Trojice líbivých Samsungů pro nenáročné

Samsung dokáže levně vyrobit telefony, které toho sice moc neumí, ale za vzhled se jejich majitel určitě stydět nemusí.

Samsung, druhý největší výrobce mobilních telefonů na světě, představil nové telefony v různých segmentech trhu. Prvním představeným modelem je Samsung L700, zástupce střední třídy. Zajímavostí je hned označení telefonu, které je shodné jako 7,2Mpx digitální fotoaparát stejného výrobce. Jeho mobilní protějšek ale stejného rozlišení fotografií zdaleka nedosahuje.

Tenký duální přístroj klasického vzhledu má rozměry 109 × 56 × 13 mm. TFT displej nabídne dnes již podprůměrné rozlišení 128 × 160 pixelů, pro data je však trochu nečekaně možné použít EDGE i UMTS. Interní paměť o velikosti 30 MB je rozšiřitelná kartami microSD, pro spojení s počítačem a okolím lze využít USB 2.0, resp. Bluetooth 2.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Integrovaný fotoaparát na zadní straně přístroje s možností přisvětlení má rozlišení 2 Mpx, volné chvíle vyplní FM rádio nebo přehrávač multimédií, který si poradí s formáty MP3, WMA nebo AAC. U hloupého telefonu příjemně překvapí přítomnost prohlížeče dokumentů, zapomenout nemůžeme ani na HTML prohlížeč. Samsung L700 je zástupce střední třídy v střídmém designu, zlatou variantu na obrázcích však ještě doplní extravagantní fialová varianta, chybět nemůže ani pro Samsung poslední dobou typická stříbrná. Na evropském trhu se telefon začne objevovat od tohoto měsíce.

Samsung L700 ve zkratce:

 • rozměry: 109 × 56 × 13 mm
 • sítě a data: čtyřpásmový, GPRS, EDGE, UMTS
 • displej: 2,1" TFT, 128 × 160 bodů
 • multimédia: 2Mpx fotoaparát s přisvětlením, hudební přehrávač (MP3, WMA, AAC), FM rádio, Java hry, prohlížeč dokumentů
 • paměť: vnitřní uživatelská 30 MB, rozšiřitelná kartami microSD
 • konektivita: Bluetooth 2.0, USB 2.0

Na veletrhu Communic Asia byl představen také Samsung J800, který sice neoplývá high-end funkcemi, ale zato nabídne pěkný design a funkce, které upotřebí velký okruh zákazníků. Model J800 je elegantní slider měřící 100 × 47 × 15 mm, jehož 2,2" displej nabídne rozlišení 176 × 220 bodů. Dovoláte se s ním v pásmech GSM 900/1 800/1 900, pro datování lze využít EDGE a UMTS, včetně videohovorů, díky umístění kamerky nad displejem. Stejně jako předchozí model, i J800 nabídne Bluetooth, multimediální přehrávač, 2Mpx fotoaparát a prohlížeč dokumentů. V telefonu bude vestavěn e-mailový klient a čtečka RSS. MicroSD karty jsou u Samsungu stálicí, volitelně mohou doplnit interní 18MB paměť. Vysouvák J800 by měl být k dispozici již v tomto měsíci za cenu kolem 6 300 korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung J800 ve zkratce:

 • rozměry: 100 × 47 × 15 mm
 • sítě a data: triband, GPRS, EDGE, UMTS
 • displej: aktivní, barevný 2,2", 176 × 220 bodů
 • multimédia: 2Mpx fotoaparát s přisvětlením, hudební přehrávač (MP3, WMA, AAC), FM rádio, Java hry, prohlížeč dokumentů
 • paměť: vnitřní uživatelská 18 MB, rozšiřitelná kartami microSD
 • konektivita: Bluetooth 2.0, USB 2.0

Samsung M150 vsází na design, než aby ohromil svými funkcemi, i přesto ale základní vybavení nabízí. Vzhled telefonu je opět čistý, přehledný a je zbaven jakýchkoli designových výstřelků. Svému uživateli nabídne displej s rozlišením 128 × 160 bodů, ale také velké numerické a ovládací klávesy v čele s hlavním stříbrnou kurzorovou klávesou. Duální telefon pro připojení na web umí použít pouze GPRS, ale vzhledem k zařazení do nižší třídy nebudou data asi tím pravým tahákem. Tím může být FM rádio, Java hry nebo VGA fotoaparát s podporou natáčení krátkých videozáznamů. Volného místa si ale moc neužijete, 20 MB zaplníte hudebními soubory, e-maily, hrami či fotkami velmi rychle a s žádnou expanzí nepočítejte. Dostupnost ani cena zatím nejsou známy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung M150 ve zkratce:

 • rozměry: 109 × 56 × 13 mm
 • sítě a data: dualband, GPRS
 • displej: 1,77" TFT, 128 × 160 bodů
 • multimédia: VGA fotoaparát, nahrávání videa, hudební přehrávač (MP3, WMA, AAC), FM rádio, Java hry
 • paměť: vnitřní uživatelská 20 MB
 • konektivita: Bluetooth 2.0, USB 2.0

Samsung v současnosti dělí telefony do šesti kategorií: Style, Multimedia, Connected, Essential, Infotainment a Business. Modely J800 a M150 spadají do kategorie Connected, L700 patří do sekce Style. Tyto telefony se zameřují spíše na nenáročné zákazníky, kteří upřednostňují design před funkční vybaveností, ale rádi si poslechnou hudbu či rádio nebo si zahrají Java hry. Vzhledově i barevným provedením jsou si podobné, jediným "úletem" je tak fialová a zlatá barevná varianta Samsungu L700. Pro žádné další extravagance se místo nenašlo.

Diskuze (4) Další článek: N95 8GB za 13 tisíc a další tisícové slevy (ceník)

Témata článku: Samsung, Samsung L700, Samsung M150, Podprůměrné rozlišení, Duální telefon, Duální přístroj, Mobilní protějšek, Velký okruh

Určitě si přečtěte