Trium Sirius: špička na obzoru

Japonský výrobce mobilních telefonů Trium na CeBITu uvedl další novinku: Trium Sirius. Je podobný vajíčku a má všechno, co dnes potřebujete.
Trium Sirius: špička na obzoru
Japonský výrobce mobilních telefonů Trium na CeBITu uvedl další novinku: Trium Sirius. Je podobný vajíčku a má všechno, co dnes potřebujete.

Někteří z vás si jistě vzpomenou na mobilní telefon Trium Cosmo – svým vzhledem velmi zvláštní telefon, od kterého si jeho výrobce mnoho sliboval, který se ale nikdy nezačal sériově vyrábět ani prodávat. Přestože tento model nepřinesl svému tvůrci žádný zisk, dal mu však cenné zkušenosti do budoucna. Právě těchto zkušeností Trium nyní intenzivně využívá při vývoji nových mobilních telefonů – příklad jednoho z nástupců Cosma je právě Trium Sirius.

Valibuk

Mobilní telefon Trium Sirius je velmi kompaktní malý přístroj. Právě tato kompaktnost mu dodává velmi zajímavý vzhled - na první pohled působí daleko robustnějším dojmem, až uživatel nabude dojmu, že mobil by byl schopen nějaký ten nechtěný pád přežít. Svými rozměry však patří mezi nejmenší mobilní telefony, mezi kterými se můžete rozhodovat, jeho hmotnost je také velmi nízká.

Pokud telefon vezmete do ruky a budete jej chvíli prozkoumávat, překvapí vás určitě anténa, která je teleskopická. Můžeme jen hádat, jaký důvod vedl výrobce k tomuto řešení, když podobné antény se v mobilních telefonech již nějakou dobu neobjevují – naopak spousta výrobců od antén upouští a integruje je přímo do těla mobilního telefonu.

Ten lepší?

V asijských zemích velmi oblíbený a žádaný kryt tlačítek najdeme i na Siriu. Flip je aktivní a lze s ním tedy přijmout nebo ukončit hovor. Jeho součástí však není mikrofon - ten je zabudován přímo v těle přístroje a samotný kryt tak slouží pouze k přenosu hlasu do tohoto mikrofonu.

Displej je dostatečně kontrastní a svým rozlišením se řadí mezi ty větší. Jeho výbornou čitelnost usnadňuje podsvícení světle zelenou barvou - stejně tak jsou podsvícena i tlačítka klávesnice. Výborně tak doplňuje futuristický vzhled celého telefonu.

Také ovládání doznalo mnoho změn - hlavní ovládacím prvkem se i u asijských telefonů stává pětisměrový joystick, který jako první představil Alcatel ve své řadě 50x. Sirius však nemá jen skvělý design, stydět se nemusí ani za své funkce - jako nejvýznamnější jmenujme rychlé datové přenosy prostřednictví technologie GPRS, kterou u nás zatím podporuje pouze síť společnosti Eurotel.

Bude? Bude!

Mobilní telefon Trium Sirius je další přírůstkem do stále se zvětšující rodiny GPRS telefonů, mezi kterými si zcela určitě najde své místo. Na evropských trzích by se měl objevit v průběhu srpna letošního roku. Zda bude někdy k dostání také u nás je prozatím ve hvězdách - dovedu si jej však velmi dobře představit v některé z "dražších" předplacených sad jednoho z našich operátorů.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Trium Sirius
  • Velikost: 104 x 53 x 22 mm
  • Hmotnost: 75 g
  • Sítě: GSM 900 a 1800 MHz
  • Pohotovostní doba: 120 hodin
  • Doba hovoru: až 2,5 hodiny
  • Funkce a vlastnosti: GPRS (2 + 1 timeslot), WAP, T9, hlasový záznamník, hlasové vytáčení, vibrace, kalkulačka, převod měn, hry, infračervený port, 250 míst v paměti telefonu
Diskuze (9) Další článek: Týden: Oskar a ti druzí

Témata článku: TRI, Obzor, Nechtěný pád, Špička

Určitě si přečtěte