Tři nové Siemensy tlačí cenu maximálně dolů

Siemens překvapil a těsně před Vánocemi představil tři nové modely. Nadílka německého Ježíška potěší především spořivé a nenáročné uživatele. Vše je totiž přizpůsobeno maximálně nízké ceně.
Tři nové Siemensy tlačí cenu maximálně dolů

V nabídce Siemensu se objevily tři nové přírůstky označené A51, A53 a A62. Jedná se o levné modely určené nenáročným uživatelům. V Evropě se setkáme pouze se dvěma z nich, model A53 je určen pouze pro americký trh.

Za málo peněz, málo muziky

Nový Siemens A51 zřejmě brzy zastoupí stávající nejlevnější model v nabídce A57. Ten se nyní prodává za cenu pod dvěma tisíci korunami a nový model rozhodně nebude nějak dražší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens A51 

Design novinky kupodivu nevychází z modelu A57, ale vrací se ke staršímu Siemensu A52. Tvary, rozměry a vůbec celá konstrukce je stejná, jen základní barva se změnila. Nový telefon bude nabízen v šedém provedení, ale bude mít výměnné kryty, takže si ho budete moci přizpůsobit. Rozměry telefonu jsou 103 × 46 × 22 mm a hmotnost příjemných 84 g.

Vzhledem k ceně telefonu nepřekvapí, že je displej pouze černobílý. Je opět stejný jako u modelu A52 nebo A57. Nabízí tedy zobrazovací plochu o velikosti 29 × 20 mm a rozlišení 101 × 64 bodů. Baterie by měla vydržet až 300 minut telefonování a 250 hodin v pohotovostním režimu.

K dispozici je malá paměť (0,12 MB) pro ukládání log, EMS obrázků a melodií. V telefonu dále najdeme jednoduchý telefonní seznam na 50 jmen a 25 míst pro textovky. S jejich psaním pomáhá slovník T9, lze je rozdělit do více zpráv a můžete je obohatit o jednoduché obrázky a melodie. Vyzvánění obstarává 16 hlasů.

Inovace se hledají jen těžko. Přesná funkční specifikace telefonu zatím není známa, ale dá se předpokládat, že zůstane shodná s modelem A57. Prostor k nějakým zásadním změnám v tomto telefonu není, s největší pravděpodobností však nový model přijde o wap, aby mohla být cena stlačena ještě níže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens A53

Druhá novinka s označením A53 bude úplně stejná, až na podporu pásem GSM přizpůsobenou americkým sítím. Také základní barevné provedení bude odlišné.

Low-end s barevným displejem

Také nový Siemens A62 je spíše pouhou inovací než novým modelem. V lednu příštího roku by měl zastoupit model A65. Ten se nyní prodává za cenu lehce přesahující tři tisíce korun a je tak jedním z nejlevnějších telefonů s barevným displejem na trhu. U nového modelu by měla být cena ještě nižší, protože byl zbaven možnosti práce s multimediálními zprávami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vše jinak zůstává při starém, jen ještě barevné provedení se změní. Novinka bude nabízena v modré nebo červené barvě kombinované se stříbrnými lemy. Telefon je triální a bude ve stejné podobě nabízen jak v Americe, tak u nás.

Hlavním lákadlem nastraženým na nenáročné uživatele je tedy barevný displej, který je pasivní a dokáže zobrazit čtyři tisíce barev. Zabírá plochu 29 × 25 mm a nabízí rozlišení 101 × 80 bodů. Celý telefon měří 101 × 45 × 19 mm a je příjemně lehký, váží pouze 75 g. Baterie dává energii na 300 minut hovoru nebo 250 hodin výdrže v pohotovostním režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Do paměti se vejdou necelé dva megabajty multimediálních dat, sto kontaktů do jednoduchého telefonního seznamu a stejný počet textových zpráv. Telefonu by měla být zachována podpora Javy, wap i GPRS.

Nic převratného

Novinky od Siemensu nic podstatného nepřinášejí. Jsou jen ještě o trochu více připraveny útočit na nejnižší ceny. Telefony řady A jsou určeny těm nejméně náročným zákazníkům, kteří telefon využijí jen k občasnému zavolání nebo napsání textové zprávy. Většina takových uživatelů by služby jako je wap nebo multimediální zprávy zřejmě nepoužila a tak lze krok Siemensu docela chápat. Pokud bude kompenzací snížení slevy oproti stávajícím modelům, pak by tato změna mohla být pro mnohé přínosem.

Diskuze (16) Další článek: Samsung v limitované „warholovské“ edici

Témata článku: Siemens, Náročný zákazník, Základní barva

Určitě si přečtěte