Tři karty v jednom mobilu

Adaptér pro tři karty SIM v jednom mobilu je snem každého, kdo má víc jak jednoho operátora. Jaký tento adaptér je? Jak jsou jeho výhody a nevýhody?
Jan Roháč: O bateriích-adaptérech, s jejichž pomocí bylo možné v jednom mobilním telefonu používat dvě karty SIM, jsme psali před několika měsíci. Nyní se objevil výrobek, který v Nokii 3210 umožňuje používat dokonce tři mobilní operátory.

Stejně jako v případě baterií ani u tohoto adaptéru nejde o současné používání tří karet SIM. Vždy je v provozu pouze jedna z nich a přepínání mezi nimi se děje vypnutím a zapnutím mobilu. V případě tohoto adaptéru se ale nejedná o baterii, v balení dostanete nový zadní kryt na telefon Nokia 3210, který je oproti originálu asi o půl centimetru silnější. Ve vzniklém prostoru jsou na tištěném spoji tři zásuvky pro karty SIM, asi deseticentimetrovým plochým vodičem je k podložce připevněna „slepá karta“. Vložíte ji na místo, kam u Nokie 3210 karta patří, vodič skřípnete baterií, ještě jednou jej přeložíte a připevníte kryt.

Při používání adaptéru jsem nenarazil na žádné problémy. Bez problémů lze v adaptéru používat jen dvě nebo dokonce jedinou kartu. V případě plného nabití však doporučuji vypnout ochranu kódem PIN nebo ve všech třech případech nastavit stejné heslo. V případě použití karet více operátorů je samozřejmě nutné, aby telefon nebyl blokován.

Na obou stranách rovnice

Výhod tohoto řešení oproti „duálním bateriím“ je celá řada: není nutné používat neoriginální baterii, je možné pracovat s třemi kartami SIM a teoreticky jich může být ještě více - tištěný spoj se zásuvkami na karty by mohl být větší, mohl by být ve dvou nebo více vrstvách ... víc než tři karty ale asi nikdo nebude požadovat.

Jde však o řešení pouze pro telefon Nokia 3210, na rozdíl od baterií, jež existují pro nejrůznější typy mobilů. Nevýhodu vidím také ve zvětšení telefonu, protože pět milimetrů navíc je znát, a nedůvěru ve mně budí plochý vodič, který je v telefonu nutné dvakrát zlomit. Asi ne nadarmo návod říká, že na porušení vodiče se záruka nevztahuje, proto radím: zavřít a pokud možno už neotevírat. Proč byste ale se třemi kartami v mobilu vlastně měli?

Ve zkratce

  • Adaptér pro tři karty SIM pro Nokia 3210
  • Zdroj: C.P.A., www.cpa.cz
  • Telefon: (040) 68 97 222
  • Přibližná cena: 1 300 Kč
Diskuze (14) Další článek: Ceny doťáků a sad Twist na prosinec

Témata článku: Nokia, Nokia 3210, Mobil, Karta

Určitě si přečtěte