Tři vysouvací novinky Motoroly na obzoru

Americký výrobce obohatí trh o tři zbrusu nové modely. Dva ještě nejsou oficiální, třetí nabídne 5Mpx fotoaparát a Wi-Fi.

Motorola v současné době připravuje a brzy uvede na trh tři nové modely. Dva z nich jsou ve stádiu spekulací, ale se zřetelnými fotografiemi a poměrně konkrétní specifikací parametrů. Třetí novinka již byla představena oficiálně, nabídne například podporu widgetů a u amerického výrobce telefonů bude druhým pětimegapixelovým fotomobilem.

Motorola VE70: koktejl chutí a vůní

S Motorolou VE70 se pojí dvojice slovních spojení, z nichž každé označuje směr zabarvení krytů. Barevná varianta Cocktail Mint je kombinace černé a perleťově bílé se svěžím nádechem, Cocktail Tropical zase směřuje ke kombinaci limetkově zelé a fialové spolu s jemným oranžovým zabarvením. Co se týče dalších specifikací, o telefonu toho až tak moc nevíme. Slider VE70 nabídne 2,2" QVGA displej, podporu microSD karet a fotoaparát (zatím neznáme ani jeho přesné rozlišení). Novinka nezaplní žádnou díru na trhu, spíše bude jen standardním přístrojem, který bude vsázet na netradiční „svěží“ barevná provedení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola EM35: hudební rod pokračuje

Druhou vysouvací novinkou je model s označením Motorola EM35, který se specializuje na hudbu. Ač vás první pohled na přístroj může utvrdit v tom, že se jedná o další obyčejný model, tentokrát jste na omylu. V telefonu totiž naleznete operační systém Linux Montavista 2.6 10, o svižný chod programů a aplikací se stará 500MHz procesor SCM-A11. Oproti předchůdci EM30 se změnily rozměry (107 × 49,5 × 16 mm) a hlavně přibyla nová výsuvná konstrukce. Hmotnost telefonu s baterií se vešla těsně pod hranici 120 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TFT displej s úhlopříčkou 2,2" si poradí s 262 tisíci barev, pod ním zůstalo místo na hlavní ovládací prvky v čele s navigačním kolečkem, se kterým jsme se již mohli setkat u hudební Motoroly ROKR E8. Návaznost na hudbu navíc potvrzují i tři hardwarové hudební klávesy nebo klávesa pro vstup do hudebního přehrávače. Díky vestavěnému 3,5mm audio konektoru si můžeme do přístroje zapojit vlastní sluchátka nebo se můžete spokojit s bezdrátovými. Vděčíme za to podpoře Bluetooth profilu A2DP.

Interní paměť nabídne kapacitu 110 MB, naštěstí je zde přítomen i slot pro paměťové karty microSD. Pokud vás omrzí neustálé přehrávání stejných skladeb, stačí si pustit integrované rádio s funkcí RDS. Na zadní straně přístroje je umístěna čočka 3,2Mpx fotoaparátu, z datových funkcí je podporováno jen GPRS a EDGE. Motorola EM35 je telefon, který má vzbudit pocity pohody, když se zaposloucháte do své oblíbené hudby v mobilu, právě to je jeho hlavním posláním.

Motorola VE66: druhý pětimegapixel ve hře

Dva předcházející přístroje zatím oficiálně představeny nebyly, avšak očekává se, že by se tak mělo stát v nadcházejících dnech. Ze stejného důvodu zatím nevíme žádné odhady dostupnosti ani předpokládané ceny. Jiná situace panuje u novinky Motorola VE66, která již byla výrobcem oficiálně potvrzena a představena. Po Motorole Zine ZN5 půjde o druhý pětimegapixelový fotomobil, tentokrát zabalený do vysouvací konstrukce. Stejně jako u klasického Zinu bude vybaven funkcemi automatického ostření, stabilizátorem obrazu a redukcí červených očí. K přisvětlení scény poslouží diodový blesk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Slider sází vedle fotoaparátu i na kvalitu poskytovaného zvuku. Pro co nejvěrnější vykreslení hlasu při hovorech byla použita technologie Crystal Talk a mobil je doplněn navíc o druhý mikrofon, který by měl zabránit nepříjemným ozvěnám a zkreslení hlasu při telefonování. Mimo to také výrazně omezí okolní hluk.

Kruhové ovládací kolečko FastScroll umožní procházet menu telefonu rychleji a s větší přesností. To se bude hodit zejména při používání multimédií: připraven je hudební přehrávač a FM rádio s RDS. Pro připojení k internetu poslouží Wi-Fi nebo podporované datové technologie EDGE a GPRS. Pro sítě třetí generace není Motorola VE66 stavěna. K připojení s počítačem využijete USB 2.0 nebo Bluetooth. Hovoří se i o podpoře asistované GPS.

Klepněte pro větší obrázek 

Nový slider Motoroly poběží na systému MotomagX a proti ZN5 bude mít o něco menší barevný TFT displej s úhlopříčkou 2,2" a 262 tisíci zobrazitelných barev.

Novinkou u Motoroly je podpora widgetů - speciálních prvků k rychlému přístupu k informacím o počasí, ze sportu, kurzům akcií, sociálním sítím a dalším. Několik widgetů bude v telefon přímo předinstalováno, další je možné stáhnout. Motorola VE66 se začne prodávat ještě v průběhu aktuálního čtvrtletí, cenu výrobce prozatím nezveřejnil.

Motorola VE66
Klepněte pro větší obrázekDruhá Motorola s 5MPx fotoaparátem je vysouvák s výbavou podobnou modelu Zine ZN5, včetně absence podpory sítě 3G. Novinkou je podpora widgetů - nástrojů pro přístup k informacím o počasí, ze sportu, o kurzech akcií a podobným.rozměry a hmotnost: 103 × 50 × 15 mm, 110 g
displej: 2,2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 12, EDGE tř. 12
konekt.: microUSB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 110 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 810 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 560 × 1 920), video, autofocus, diodový blesk
64 %
(143. místo z 987)
katalogpreview
cena: ještě se neprodává
Diskuze (11) Další článek: SmartMaps: celá ČR v měřítku 1:10 000

Témata článku: Motorola, Motorola Rokr E8, Motorola VE66, Výsuvná konstrukce, Obzor, Neustálé přehrávání, Třetí novinka, Kombinace černé, Motor

Určitě si přečtěte