Nejvýkonnějším Androidem zůstal v červnu OnePlus 7 Pro. Xperia 1 je v Top 10

Benchmark Antutu zveřejnil globální žebříček Top 10 nejvýkonnějších androidových smartphonů za červen 2019. Pravidla měření jsou stále stejná – je třeba měření na alespoň tisíci kusech od daného modelu a hodnoty vycházející z měření jsou zprůměrované. Měří se v aplikaci Antutu verze 7 pro Android.

Pozici nejvýkonnějšího smartphonu s Androidem si v červnu udržel model OnePlus 7 Pro. Ten obsahuje čipset Snapdragon 855, stejně jako konkurenční smartphony Mi 9 a Blackshark 2 z dílny Xiaomi, které obhájily druhé a třetí místo z minulého měsíce. Vyšší bodové skóre získalo OnePlus zejména díky rychlejšímu úložišti typu UFS 3.0. 

Klepněte pro větší obrázek

Do první pětky se protlačil ještě zatím pouze v Číně uvedený model Redmi K20 Pro a také základní model OnePlus 7. Až od šestého místa se začínají objevovat jiné značky než Xiaomi a OnePlus – vede je špičková Xperia 1 od Sony, následovaná prvním 5G smartphone v Top 10 Antutu, modelem LG V50 ThinQ.

První desítku uzavírá trojice modelů Samsungu z rodiny Galaxy S10 s čipsety Exynos. Mimo Top 10 byl vytlačen tandem Huawei/Honor jehož nejvyšší používaný čipset Kirin 980 už na umístění na nejvyšších příčkách výkonnostně nestačí.

Aktuální žebříček 50 nejvýkonnějších smartphonů podle benchmarku Antutu si můžete prohlédnout zde.

Jak vybrat telefon s dobrým poměrem cena/výkon:

Váš názor Další článek: Samsung si patentoval brýle pro rozšířenou realitu. Mají budoucnost?

Témata článku: Android, AnTuTu, Benchmark, Žebříčky, Snapdragon, Top 10, Kirin, Exynos, Měření, Čipset, Benchmark Antutu, Huawei a Honor