Týden: který mobil si koupíte k Vánocům?

Ještě jste nekoupili dárky? Máme pro vás pár tipů na mobilní telefony a taky vám poradíme s volbou tarifu a operátora. A nebo zkuste poslat dárek v EMS.
Týden: který mobil si koupíte k Vánocům?
Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků z minulého týdne v širších souvislostech.

Dvakrát dlouze

Našemu bývalému šéfredaktorovi se moc líbí mobil Ericsson T39m a tak se o něm taky pořádně rozepsal. Nakonec z jeho poznámek vznikly dva rozsáhlé články, kde podrobně popisuje své delší zkušenosti s tímto skvělým mobilem. Pokud si chcete nadělit na vánoce nový mobil a ještě váháte nad koupí té třicet devítky em, pak je téměř vaší povinností, číst tyto dva články: Pokud vám tyto dva dlooouhé články nestačí, zaručuji vám, že na Mobilmanii se o tomhle mobilu psalo ještě několikrát. Zkuste si vyhledat starší články sami. Ne, nebojte, tak zlí na vás nebudeme. Přečtěte si článek: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Ericssonu T39m, kde to za vás udělal Petr.

Podobně, jako se Petr rozepsal o Eriku, tak se vrhl Marek Lutonský na Nokii 6310. A opět nám tak nadělil vynikající a vyčerpávající dvoudílný román, kde popisuje všechny přednosti i neduhy nablýskané Nokie. Myslíte si, že oproti předchozí Nokii 6210 není co nového nabídnout? Pak vás musím ujistit, že se pletete, protože šest tři desítka je zas o kus lepší. Ostatně, to vám dokáže i Marek ve svém dvoudílném románu:

A něco pro vaše drahé polovičky

Vím, že pro vaše manželky a slečny by bylo zřejmě tohoto Erika škoda. Chudáček Erik by se s nimi zřejmě nudil, protože by asi nevyužily všechny jeho dovednosti. A proto si přečtěte i recenze jiných mobilů, kterým by se snad mohlo v jemných prstících vašich drahých poloviček líbit více.

Alcatel One Touch 311 je takový baculatý Francouz, který umí českou Zi, takže si s ním holky pěkně pokecají. Navíc má hodně funkcí ze staršího a lepšího bratra, který je znám pod označením OT511. Oproti němu je ale kapánek těžší a taky baculatější, ale aspoň se lépe drží v ruce. Mimochodem, baterii má nachlup stejnou s Němčourem A35/36. By mě zajímalo, kdo ji komu ukrad. Další mazel pro vaši blondýnku je až Japonska. Už jste se někdy potkali se Sony J5 a jeho bráškou Sony J6? Pak vám bude další šikmooký dost povědomý. Sony CMD-J7/70 má oproti předchozím modelům opravdu velmi málo inovací. Ale fazónku má přeci jen o něco hezčí a taky mu oddělali tu přečnívající anténku. V noci nádherně svítí. Slečně se bude určitě líbit taky balónkové menu. Znám pár dívek, které ne a ne se naučit používat mobilní telefon. Já už ale vím, jak na ně. Koupím jim mobilní fax. Číst už dnes umí každý, tak jim budu posílat květiny faxem, když to nejde esemeskou. Possio PM70 je fakt mrňous. Má jenom 49 x 289 x 149 milimetrů a navíc se do jeho útrob vejde neuvěřitelných patnáct metrů papíru. Jenomže tenhle zásobník na papír stojí asi čtyřicet táců, tak to má holka smůlu.

Pořád nevíte co?

Vybrat ten pravý dárek už není tak jednoduché, jako kdysi. Obchodníci mají krámy plné všeho možného a čert aby se v tom vyznal. Chcete svým blízkým koupit předplacenou sadu? Náš vánoční rádce vám poradí, kterou. Tento přehled doporučuji opravdu všem, kteří se rozhodli koupit svým blízkým telefon v předplaceném balíku a nemají potuchy, který vybrat. A že je z čeho vybírat. V přehledu je patnáct telefonů a to ještě chybí Panasonic, Philips, Samsung, Siemens a Sony.

Tak telefon už snad konečně máte, teď už jen operátora. Oskarovy tarify mají moc pěkné názvy, rozhodně hezčí než konkurence, ale taky je v tom občas těžká orientace. Pokud jste se ztratili mezi Oskarovými tarify, cestu vám ukáže jednoduchý prográmek. Eurotel si nedá pokoj a stále uvádí další a další novinky. A vůbec mu nevadí, že venku mrzne, jak praští a že už to nestíháme sledovat. Takže, co že nám to přináší jeho poslední novinky? Především je to další banka, která si rozumí s bankovní aplikací Eurotelu. Je jí tentokrát Union Banka. Pak je to nová záznamová služba Eurotel Expres, jejíž ovládání je po čertovsku rychlé a nakonec rozšíření služeb lokační služby Mobilního průvodce. Teď už Eurotel můžete klidně i podojit. Jo, věrnostní programy jsou občas hodně fajn.

Logománie

Minulý týden jsme se ve dvou článcích věnovali obrázkům na mobily. Tyto titěrné obrázky, které všichni znáte pod pojmem loga nacházím snad už úplně všude – v časopisech, v novinách, v reklamních letácích, na internetu a už jsem se taky setkal s reklamou na záchodku. Od té doby, co Nokia umožnila posílání log na displej (myslím, že vůbec první byla Nokia 5110) nás zachvátila logománie. Mobilní telefony Nokia už však nejsou s touto vlastnosti jediné a i další telefony se rychle začínají učit, co je to posílání obrázků vzduchem. Věděli jste, že všechny Motoroly umí loga? Tak si přečtěte návod. Mobi vám poradí, jak na to. Budete Ex, In prostě snad jediní na světě s matricemi, kdo tam bude mít své "logo"!

Nicméně budoucnost není v matricích, ale v podpoře EMS. To je poměrně nový standard na posílání log, melodií a animací pomocí SMS. Na rozdíl od Smart Messaging, který používá pouze Nokia, však EMS používají i jiní výrobci mobilů a tak si může loga vyměňovat třeba Siemens s Ericssonem. Chcete vědět o posílání log více? Přečtěte si, jak funguje a co umí EMS v mobilech Ericsson.

Diskuze (7) Další článek: Vánoční rádce: velký přehled mobilů v přeplacených sadách, část II.

Témata článku: Ostatní, Alcatel One Touch 311, Ericsson T39m, Sony CMD-J7, Týden, Mobil

Určitě si přečtěte