Toshiba nacpala displeje do zrcadel [CES]

Společnost Toshiba přivezla do Las Vegas několik povedených konceptů zrcadel s integrovanými displeji. Něco takového jsme byli zvyklí vídat jen ve sci-fi filmech.
Toshiba nacpala displeje do zrcadel [CES]

Kromě nových produktů pro rok 2014 je na veletrhu CES k vidění celá řada konceptů, které vzhlíží ke vzdálenější budoucnosti. Toshiba v Las Vegas předvedla několik displejů integrovaných v černém zrcadle a bylo vidět, že teprve sami přemýšlejí za který konec tuhle kategorii ze sci-fi filmů vzít.

Na začátku klipu vidíte (pokud nevidíte, běžte rovnou na blog Seattle Times) zrcadlo Toshiba Kitchen Mirror, které je plné informací a čeká na povely od uživatele. Prostorová gesta jsou stále trochu neobratná a nepřirozená, tak jako u dnešních špičkových televizí si je vyzkoušíte, pochlubíte se návštěvě, ale v reálu stejně zjistíte, že je jednodušší vzít do ruky dálkový ovladač a stisknout tlačítko. A ještě jedna věc se mi na tomhle prototypu nelíbí – informací je tam zkrátka moc, zabírají příliš velkou plochu, takže už to není zrcadlo, která vám předá informace, ale jen další monitor, jen jinak vypadající displej.

Dále v klipu a níže na fotce je koncept Toshiba Smart Mirror, který mi dává daleko větší smysl. To opravdu je zrcadlo, jen k odrazu vaší rozespalé tváře přidá pasivní informace, které by se vám ráno po probuzení opravdu mohly hodit. Třeba v kombinaci se službou Google Now by to byla opravdu užitečná záležitost.

Klepněte pro větší obrázek 
Toshiba a jejich displej v zrcadle. Jak dlouho bude trvat, než se dočkáme hotového produktu?

Témata článku: Toshiba, Technologie, Koncepty, Displeje, CES, Bright, Displej

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • rmrf 12. 1. 2014 23:10:33
    To je skvělá věc. Do zrcadla se dívám v koupelně, když se ráno holím a...
  • PetrL113 12. 1. 2014 21:02:11
    Jo to se mi zamlouvá. Ráno vstát, ať mi to ukáže zprávy, kalendář,...
  • tada9 12. 1. 2014 17:32:51
    Ukažte mi displej/monitor který není zrcadlem(za lesklé (a širokoúlé)...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení