Twist má od včerejška GPRS a MMS roaming

T-Mobile včera spustil GPRS a MMS roaming pro svoji předplacenou službu Twist. Známe všechny podrobnosti, ceny i země, kde můžete roaming využívat. Až do konce prázdnin trvá speciální akce.
Twist má od včerejška GPRS a MMS roaming

Služeb mobilních operátorů je už příliš mnoho. Když jsme se v redakci včera dozvěděli, že Twist spustil GPRS/MMS roaming, nevěřili jsme. „Vždyť to už přece dávno funguje, co to je za kachnu?“ Až telefonát na tiskové oddělení, dvojnásobné ujištění na infolince a ověření, že jsme o této službě ještě nikdy nepsali, nás přesvědčilo, že jde opravdu o novinku. Kde jsou doby, kdy jsme do poslední ceny znali zpaměti všechny tarify mobilních operátorů...


Je to opravdu tak, Twist včera spustil GPRS a MMS roaming. V cizině – v zemích, kde má T-Mobile potřebné roamingové smlouvy – lze s touto předplacenkou posílat multimediální zprávy, prohlížet wap nebo se přes GPRS připojovat k internetu.

V případě MMS platí až do konce srpna akce, v jejímž rámci lze zprávy posílat za stejnou cenu jako v České republice. U Twistu se jedná o částku 10 Kč. Není sice tak hezká jako loňská akce s ememeskami za dvě koruny, ale co se dá dělat. I s touto cenou je mnohdy výhodnější poslat z ciziny multimediální zprávu než psát obyčejnou, krátkou a často ještě dražší textovku. To není jen řečnický obrat, protože textové zprávy jsou u Twistu levnější jen ze Slovenska. Z ostatních zemí zaplatíte 11,30 nebo 20,40 Kč, podle vzdálenosti. Nezapomeňte proto před odjezdem nastavit svým známým telefony pro MMS.

Jaké ceny budou platit od září? To nikdo neví. Ale jak známe časově omezené akce T-Mobilu, které nikdy neskončí, není vůbec vyloučeno, že ceny zůstanou stejné.

Raději si kupte noviny

Připojení k internetu je z ciziny velice drahé. Paušální datové programy nefungují a sazby za přenesený kilobajt jsou doslova strašidelné. T-Mobile šlechtí pouze to, že u GPRS nevyžaduje žádné poplatky za dobu připojení jako Eurotel u předplacené služby Go (v roamingu to je padesátník za minutu).

  sazby účtování po
internet 0,25 Kč/kB 100 kB
wap 1,67 Kč/kB 10 kB

Zdají se vám sazby za kilobajt mírné? Tak je znásobte a zjistíte, že za přenesený megabajt zaplatíte 256 Kč. Před odjezdem do ciziny rozbijte prasátko a nakrmte předplacenou kartu kreditem.

Žádné Bahamy

V následující tabulce je seznam zemí a operátorů, u nichž lze využívat Twist GPRS/MMS roaming.

Země operátor
Austrálie Optus
Telstra
Belgie Belgacom
Mobistar
Orange (Base)
Čína China Mobile
Dánsko Orange A/S
Sonofon
TDC
Egypt Vodafone
Estonsko EMT
Filipíny Globe Telecome
Smart
Finsko Radiolinja
Sonera
Francie Boygues Telecom
Orange F
Holandsko T-Mobile NL
KPN
Orange
Hong Kong CLS
Hutchison
Peoples
SmarTone
Chorvatsko HTmobile
Island Landssiminn
Itálie TIM
Vodafone I
Izrael Cellcom
Orange
Kanada Rogers
Microcell
Lichtenštejnsko Telecom FL
Litva Bite
Lotyšsko LMT
Lucembursko Tango
Maďarsko H Pannon GSM (Pannon)
Westel
Makao CTM
Malta Go Mobile
Vodafone
Monako Boygues Telecom
Orange F
Německo T-Mobile D
E-plus
Vodafone
Norsko Netcom
Telenor
Polsko Centertel
ERA
Polkomtel
Portugalsko Optimus
TMN
Vodafone P
Rakousko T-Mobile A
One
Telering
Rumunsko RO dialog (dialog)
Rusko Kuban GSM
KB Impuls
MTS
Řecko Stet Hellas
Vodafone
San Marino TIM
Vodafone I
Singapur M1
Singtel
StarHub
Slovensko Eurotel
Orange
Slovinsko Mobitel
Spojené arabské emiráty Etisalat
Srí Lanka MTN
Španělsko Telefonica
Švédsko Telia
Švýcarsko Orange CH
Sunrise
Swisscom Mobile
Tchaj-wan Chunghwa
TWN GSM (Pacific)
Turecko TR Telsim (Telsim)
Turkcell
Ukrajina Kyievstar
USA T-Mobile USA
Vatikán TIM
Vodafone I
Velká Británie T-Mobile UK
O2
Orange

GPRS roaming je hlavně pro MMS

Datový roaming na předplacených kartách je užitečná služba. Nikoli kvůli možnosti připojení k wapu nebo GPRS, na to jsou asi ceny příliš vysoké, ale pro multimediální zprávy, které právě na dovolené v cizině mají největší smysl.

Eurotel už GPRS roaming na předplacené kartě Go provozuje velmi dlouho. Seznam zemí, kde lze tuto službu využít, včetně ceníků najdete na této stránce. Za zmínku stojí, že MMS stojí ve všech případech pouze 9,50 Kč – a to je další důvod, proč by cena u Twistu mohla zůstat stejná.

A Oskar? Ten zatím nezprovoznil GPRS roaming ani pro zákazníky s paušálními tarify, natož pro Oskartáře. Na tiskové konferenci, která se konala loni v červnu, zástupce operátora prohlásil: „GPRS roaming připravujeme, v ideálním případě by měl být do konce tohoto roku.“ Letos v březnu jsme se dozvěděli, že na roamingu se pracuje. Prázdniny a čas dovolené se ale blíží a pokud to Oskar nestihne, bude to už docela ostuda.

Diskuze (18) Další článek: Symbian vs. Microsoft – kdo je v chytrých mobilech lepší?

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Roaming, Twist, MMS, Největší smysl, GPRS, Bahamy, MTN


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11