Týden: Král Erik, zloději a UMTS

Minulý týden se volil nový král mezi mobily, bojovalo se se zloději, v Americe se spamem a ČTÚ se potýkala s licencí na UMTS. Jo, to bylo zase veselo.
Týden: Král Erik, zloději a UMTS

Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků, o které byste v žádném případě neměli přijít.

Nový král Erik Barevný

Bezesporu největší událostí minulého týdne bylo představení jednoho z nejočekávanějších telefonů tohoto roku. Král Erik Té šedesát osm byl zvolen novým vládcem království Mobilmanie. Takže ať žije král s barevným displejem, GPRS, HSCSD, joystickem a taky bez antény.

Většina diskutujících již nového krále dlouho zná, protože každý druhý v diskusi prohlašoval, že už si novým Erikem taky pohrál a to i přesto, že jsme se domnívali, že náš Erik je jeden z prvních a snad i jediný kousek v naší zemičce.

A pokud vás nový panovník nepřesvědčil, pak jste patrně nesledovali zápas Švédsko-Finsko. Jinak byste již dávno věděli, že po dlouhém a napínavém boji, plném nečekaných zvratů zaslouženě vyhrál Švédský borec Erik, a to skórem 8:6.

Ale i když nakonec Švédové vyhráli, s jejich panstvím to stále není nijak růžové. Prozatím se stále utápí v barvě červené a tak padají hlavy. Nemilosrdně přišel o své křeslo už i Kurt Hellstrom, dosavadní ředitel. Na místo něj možná nastoupí člověk od vysavačů, totiž dosavadní šéf Elektroluxu. Nu, možná se přeci jen naučí mobily dělat něco užitečného, třeba vysávat. Hurá, hurá, hurá, ať žije nový král.

Zloději, modrý zub a spam

Taky vám už někdy ukradli mobilní telefon? Že jen jednou? Tak to jste v pohodě. Je tu plno takových, kteří si to prožili již i opakovaně a vy máte štěstí, že jste našimi čtenáři a tak víte co dělat, když je mobil v tahu.

Pokud vám mobil ukradnou v Cofee shopu v Amsterodamu, pak se urychleně obraťte na místní policii, protože ta vyrazila do boje proti zlodějům mobilů. A jaké používá zbraně? Obyčejné spamové bomby, jimiž bombarduje označenou lokalitu v krátkých intervalech malými dávkami krátkého textu. Škoda jen, že naši zloději jsou přeci jen asi o něco chytřejší, jelikož už se naučili z mobilu vyndávat ten malej čtvereček, co se stará o bezchybné navádění řízených střel z policejních počítačů. Možná se někdy dočkáme alespoň černé listiny.

A co takhle ukradené mobily vypínat pomocí modrého zubu, jenomže pokud ukradený mobil nemá zuby, tak máte smůlu. Takže od teď už jen zubaté mobily, aby nám je mohl vesele někdo vypínat. Není to náhodou zásah do soukromí a omezování osobní svobody? Co když mi někdo takto zkazí score ve snaku?

Ale to už jsme se dostali k dalšímu tématu a tím je další hrozba Ameriky. Amerika totiž bojuje nejen s Afgánistánem, ale v poslední době si našla další problém, se kterým je nutno skoncovat. Amerika bojuje proti spamu.

Zajímavé by bylo, kdyby teroristická organizace Al-Kajda namísto chemických a biologických zbraní použila při boji s Amrikou právě spam a začala posílat na displeje mobilních telefonů například loga svého vůdce. A jak by se líbil vám bid Ládin na vašem telefonu?

Předvánoční nabídka ČTÚ

Máte sto miliónů kaček a nevíte co s nimi? Přihlaste se do aukce o licenci na provoz sítě UMTS. Těch sto melounů, to je jen jistina. A jaká je vyvolávací suma? Neřeknu, neřeknu, to bude švanda. Leda až 4 dny před termínem pro podání nabídek, takže zatím vyčkávejte a chystejte se na ty čtyři dny, které vám musí bohatě stačit na zpracování nabídky, akcionářů a hlavně banky, protože pokud se přihlásíte a nezvládnete zaplatit do konce roku, tak stačí už jen jedna miliarda Kč, to je taková drobná pokuta za nedodržení podmínek. Tak co, už vás honí mlsná?

Že ne? Ani se vám nedivím, mě ta skvělá nabídka taky moc neoslovila. A to dokonce ani přesto, že jako předvánoční bonus mohu získat k jedné licenci od ČTÚ ještě další dvě. Stejně je to houby platné, když do poslední chvíle nevím, kolik mě to bude vlastně všechno stát. Je vidět, že mají na některých úřadech stále smysl pro humor. A tak štěkám jako hrom, zájemců mám milión.

Jo, a že nevíte, co to ta podivná zkratka UMTS znamená? Někteří o ní mluví jako o revoluci, jiní říkají, že je to síť třetí generace a moje máma se ptá jestli to za ni umyje nádobí a vypere. No, zas taková spása UMTS asi nebude. I když, nikdy nevíš. 

Diskuze (13) Další článek: Mobilování v Česku? Celkem nuda ...

Témata článku: Ostatní, Zloděj, Týden, Jediný kousek, Král, UMTS

Určitě si přečtěte