Tři nové telefony Sagem: s cenou dolů

Také Sagem představil na kongresu 3GSM své nové modely. Jedná se o véčko myC3-2 a dva klasické modely my X1-2 a myX2-2. Všechny telefony patří do nižší třídy. Představeno bylo také zajímavé příslušenství – Bluetooth adaptér pro telefony, které touto funkcí neoplývají.
Tři nové telefony Sagem: s cenou dolů

Tři novinky od Sagemu nadchnou méně náročné uživatele, kterým se zdají být mobily nadupané všemožnými funkcemi zbytečně komplikované a drahé. Všechny tři telefony se omezily na nezbytné minimum a nabízí jen nezbytný funkční základ, jen obal je jiný. Model myC3-2 je véčko se dvěma displeji, Sagem myX2-1 je telefon klasické konstrukce s barevným displejem a myX1-1 odvozený model s monochromatickým displejem.

Svůj nejvybavenější model myX-8 představil Sagem již před časem.

Sagem myC3-2 a myC3-2j

Nový véčkový model myC3-2 bohužel jen zapadá do řady stříbrných zaoblených véček, jakých se na evropský trh valí z Asie hromada. Jeho rozměry 77 × 41 × 23 mm a hmotnost 75 g ho řadí do kategorie oblíbených „drobečků“, dojem ale kazí vyčnívající anténa. Telefon je duální, s Li-Ion baterií o kapacitě 700 mAh vydrží až 180 minut hovoru nebo 240 hodin v pohotovosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem myC3-2

Jako každé správné véčko má i nový Sagem dva displeje. Vnější je pouze monochromatický, s rozlišením 96 × 64 bodů. Vnitřní displej je také značně poznamenán snahou o co nejnižší cenu telefonu. Nabízí rozlišení 128 × 128 bodů, zobrazí 65 tisíc barev a je pouze pasivní. Vyzvánění je 64hlasé, fotoaparát chybí.

Ve výbavě nehledejme žádné zázraky, je dosti chudá. Kromě telefonního seznamu s kapacitou 1 500 míst a podpory SMS/EMS zpráv se slovníkem T9 nabídne také podporu MMS, na které je připraveno 150 kB paměti. Dále v nabídce najdeme několik jednoduchých doplňkových funkcí jako budík, kalkulačku nebo odpočet a dvě hry. Kalendář s upomínkami nebo Javu telefon postrádá. Nechybí ovšem wap, a to ve verzi 1.2.1.

Vzhledem ke značně omezené výbavě se dá očekávat velmi příjemná cena. Zákazníci, kteří si nemohou dražší asijská véčka dovolit nebo nevyužijí jejich funkce, možná novinku přivítají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem myC3-2j

Telefon se bude prodávat i v mírně vybavenější verzi s označením myC3-2j. To značí v podstatě jediný funkční doplněk, kterým je Java. Telefon bude mít dále lepší wapový prohlížeč, a to ve verzi 2.0 a 3,5 MB paměti.

Sagem myX2-2

Model myX2-2 šel ve zjednodušení a tím stlačení ceny ještě dál. Konstrukce telefonu je klasická, malý displej s rozlišením 101 × 80 bodů zobrazí pouze čtyři tisíce barev a je pasivní. K málo vybavenému modelu patří i malé rozměry, v tomto případě 106 × 47 × 21 mm, které doplňuje hmotnost 93 g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem myX2-2

Telefon je duální, bude nabízen ve dvou verzích pro pásma 850/1900 MHz nebo 900/1800 MHz. Baterie vydrží až na 180 minut hovoru nebo 240 hodin v zapnutém stavu bez aktivity. Výbava je opět velmi chudá, do seznamu se vejde 500 kontaktů, na textové zprávy je vyhrazeno 100 míst. Podpora MMS chybí, nabídku doplňuje jen několik jednoduchých funkcí. Rozšíření o javové aplikace nebude možné. Uživatele tak potěší třeba polyfonní vyzvánění.

Sagem myX1-2

Pokud si myslíte, že jednodušší model než myX2-2 už nemůže být, myX1-2 vás záhy vyvede z omylu. Telefon je rozměrově i co do hmotnosti stejný, jen design se od zaoblených hran odvrátil k ostřejším rysům. Opět se jedná o duální telefon, který bude nabízen ve dvou verzích pro pásma 850/1900 MHz a 900/1800 MHz.

Klepněte pro větší obrázek 
Sagem myX1-2

Displej je pouze monochromatický, nabídne rozlišení 96 × 64 pixelů, na jeho pozadí bude umístěn barevný obrázek. Polyfonní vyzvánění naštěstí zůstalo zachováno. Do telefonního seznamu se vejde 200 jednoduchých záznamů a paměť dále pojme 50 SMS zpráv. V nabídce najdeme několik jednoduchých doplňkových funkcí a wap 1.2. Nic víc. Telefon se stane přímým konkurentem například Siemensu A57, cena by proto měla být velmi nízká.

Když chybí Bluetooth

Mezi novinkami se objevilo také zajímavé příslušenství. K některým modelům (myX5-2, myX-6, myX-7 a u nás nenabízené řady V, v budoucnu i další), které nejsou vybaveny Bluetooth, můžete připojit nový speciální adaptér, který jim tuto funkci přidá. Slouží však výhradně pro spojení s Bluetooth sluchátky a zabezpečuje pouze hlasový přenos.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stačí zasunout do telefonu a budete moci používat Bluetooth sluchátko

Adaptér nevyžaduje napájení, váží pouhých 5 g a jeho rozměry jsou 22 × 32 × 10 mm. Zapojuje se do systémového konektoru telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektor je cháněn krytkou

Témata článku: Sagem, Telefony

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • .prd., .prd. 19. 2. 2005 17:05:26
    tak tohle je zoufalstvi, dnes i nejmin narocnej uzivatel radeji sahne po...
  • P. 19. 2. 2005 11:50:39
    To me taky zaujalo...
  • FRNK 19. 2. 2005 9:27:13
    Nejak jsem nepochopil,jak bude na pozadi monochromatickeho displeje...
Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

** Za 3 500 Kč se chlubí třídenní výdrží ** Dosáhne na ni díky 5 020 mAh akumulátoru a Endurance módu ** Chcete ale používat Android bez barev?

15.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení