Tři karty v jednom mobilu

Adaptér pro tři karty SIM v jednom mobilu je snem každého, kdo má víc jak jednoho operátora. Jaký tento adaptér je? Jak jsou jeho výhody a nevýhody?
Jan Roháč: O bateriích-adaptérech, s jejichž pomocí bylo možné v jednom mobilním telefonu používat dvě karty SIM, jsme psali před několika měsíci. Nyní se objevil výrobek, který v Nokii 3210 umožňuje používat dokonce tři mobilní operátory.

Stejně jako v případě baterií ani u tohoto adaptéru nejde o současné používání tří karet SIM. Vždy je v provozu pouze jedna z nich a přepínání mezi nimi se děje vypnutím a zapnutím mobilu. V případě tohoto adaptéru se ale nejedná o baterii, v balení dostanete nový zadní kryt na telefon Nokia 3210, který je oproti originálu asi o půl centimetru silnější. Ve vzniklém prostoru jsou na tištěném spoji tři zásuvky pro karty SIM, asi deseticentimetrovým plochým vodičem je k podložce připevněna „slepá karta“. Vložíte ji na místo, kam u Nokie 3210 karta patří, vodič skřípnete baterií, ještě jednou jej přeložíte a připevníte kryt.

Při používání adaptéru jsem nenarazil na žádné problémy. Bez problémů lze v adaptéru používat jen dvě nebo dokonce jedinou kartu. V případě plného nabití však doporučuji vypnout ochranu kódem PIN nebo ve všech třech případech nastavit stejné heslo. V případě použití karet více operátorů je samozřejmě nutné, aby telefon nebyl blokován.

Na obou stranách rovnice

Výhod tohoto řešení oproti „duálním bateriím“ je celá řada: není nutné používat neoriginální baterii, je možné pracovat s třemi kartami SIM a teoreticky jich může být ještě více - tištěný spoj se zásuvkami na karty by mohl být větší, mohl by být ve dvou nebo více vrstvách ... víc než tři karty ale asi nikdo nebude požadovat.

Jde však o řešení pouze pro telefon Nokia 3210, na rozdíl od baterií, jež existují pro nejrůznější typy mobilů. Nevýhodu vidím také ve zvětšení telefonu, protože pět milimetrů navíc je znát, a nedůvěru ve mně budí plochý vodič, který je v telefonu nutné dvakrát zlomit. Asi ne nadarmo návod říká, že na porušení vodiče se záruka nevztahuje, proto radím: zavřít a pokud možno už neotevírat. Proč byste ale se třemi kartami v mobilu vlastně měli?

Ve zkratce

  • Adaptér pro tři karty SIM pro Nokia 3210
  • Zdroj: C.P.A., www.cpa.cz
  • Telefon: (040) 68 97 222
  • Přibližná cena: 1 300 Kč

Témata článku: Nokia, Nokia 3210, Mobil, Karta

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50