejlepší od Sony za bezkonkurenční cenu. Více informací najdete na www.mp.cz.

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Na světě je další kombinace s Androidem. Acer ukázal monitor-tablet

Témata článku: Sony, Inzerce, Xperia, Sony Xperia T, Sony Xperia Z, Kvalitní snímač, Tryska, Son, Extrémní odolnost, Mobil Pohotovosti


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

** Xiaomi dnes ukázalo, jak si představuje smartphone budoucnosti ** Displej je skoro všude, tělo je vyrobeno z titanu ** Focení obstarává trojitý snímač s hlavním 108MPx foťákem, pro focení selfie stačí telefon otočit zády k vám

Martin Chroust | 119

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143