Trvalo to dva roky. Pokémon Go spouští vyměňování a nové komunitní funkce

Hráči Pokémon Go se konečně dočkali. Koncem týdne do hry přibude očekávaná funkce - vyměňování pokémonů s ostatními hráči. Předlohu sice můžeme vidět v Gameboyové sérii pokémonů, samotný transfer ale bude řešen úplně jinak. V Pokémon Go navíc přibudou funkce založené na „přátelství“. Čím větší úroveň přátel budete mít s daným hráčem, tím výhodnější pro vás výměny pokémonů budou. 

Základem jsou čtyři úrovně přátelství - Good, Great, Ultra a Best. U základní úrovně můžete vyměňovat všechny pokémony až na legendární, další úrovně toto omezení zruší a nabídnou bonusy při raidech, pokud budete bojovat bok po boku vašeho kamaráda. A čím větší úroveň přátelství, tím více bonusů. Současně také dochází k postupné redukci stardustu, který musíte při výměně pokémonů investovat. Vy i druhý hráč. Základní cena stardustu se bude odvíjet od vzácnosti pokémona, začínat se má na stovce, v případě legendárních pokémonů a nižší úrovně přátelství je hodnota stardustu nastavena na rovný 1 000 000!

Niantic potřebným stardustem vyřešil možné problémy s alternativními účty, které by ty nejvzácnější pokémony přenášely na jeden účet a ten byl následně zpeněžen třeba Ebay. Jednou denně můžete provést tzv. Special Trade, který se týká legendárních pokémonů, shinny verzí nebo pokémonů, které ještě v pokédexu nemáte. Potřebujete však minimální úroveň přátelství Great Friend. Při přenosu pokémonů se navíc změní jejich IV (Internal Values), takže pokémon může mít jiné vlastnosti než u původního hráče. Čím vyšší úroveň přátelství, tím větší pravděpodobnost, že vyměněný pokémon neztratí na kvalitě, a spíše ji navýší.

Třetí generací to u Pokémon Go rozhodně nekončí:

Přátelům budete moci posílat dárky, které si čas od času vytočíte z Pokéstop. U nich budou určité herní itemy i možnost získat speciální 7km vejce, z něhož se budou líhnout speciální Alolan Verze několika vybraných pokémonů. Změny se do hry Pokémon Go dostanou již koncem tohoto týdne s novou verzí hry, která se objeví na Androidu i na iOS.

Diskuze (4) Další článek: Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Témata článku: Android, Mobilní hry, Pokémon GO, Update, iOS, Google Play, Obchod s aplikacemi, Niantic, eBay, AppStore, Transfer, Úroveň, Druhý hráč, Možný problém, Best, Great, Ostatní hráč, Minimální úroveň, Funkce, Nov, Nová verze, Vybraný pokémon, Základní cena, Nízká úroveň, Stardust


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24