TTPCom B’ngo: Nokia N-Gage za babku

V souvislosti s veletrhem v Cannes přinášíme horkou novinku v podobě našlapané herní konzole B’ngo, která je v současnosti jediným vážným soupeřem pro podobné zařízení od Nokie. Neuvěřitelná je hlavně její cena.
TTPCom B’ngo: Nokia N-Gage za babku

Cesta, kterou razí herní konzole od Nokie je pro mnohé mobilní uživatele velice atraktivní, avšak překážkou zůstává cena. Přestože je zdůvodnitelná – zařízení disponuje funkcemi „nejnašlapanějších“ mobilních telefonů a ještě umí o mnoho více – je pro cílovou skupinu poměrně vysoká. Hrát si chce převážně mládež, ale ta většinou nedisponuje patřičným obnosem.

Relativně laciným řešením proto může být nová herní konzole od společnosti TTPCom s prapodivným Klepněte pro větší obrázekoznačením B’ngo, která se na má na trhu objevit za neuvěřitelnou cenu 200 dolarů. S největší pravděpodobností se již jedná o cenu dotovanou operátory. Svou premiéru si odbude dnes na veletrhu v Cannes.

Konzole B’ngo je silná i na poli obyčejné mobilní komunikace. Za atraktivním vzhledem je ukryt plnohodnotný triální mobilní telefon, který se může pochlubit nepřebernou nabídkou funkcí. První pohled však uvízne na velkém barevném displeji. Ten má rozlišení 116 x 220 pixelů a zobrazí až 65 000 barev. To už je slušný základ pro jakoukoli hru. K velkému displeji přidejte ještě GPRS třídy 10, Bluetooth, podporu aplikací napsaných v jazyce Java nebo C++. Multimediální zprávy jsou spjaty s integrovanou kamerkou DSC a vše uzavírá polyfonní vyzvánění. Někdo by si mohl říci, že je toho dost na neznámou společnost. Opak je však pravdou, TTPCom je ostřílený mazák, který stojí i za vznikem módní značky Xelibri.

Hlavním lákadlem konzole B’ngo budou hry a multimedia. Her, které poběží na speciální herní platformě WGE (Wireless Graphics Engine), je v současnosti připraveno asi sto. Za jejich vznikem stojí společnosti jako Elite, Digital Bridges nebo ITE. Herní konzole však ukrývá i jednu zákeřnost – DRM (Digital Rights Management). Je to software „chránící“ před nelegálním softwarem a hudbou.  Naštěstí hned od startu naleznete v B’ngo připraveno šest her. Hry je možno hrát i s dalšími protivníky (může jich být až osm). 

Ve zkratce:

  • Mobilní zařízení TTPCom B’ngo
  • Síť: 900/1800/1900 MHz
  • Displej: LCD, 176 x 220 pixelů, 65 000 barev
  • GPRS: třídy 10
  • Zprávy: SMS (T9), EMS a MMS
  • Stahování: vyzvánění, obrázky, animace a spořiče, hry
  • Hry: šest
  • Další funkce a vlastnosti: Java, C++, integrovaná kamerka, Bluetooth, WAP 2.0, polyfonní vyzvánění.

Koncová cena – 200 dolarů

Diskuze (4) Další článek: T-Mobile vylepšil hlasovou schránku a spustil registr hovorů

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage, Bingo

Určitě si přečtěte