Ty nejlepší české aplikace: Banka v iPhonu

Jak vypadají české bankovní aplikace pro iPhone? Podívali jsme se na tři nejznámější. Umí odesílat platby, ověřovat zůstatek a mnohé další.

Ve spolupráci s Katalogem aplikací (www.KatalogAplikaci.cz) jsme připravili další doporučené aplikace českých vývojářů, tentokrát s tématem bankovnictví.  

Fio banka

Fio banka nabízí zdarma chytrou aplikaci pro správu vašich účtů a karet. Smartbanking poskytuje informace o vašich financích i možnost realizace aktivních transakcí. Můžete si jeho prostřednictvím prohlížet přehledy zůstatků a historii účtu, zadávat platební příkaz nejen v rámci ČR, ale i na Slovensko či do ostatních zemí eurozóny, přečíst si zprávy od banky, měnit nastavení, najít nejbližší pobočku nebo si spočítat poplatky za standardní transakce a ověřit si tak, že u Fio banky jsou zdarma.

Nově je přidána i část věnovaná platebním kartám, u kterých můžete měnit limity, blokace, či kontrolovat přehled nezaúčtovaných transakcí. Informativní část s kalkulátorem, adresářem poboček a dalšími kontakty mohou po stažení používat všichni bez přihlášení, pro pohled na účet a zadávání transakcí je třeba mít aktivován přístup do aplikace. Jste-li klientem Fio banky a chcete Smartbanking používat pro aktivní správu účtu, můžete si přístup aktivovat v globálním nastavení svého internetbankingu. Pokud dosud nejste klientem a chcete aplikaci aktivně používat, navštivte pobočku Fio banky nebo požádejte o účet on-line

Výhody:

 • Rychlý, moderní a snadný přístup k vašim financím odkudkoliv.
 • Pohodlné ovládání - vyrobeno přímo pro iOS.
 • Informativní část přístupná pro všechny bez přihlášení.
 • Možnost bezpečné aktivní správy účtů a karet (autorizace transakcí PINem).
 • Bezplatné používání, v rámci ČR a Slovenska bezplatné transakce.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

ČSOB SmartBanking

ČSOB SmartBanking je aplikace pro pohodlnou obsluhu vašich účtů v zařízeních iPhone, iPad či iPod touch, která obsahuje i několik dalších funkcí k usnadnění života ve světě financí. Stažení aplikace je zdarma, její funkce jsou pak zpoplatněny stejně jako v internetovém bankovnictví ČSOB.

Aktivace aplikace je jednoduchá, stačí se přihlásit stejně jako do internetového bankovnictví a během minuty máte přístup ke svým účtům. Aktivací zároveň souhlasíte s platnými Podmínkami pro poskytování služeb ČSOB Elektronického bankovnictví.

Pohyb v aplikaci je intuitivní, pohodlně zadáte příkaz, zjistíte zůstatek účtu, vyhledáváte nejbližší bankomat či pobočku nebo si vytvoříte vlastní design platební karty přímo z fotoaparátu zařízení. Pro úplnost uvádíme přehled všech funkcí (funkce označené hvězdičkou využijete bez aktivace):

 • Zobrazení zůstatků
 • Historie transakcí
 • Čekající příkazy
 • Blokace na účtech
 • Příkaz k úhradě
 • Převod mezi účty
 • Splátka kreditní karty
 • Dobíjení kreditu
 • Cestovní pojištění
 • Platební karty
 • Pobočky a bankomaty* (vyhledá nejbližší pobočky či bankomaty )
 • Kurzovní lístek* (vč. měnové kalkulačky)
 • Objednávka Image karty
 • Novinky
 • Kontakty
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Era smartbanking

Era smartbanking je aplikace pro správu vašich účtů přes mobil, shodná s předchozí, díky stejnému vydavateli.

Aktivujete si ji velmi jednoduchým způsobem. Stačí se přihlásit úplně stejně jako do internetového bankovnictví a během několika desítek vteřin máte přístup ke všem vašim účtům.
V aplikaci se pohybujete intuitivně a pohodlně zadáváte příkazy nebo třeba vyhledáváte nejbližší bankomat nebo pobočku. Navíc máte k dispozici unikátní funkci – vytvoření vlastního designu platební karty přímo ve vašem mobilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

mBank CZ

mBank CZ je aplikace, která umožňuje pohodlný přístup k běžným a spořícím účtům, kartám, úvěrovým produktům a dalším službám klientů mBank. Díky naší aplikaci můžete provádět jakékoliv platby v rámci České Republiky. Pro používání této aplikace potřebujete pouze své identifikační číslo a heslo, které používáte pro vstup do svého klasického internetového bankovnictví.

Přehled funkcí

Osobní a spořící účty:
- Informace o zůstatku
- Historie transakcí
- Blokace
- Plánované transakce
- Jednorázové převody na libovolné účty v rámci ČR
- Převody na předdefinované příjemce
- Trvalé přílkazy
- Inkaso/SIPO
- mTRANSFER (seznam služeb)

Karty:
- Detaily karty
- Autorizační limity karet
- Detaily smlouvy kreditní karty
- On-line splátka kreditní karty
- Přehled transakcí a blokace

Úvěry:
- Detaily úvěru
- Historie transakcí
Nastavení:
- Blokace přístupových kanálů
- Nastavení vzhledu hlavní stránky – rychlý přístup k oblíbeným produktům

Informace:
- Kontaktní údaje
- Seznam a mapa obchodních míst
- Blog mBank

V klasickém internetovém bankovnictví si můžete nastavit limity pro jednorázové převody na účty v rámci ČR. Je možné nastavit jak výši jednotlivé platby, tak denní počet transakcí.Aplikace mBank CZ neuchovává žádná data o identifikačním čísle nebo heslu. Pokud bude aplikace neaktivní více než 20 minut, budete automaticky odhlášeni.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (16) Další článek: Notifikační centrum pro Windows Phone klepe na dveře

Témata článku: Mobilní aplikace, Smartphony, Bezpečnost, Aplikace, Apple iPhone 4GB, Snadný přístup, Zůstatek, Fio banka, Český vývojář, Jednoduchý způsob, Fio, A/B, MBank, Autorizace, Banka, Denní počet