Tři z nejpovedenějších her zmizely z App Storu. Vývojáři Infinity Blade vysvětlují své důvody

Tři z nejpovedenějších her zmizely z App Storu. Vývojáři Infinity Blade vysvětlují své důvody

Společnost Epic Games (stojící za hitem Fortnite) oznámila, že odstranila populární akční RPG trilogii Infinity Blade z App Storu. Uvedla to se slovy, že je pro její vývojáře stále těžší a těžší udržovat hru na takové úrovni, která splňuje jejich standardy. Dodává však, že tato série bude mít své místo v herní historii.

První díl hry Infinity Blade debutoval v App Store již v roce 2010 a jednalo se o revoluční titul. To nejen díky svému ovládání gesty, ale i na tehdejší poměry úchvatné grafické stránce. Třetí díl pak vyšel v listopadu 2013. Ten ještě na začátku roku 2019 dostane poslední aktualizaci s novým obsahem a poté sbohem a šáteček. Spolu s odstraněním her z obchodu App Store byly odstraněny všechny mikrotransakce uvnitř titulů. Uživatelé, kteří mají hry zakoupené, je mohou stále hrát a po smazání opětovně nainstalovat za pomoci stejného Apple ID.

Pomyslným hřebíčkem do rakve série je pravděpodobně tříštící se portfolio společnosti Apple, kdy vývojáři nemají kapacity na to plně odladit hry jednotlivým displejům. A vzhledem k tomu, že navíc mají plné ruce práce s neskutečně výdělečným hitem Fortnite, se zdá i práce na udržování této nostalgie zbytečnou. Odkaz Infinity Blade však obsahuje právě i Fortnite, kde můžete mít tento meč jako svou zbraň. Balík samolepek pro aplikaci Zprávy s tématikou titulu v App Store i nadále zůstává.

Trailer slavné Infinity Blade:

Via MacRumors.com

 

Diskuze (12) Další článek: Black Shark Gamepad 2.0: herní mobil od Xiaomi dostal modernější ovladače

Témata článku: Apple, AppStore, Hry, iOS, Mobilní hry, Pro vývojáře, Fortnite, Nový obsah, Třetí díl, Poslední aktualizace, Hra, Tehdejší poměry, App Store, Apple id, EPIC Games, Nejpovedenější hra, První díl, Vývojář, RPG, Herní historie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

Samsung překvapil. Galaxy A80 má unikátní konstrukci, otočný foťák a selfie bez kompromisů

Samsung překvapil. Galaxy A80 má unikátní konstrukci, otočný foťák a selfie bez kompromisů

** Nejzajímavější novinka z Milána má několik „poprvé“ ** Třeba New Infinity displej jsme očekávali až u Notu 10 ** Lákadlem je výsuvný a otočný foťák. Těšte se na špičkové selfie!

Martin Chroust | 16

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

** Honor 20 a 20 Pro míří na vyšší střední třídu telefonů ** Zaujmou hlavně dírkou v displeji a čtyřmi fotoaparáty na zadní straně ** Uvedení následuje těsně po agresivním kroku USA, ohrožujícím celou budoucnost Huawei a Honoru

Tomáš Holčík, Filip Kůžel | 85