Trium Neptun: mobil z vodní říše

Nový telefon od firmy Mitsubishi – Trium Neptune je zvláštní. Někomu se líbí a nedá na něj dopustit, pro druhého je ošklivý.
Trium Neptun: mobil z vodní říše
Nový telefon od firmy Mitsubishi – Trium Neptune je zvláštní. Někomu se líbí a nedá na něj dopustit, pro druhého je ošklivý.

Divný, ale hezký

Mitsubishi Trium Neptune je malý a duální mobilní telefon určený pro evropský trh – vždyť je také vyráběn ve Francii. Jeho vzhled je velmi, velmi originální, ale má něco do sebe. Právě kvůli svému trochu „divnému“ tvaru se vyznačuje skvělou ergonomií – skvěle se drží v ruce, výborně se na něm píší textové zprávy a stejně příjemně se i ovládá. Největší část svého vzhledu zdědil po svém starším sourozenci – Triumu Mars, který měl v Evropě velký úspěch.

Vidíte až do žaludku

Trium Neptune je dalším telefonem z anténou a aktivním krytem klávesnice – můžete s ním přijmout nebo ukončit hovor, neobsahuje však mikrofon. Jeho velikost je 120 x 50 x 30 mm (další dva centimetry měří anténa) a s běžnou baterií váží 120 gramů, baterie zvládne napájet telefon 100 hodin v pohotovostním režimu nebo až 3 hodiny při hovoru. Celý kryt je vyroben z průhledného plastu – podobného jako u Motoroly V100, vidíte tedy vnitřek telefonu. Materiál krytu taky vypovídá o skupině uživatelů, pro které je Neptune určen – v ruce pubertálního školáka bude vypadat určitě lépe než v ruce seriózního obchodníka na důležitém jednání.

Můžete i datovat

Displej sice není z největších, je však dostatečně kontrastní a plně grafický s nastavitelným kontrastem a je podsvícen světle zelenou barvou. Již samozřejmostí je prohlížeč WAPu, tentokrát ve verzi 1.1, který využívá celou plochu displeje. Z dalších funkcí zde můžeme najít datumové a časové služby, budík, 20 vyzváněcích melodií a diskrétní vibrační vyzvánění, zápisník, konvertor měn, 2 hry, 100 míst v paměti pro telefonní seznam, T9 pro rychlé a pohodlné zadávání textu a samozřejmě seznamy příchozích / odchozích / zmeškaných hovorů. Mobil obsahuje také vestavěný hardwarový modem, který umožňuje připojení počítače k mobilnímu internetu rychlostí až 14,4 kb/s.

Originalita sama

Mobilní telefon Trium Neptune je dobrý přístroj, vybavený dostatečným množství funkcí za opravdu přijatelnou cenu. Jeho design je také velmi originální a pomocí změny krytů může mobil odrážet vaši momentální náladu.
Diskuze (13) Další článek: Jak je to se zabezpečením v Palm OS 4?

Témata článku: TRI, Mobil, Dobrý přístroj, Říše

Určitě si přečtěte