Toshiba Excite: tři nové tablety pro práci i multimédia

Toshiba představuje trojici nových tabletů řady Excite. Vyberou si šetřílci, konzumenti multimédií i ti, kteří chtějí na tabletu pracovat.

Toshiba představila trojici nových tabletů pro rok 2013. Na rozdíl od jiných výrobců Toshiba neexperimentuje s různými délkami úhlopříček displeje a vsází na klasickou tabletovou velikost 10,1 palce. V tomto rozměru představuje rovnou tři nové modely: Toshiba Excite Pro, Excite Write a Excite Pure.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design novinek je poměrně konzervativní

Kromě velikosti displeje mají všechny tři tablety společnou platformu, pracují se systémem Android 4.2 Jelly Bean. Pro všechny verze je k dispozici doplňkový kryt s klávesnicí Toshiba Keyboard Cover, který je buď součástí dodávky, nebo je možné jej dokoupit jako příslušenství. Kryt má integrovanou mechanickou klávesnici pro pohodlnější psaní textu a slouží zároveň jako ochrana tabletu. Evropský prodej nových tabletů Toshiba Excite Pure, Pro a Write začne ve třetím čtvrtletí roku 2013.

Klepněte pro větší obrázek  

V provedení Toshiba navazuje na loňský model AT300SE, všechny novinky mají stříbrnou povrchovou úpravu s bodovou texturou, která umožní jistější držení. Tloušťka činí 10,5 mm, tabletý váží okolo 600 gramů. V kombinaci s volitelným krytem s vestavěnou Bluetooth klávesnicí hmotnost narůstá na 1,1 kg. Všechny verze mají dotykovou obrazovku s poměrem stran 16 : 10, která podporuje multidotykové ovládání všemi deseti prsty. Průměrná výdrž baterie nových tabletů Excite je podle Toshiby až 9,5 hodiny na jedno nabití.

Toshiba Excite Pro a Excite Write

Jde o dvojici takřka identických tabletů se čtyřjádrovým procesorem Nvidia Tegra 4 a displejem PixelPure o rozlišení 2 560 × 1 600 bodů. Model Excite Write navíc obsahuje vrstvu tvrzeného skla Gorilla Glass 2. Hlavním rozdílem je však speciální pero Toshiba a aplikace TruNote pro psaní rukou u modelu Write. Ten se tak blíží pracovnímu zaměření z kategorie Notů. Oba tablety jsou také připraveny pro přehrávání multimédií, obsahují stereo reproduktory Harman Kardon a software pro vylepšení zvuku DTS Sound.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pro model Excite Write Toshiba vyvinula digitalizátor, který při dotycích speciálního dodávaného pera snímá v reálném čase grafické útvary nebo text psaný rukou. Jde tedy o podobnou technologii, jakou má Samsung u svých zařízení Note. Sada aplikací pro práci s grafickými prvky se u Toshiby nazývá TruNote. Pomocí aplikace TruNote je možné například prohledávat dokumenty. Funkce TruCapture je zase vhodná pro kopírování obsahu z tabule pomocí fotoaparátu a obsah je možné následně digitálně uložit do tabletu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Toshiba Excite Pro a Excite Write ve zkratce:

 • 10,1” dotykový displej PixelPure s rozlišením 2 560 × 1 600 bodů, tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 2 (jen model Write)
 • čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 4, 2 GB RAM
 • vnitřní paměť 16 nebo 32 GB, rozšíření pomocí microSD
 • Android 4.2 Jelly Bean
 • bezdrátové moduly: Wi-Fi 802.11.ac+abgn, Bluetooth 4.0, podpora 3G/LTE (jen u 32GB modelů)
 • konektivita: 1× microUSB 2.0, 1× microHDMI, 1× 3,5mm jack
 • hlavní 8Mpx kamera s LED bleskem, přední kamera 1,8 Mpx
 • zvuk: stereo reproduktory Harman Kardon 1,0 W + zvukové vylepšení DTS Sound
 • digitalizátor (jen model Write): pero digitalizátoru se sadou nástrojů TruNote pro psaní rukou TruCapture
 • rozměry a hmotnost: 261 × 179 × 10,5 mm, 645 g až 1,1 kg s volitelným krytem klávesnice Toshiba Keyboard Cover

Toshiba Excite Pure

Nejnižší z uvedených novinek je tablet Toshiba Excite Pure. Jeho displej disponuje rozlišením 1 280 × 800 bodů, místo nového čtyřjádra Nvidia Tegra 4 je osazen loňský čipset Nvidia Tegra 3 se stejným počtem jader. Toshiba slibuje optimalizovaný výkon pro prohlížení webu, nahrávání a přehrávání videa, občasné hraní her včetně podpory 3D i konektivitu na oblíbené herní konzoly a další zařízení. Toshiba Excite Pure bude zároveň ze všech uvedených novinek cenově nejdostupnější, její cenovka bude začínat na 7 a půl tisících korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Toshiba Excite Pure ve zkratce:

 • 10,1” dotykový displej AutoBrite s rozlišením 1 280 × 800 bodů
 • čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3, 1 GB RAM
 • vnitřní paměť 16 GB, rozšíření pomocí microSD
 • Android 4.2 Jelly Bean
 • bezdrátové moduly: Wi-Fi 802.11 abgn, Bluetooth 4.0, podpora 3G
 • konektivita: 1× microUSB 2.0, 1× microHDMI, 1× 3,5mm jack
 • hlavní 3Mpx kamera, přední kamera 1,2 Mpx
 • zvuk: stereo reproduktory 0,7 W
 • rozměry a hmotnost: 261 × 179 × 10,2 mm, 600 g až 1,1 kg s volitelným krytem klávesnice Toshiba Keyboard Cover
Diskuze (4) Další článek: Smart Switch: přenos dat ze starého Samsungu do nového

Témata článku: Toshiba, Android, Tablety, Multimédia, Evropský prodej, Tab, Občasné hraní

Určitě si přečtěte