Třikrát Philips Fisio - barevná revoluce pokračuje

Nově představené mobilní telefony Philipsu jsou krásné, malé a jeden z nich má také velký barevný displej. Chcete vědět víc?
Třikrát Philips Fisio - barevná revoluce pokračuje

Fisio 120/121 - do školních lavic

Klepněte pro větší obrázekMezi nejnovější lowendové mobily Philipsu můžeme bez obav zařadit nově představené přístroje Fisio 120 a Fisio 121. Tyto mobilní telefony nejsou nabušené funkcemi, jejich výhodou má však být příznivá cena. Přístroje jsou si velmi podobné a jediným velký rozdílem je pouze skutečnost, že Fisio 121 se může pyšnit prohlížečem wapových stránek.

Přestože však v telefonu nenajdeme žádné pokročilé funkce, poněkud překvapí podpora rychlého psaní textových zpráv prostřednictvím slovníku T9. Mezi další možnosti můžeme počítat vibrační vyzvánění s pěti-úrovňovým nastavením hlasitosti, kalkulačka, budík a měnový konvertor z Eura.

Jak již bylo zmíněno, Fisio 121 obsahuje navíc ještě wapový prohlížeč. S běžně dodávanou Ni-Mh baterií o kapacitě 570 mAh  vydrží tyto telefonky celých 350 hodin v pohotovosti nebo celé čtyři hodiny hovoru. Podle našich odhadů by se cena v předplacených sadách mohla pohybovat okolo pěti tisíc korun.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefony Philips Fisio 120/121
 • Sítě: GSM 900/1800 MHz
 • Velikost: 106 x 49 x 22 milimetrů
 • Hmotnost: 95 gramů
 • Baterie: Ni-Mh, 570 mAh
 • Pohotovostní doba: 350 hodin
 • Doba hovoru: 240 minut
 • Displej: LCD, čtyři řádky textu

Fisio 820 - barva na postupu

Velkým překvapení pro všechny bylo představení nového telefonu Philips Fisio 820. Tento nový model totiž přinesl barevný displej, čímž se zařadil po bok telefonům Ericsson T68 nebo Trium Eclipse.

Klepněte pro větší obrázekVelikost tohoto telefonku je poměrně příjemná – 98 x 47 x 21 milimetrů zcela určitě vaši kapsu příliš nezatíží. Hmotnost 85 gramů patří také mezi ty příjemné hodnoty, protože navlas stejnou hmotnost má i Ericsson T68. Displej je aktivní, dokáže zobrazit 256 barev a se svým rozlišení 120 x 120 obrazových bodů dokáže zobrazit až devět řádků textu. Ericsson T68 umí pouze osm řádků.

Samozřejmostí u telefonu této kategorie jsou také datové přenosy. Fisio 820 si rozumí s rychlou datovou technologií GPRS a dokáže alokovat čtyři timesloty pro upload a dva pro download. Komunikační možnosti výborně doplňuje modrozubý čip (Bluetooth), vestavěný emailový klient umí pracovat až se třemi různými emailovými účty, wapový prohlížeč podporuje verzi 1.2.1. Na Fisio můžete také pořádně zakřičet – hlasem lze totiž nejen vytáčet až třicet čísel z telefonního seznamu, ale také ovládat funkce telefonu. Telefonní seznam je vícepoložkový (až pět čísel ke jménu) a jeho kapacita je dostačujících 500 položek.

Velmi zajímavý je pětipásmový ekvalizér, který umožňuje nastavit kvalitu zvuku při hovoru. Vnitřní paměť telefonu má kapacitu půl megabajtu a může být využita pro ukládání emailových zpráv, obrázků nebo vyzváněcích tónů.

Výdrž na Li-Pol baterii je necelých 400 hodin v pohotovosti nebo až pět a půl hodin hovoru. Telefon bude k dispozici ve třech barevných kombinacích – červené, světle zlaté a světle modré. Cena by se podle našich odhadů mohla pohybovat na úrovni Ericsson T68.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Philips Fisio 820
 • Sítě: GSM 900/1800 MHz
 • Velikost: 98 x 47 x 21 milimetrů
 • Hmotnost: 85 gramů
 • Pohotovostní doba: 400 hodin
 • Doba hovoru: 330 minut
 • Displej: TFT barevný, 120 x 120 bodů
Diskuze (15) Další článek: Komerční GPRS u Oskara již 11. února

Témata článku: Philips, Philips Fisio 120, Philips Fisio 121, Philips Fisio 820, Revoluce


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21