Top 10: Nejprodávanější smartphony u českých operátorů za leden 2017

  • Zákazníci mají zájem o levné smartphony za cenu okolo 5 tisíc
  • Ze značek se nejvíc daří Samsungu a Huawei
  • iPhone 7 se dostal do Top 10 dvou operátorů
Top 10: Nejprodávanější smartphony u českých operátorů za leden 2017

Přinášíme lednový žebříček nejprodávanějších smartphonů podle interních statistik trojice domácích operátorů. Konkrétní počty prodaných modelů ani jeden z operátorů neuvádí, tato data jsou součástí obchodního tajemství. Podíl telefonů prodávaných přes operátory se sice postupně snižuje ve prospěch volného trhu, stále však představuje jeden z významných prodejních kanálů.

Je potřeba mít na paměti, že nabídky operátorů obvykle zahrnují okolo 30 vybraných modelů, proto si nelze následující data vykládat jako univerzální přehled nejprodávanějších mobilů na celém trhu. Do výsledků se také občas mohou promítnout „anomálie“ způsobené interními soutěžemi konzultantů na prodejnách, kteří doporučují nerozhodnutým zákazníkům modely podle aktuální motivační kampaně.

Diskuze (4) Další článek: Komunikátor Samsung Bixby má ze začátku podporovat pouze sedm jazyků

Témata článku: Operátoři, Smartphony, O2, T-Mobile, Nákup a ceny, Vodafone, Top 10, Konzultant, Čínské lenovo, Leden, Prodejní kanál, LED, Únorový ceník, Operátor, Domácí operátor, Předloňský model, Český operátor, Český, Nejdražší model, Levný Huawei, Vybraný model, Obchodní tajemství

Určitě si přečtěte