Top 10 Antutu v srpnu: Jeden čipset káže všem, kralují herní a exotické modely

Pár dní po začátku nového měsíce je tu tradiční žebříček nejvýkonnějších smartphonů sestavený podle známého benchmarku Antutu – nyní tedy za srpen.

První místo si udržel herní mobil Xiaomi Black Shark, jehož naměřený výkon se podařilo proti minulému měsíci vyšroubovat ještě o zhruba tisíc bodů navíc, magickou hranici 300 tisíc ale nepřekonal.

Snapdragon 845 v celé první desítce

Podle předpokladů se do žebříčku nově dostaly „exotické“ čínské modely Vivo Nex S a Oppo Find X, které používají (každý svoje) netradiční řešení pro vysouvání přední kamery, aby displej mohl být skutečně bezrámečkový. Hlavně ale oba běží na Snapdragonu 845, a tak jejich katapult na druhé, resp. třetí místo není žádným velkým překvapením.

Novinkou v žebříčku je také Samsung Galaxy Note 9, ovšem pouze jeho americká varianta se Snapdragonem 845. Smartphony s tímto čipsetem ovládají celou první desítku. Obsahuje jej i nová podznačka Xiaomi a její model Pocophone F1, jenž se vyšvihl rovnou na 8. místo.

Proti červenci musely první desítku vyklidit Xperie XZ2 a XZ2 Compact, poroučel se také exynosový Samsung Galaxy S9+ a LG G7 ThinQ.

Diskuze (7) Další článek: Podívejte se na nové barvy Huawei Nova 3. Jedna z nich bude v prodeji i u nás

Témata článku: AnTuTu, Benchmark, Mobilní procesory, Žebříčky, Xperia, Snapdragon, Top 10, Mobilní čipsety, Magická hranice, Žebříček, Herní mobil, První místo, První desítka, Herní model, Známý benchmark, Přední kamera, Minulý měsíc, Netradiční řešení, Velké překvapení, Model, ANT +, Mode, Americká varianta, Čipset, Podznačka Xiaomi


Určitě si přečtěte