TryPhone: vyzkoušejte telefon před koupí

Přečetli jste recenzi, znáte technické parametry, osahali jste si vysněný mobil v prodejně, ale stále vám něco chybí?

Představte si, že na internetové stránce najdete specifikaci daného telefonu, na stejné stránce si jej vyzkoušíte, přečtete uživatelské recenze a pokud se vám zalíbí, hned si jej můžete zakoupit přes internet. Vaše představa se nyní mění v realitu, která se ukrývá pod názvem TryPhone.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení kdekoliv tečka com

Před několika měsíci jsme vás informovali o nově představených službách DeviceAnywhere a jeho odnoži Sony Ericsson Virtual Developer Lab, které sloužily k testování telefonů v realném čase. Tato služba dosáhla velké popularity a využití, takže se každý měsíc objevovaly nové a nové modely, které bylo možno testovat online. Množily se však dotazy, které zajímaly i nás. Chceme-li si jen otestovat telefony pro své osobní potřeby, proč musíme platit stejně velké částky, jako ti, kteří na telefonech testují hry a aplikace pro obchodní účely? Společnost Mobilecomplete, která má tyto projekty pod hlavičkou tak vyslyšela prosby svých zákazníků a vytvořila úplně novou službu s názvem TryPhone.

Informace přímo od zdroje

Na můj dotaz, proč společnost Mobilecomplete vytvořila tento nový projekt mi odpověděl vedoucí oddělení prodeje Brent Hoo: „ Jedná se v podstatě o další cestu pro zákazníky, kteří chtějí vyzkoušet mobilní telefon ještě před tím, než jej zakoupí. Byli jsme doslova zasypáni dotazy zákazníků, kteří byli nešťastní z toho, že při nákupu přes internet není možné zařízení předem nijak vyzkoušet. Se službou TryPhone mohou zákazníci prohlížet mnoho zařízení a ovládat je.“

Klepněte pro větší obrázek 

Na stránce TryPhone.com se nachází vše co budete pro využívání služby potřebovat. Vše probíhá v rámci internetového prohlížeče, takže není nutno instalovat žádnou další podpůrnou aplikaci, jako je tomu např. v případě zmíněné služby DeviceAnywhere. Na této stránce jsou umístěny emulátory telefonů, které je možno otestovat. Stránky jsou však zatím v betaverzi a k dispozici jsou zatím čtyři telefony – Samsung Juke, LG Muziq, BlackBerry Pearl a také Apple iPhone. Možná si vzpomínáte, že u testování telefonů na dálku jsme mluvili o skutečných telefonech, zatímco tady se jedná „pouze“ o emulátory. Ve skutečnosti jsou tyto emulátory stejné po funkční i grafické stránce jako jejích kolegové ze skutečného světa. Klávesy na telefonu ovládáte pomocí myši a můžete stisknout vždy jen ty, které jsou tmavě (světlé klávesy nelze v určitý moment stisknout). Véčkové nebo výsuvné modely nelze nijak otevírat resp. vysouvat, emulátory jsou tedy určeny pro zákazníka, který chce o telefonu zjistit všechny dostupné informace, hlavně o tom, jakou má telefon strukturu a podobu menu či grafiku hlavní nabídky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

U každého telefonu se nachází podrobná specifikace funkcí, takže si může kdokoliv tyto funkce telefonu vyzkoušet v praxi. Na vybraném telefonu můžete zkoušet funkce sami nebo můžete využít jeden z několika desítek návodů „jak na to“, např. nastavit obrázek ke kontaktu, stahování her z internetu, přidávání záložek do internetového prohlížeče a mnoho dalších. Zvolíte-li jeden z přednastavených módů, příkazy na displeji vám ukazují jak máte postupovat. Součástí komplexních informací o daném modelu je určitě zpětná vazba zákazníků, kteří v sekci uživatelských recenzí vystihují své „pro a proti“ k danému modelu. A právě tito lidé jsou mnohokrát rozhodujícím prvkem, přemýšlíte-li o koupi určitého telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Přemýšleli jste někdy mezi více telefony a nemohli se rozhodnout? Pak pro vás bude určena funkce srovnání telefonů, kdy se vám zobrazí jejich emulátory a vy můžete na vlastní oči porovnávat stejné prvky, odlišnosti a také rozměry. Nechcete-li porovnávat vzhled telefonů a funkčnost, může vám postačit srovnání specifikací vybraných přístrojů.

Užitečná věc?

Jistě budete namítat, že takovéto emulátory má většina výrobců na svém webu a tím pádem může být služba zbytečná. Každý výrobce však má jinou grafiku, jiné služby a funkce a tak je nejlepší mít vše pohromadě. Pokud si potencionální zákazník telefon srovná s ostatními a vybere si jej, může jej okamžitě zakoupit přes internet, mezi nabízenými weby jsou letstalk.com a amazon.com. Na závěr snad je musím dodat, že stránky jsou stále v betaverzi se čtyřmi telefony, ale další by měly každým dnem přibývat. Do budoucna se výhledově plánuje, že bude možnost zkoušet a srovnávat telefony, které ještě nejsou na trhu. Pokud chcete čekání na „váš“ telefon zkrátit, využijte sekce suggestions, kdy můžete požádat o zařazení určitého telefonu nebo napsat váš názor na tuto novou službu. O stejný názor či otázku se pak můžete podělit v diskusi pod článkem. Je služba podle vás užitečná?

Diskuze (2) Další článek: LG MS25: další variace na Pradu

Témata článku: Ostatní, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Skutečný telefon, Telefon, Podrobná specifikace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136