Tři nové Motoroly: vysoké IQ, maximální výbava

Motorola představila tři chytré telefony. Hlavní novinkou je komunikátor MPx s plnohodnotnou klávesnicí, WiFi a Bluetooth. Nechybí taky paměťové karty a fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu.
Tři nové Motoroly: vysoké IQ, maximální výbava | wikipedia

Nabídka amerického výrobce se k nelibosti konkurence utěšeně rozrůstá. Veletrh v Cannes totiž přispěl do jeho portfolia čtveřicí nových modelů. O některých modelech jsme vás již informovali před několika dny a dnes doplníme chybějící detaily a nabídneme kvalitnější obrázky.

Nedostižná Motorola MPx

Nejvíce pozornosti na sebe poutá netradiční komunikátor s plnohodnotnou klávesnicí QWERTY a ojedinělým systémem vyklápění displeje – model Motorola MPx (původně MPx 300).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sen mnoha uživatelů

Jedná se o komunikátor, jak se patří. Začněme u systému otevírání. Motorola vychází vstříc snad všem uživatelů, kteří si díky ní mohou vybrat mezi několika variantami, jak s mobilem pracovat. Displej lze vyklopit po vzoru některých modelů kapesních počítačů Clie, takřka jako u klasického véčka. Druhou možností je otevřít displej nad klávesnicí jako u některých komunikátorů. K ovládání lze využít buď pero a dotykový displej nebo se spolehnout na ovládací tlačítka na klávesnici. Jiný způsob snad ani neexistuje a troufám si tvrdit, že si ten svůj vybere snad každý. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Omluvte sníženou kvalitu obrázků

Mezi přednosti můžeme zařadit již zmíněný dotykový TFT displej s rozlišením 320 x 240.  Po něm se prohánějí „okénka“ jako na počítači, neboť telefon využívá operační systém Microsoft Windows Mobile a s ním spojenou nabídku aplikací. Ve víku najdete výklopný objektiv vestavěného fotoaparátu s rozlišením 1,3 megapixelu.

Model MPx však není primárně určen pro zábavu, o čemž vás jistě přesvědčí následující výčet funkcí. Spojení se světem obstarává GPRS podpořené technologií WiFi. Záda potom kryje bezdrátová technologie Bluetooth. V případě nouze lze použít i tradiční spojení skrze IrDA. O dostatečnou paměťovou zásobu se bude starat slot pro karty SD/MMC (maximum 1GB) a proto není důvod se při instalaci aplikací nějak omezovat.  

První třída s modely A1000 a E1000

Dalším představeným telefonem se silnou výbavou je model Motorola E1000, který je však primárně určen pro sítě třetí generace a uživatelů v Česku se tedy zatím netýká.

O mnoho zajímavějším komunikátorem, který si včera odbyl svou premiéru, je model Motorola A1000. O něm jsme detailně informovali již dříve a proto vás odkážu na předchozí článek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola A1000

Konzervativní MPx100

Pro uživatele, kteří si nepotrpí na výstřelky, je určena Motorola MPx100.  Funkční vybavení tohoto chytrého telefonu patří mezi současnou špičku. Namátkou jen vyberu GPRS a Bluetooth (WiFi lze využít jen pomocí volitelného příslušenství).

Operační systém Microsoft Windows Mobile a vestavěná Java nabízí dostatek aplikací. O zábavu se postará vestavěný MP3 přehrávač a digitální fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelů. Starosti s ukládáním velkých fotografií nebo hudebních souborů vám odpadnou, k dispozici jsou paměťové karty miniSD (maximálně 512 MB). Mezi příslušenstvím naleznete rovněž plnohodnotnou klávesnici QWERTY jako u konkurenčního modelu Sendo X.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hezký a bohatě vybavený

Nové modely jsou očekávány v druhé polovině roku za prozatím neznámou cenu. Věřím, že se máme na co těšit.

Diskuze (16) Další článek: Alcatel představil pět nových mobilů (oživeno)

Témata článku: Motorola, Nov, Výbava, Nové moto, Maximum, Chybějící detail, Maximální výbava, Motor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

** Honor Play nabízí dynamické vibrace známé z konzolových ovladačů ** GPU Turbo režim dokáže zvýšit výkon grafické jednotky až o 60 % ** Výdrž telefonu je nadprůměrná, škoda jen pomalejšího dobíjení

Milan Měchura | 25