TOP 10 Antutu: Samsungy se přetahují o stupně vítězů a čekáme na nové Snapdragony

Proč je dubnový žebříček Antutu v polovině května tak velká věc?

  1. Naposledy jsme viděli únorová data, do kterých se ještě nemohly promítnout výsledky hlavních letošních novinek.
  2. Antutu kompletně překopalo metodiku měření a nejviditelnější změnou je konec dominance iPhonů.

Z nějakého důvodu jsme dostali pouze deset nejvýkonnějších Androidů, výsledky iPhonů chybí. Nechme se překvapit, jestli kompletní žebříček dorazí později, nebo má Antutu jiný záměr.

Stupně vítězů okupují Samsungy Galaxy S9 a zajímavé je, že na samém vrcholu je varianta s procesorem Qualcomm Snapdragon 845, zatímco druhé dva modely mají procesor Samsung Exynos 9810.

Zatímco první trojka svým skóre značně odskočila, zbytek TOP 10 je natěsnaný v rozmezí pouhých pěti tisíc bodů, takže na absolutním pořadí tolik nezáleží (před měsícem byly stejné modely rozvržené trochu jinak, viz žebříčky v galerii). Na 4. až 10. místě se střídají čipsety Huawei Kirin 970 (telefony Huawei a Honor) a loňský Snapdragon 835 (Nokia 8 a OnePlus 5).

Už z výčtu telefonů je jasné, že i v květnu dozná žebříček výrazných změn. Snapdragon 845 tepe v následujících telefonech, které se budou prát o absolutní špičku: OnePlus 6, Xiaomi Mi Mix 2S, LG G7 ThinQ a Sony Xperia XZ2.


Pravidla žebříčku Antutu

  • Uvedená hodnota je průměr ze všech měření, nikoliv maximum.
  • Aby se telefon dostal do žebříčku, musí absolvovat minimálně tisíc měření.
  • Data v aktuálním žebříčku se sbírala od 1. do 30. dubna.
  • Testovací metodika: Antutu Benchmark V7.
Diskuze (35) Další článek: LG Q7 dostává umělou inteligenci a voděodolnost do střední třídy

Témata článku: Nokia, Oneplus, Samsung, Android, AnTuTu, Žebříčky, Benchmark, Mobilní procesory, Qualcomm, Xperia, Snapdragon, Exynos, Mobilní čipsety, Top 10, Nokia 9, OnePlus 5, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9 256GB, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy S9+ 256GB, Druhý model, Absolutní pořadí, Kompletní žebříček, Procesor, Výrazná změna


Určitě si přečtěte