Týden mobilně 517: O Huawei bez Googlu a sedmi českých 5G městech

Týden mobilně 517: O Huawei bez Googlu a sedmi českých 5G městech

Start českého 5G je nejistý, ale až se se začne, tak se začne v Karlových Varech, Kolíně, Ostravě, Bílině, Ústí nad Labem, Plzni a Jeseníku. Nejistá je i budoucnost Huawei bez služeb od Googlu. Představíme vám velmi konkrétní plán, který v Pekingu a Shenzenu zosnovali, ale otázkou je, zda se jej podaří zrealizovat.

Také přidáme Mobilní pavlač a další Týden mobilně je na světě.

Děkujeme, že se díváte.

O čem byla řeč na Mobilní pavlači

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou od základu vymyšlené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku bude opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: RECENZE: Realme X2 Pro – nováček s extrémně rychlým nabíjením

Témata článku: Video, Týden mobilně, 5G, Kauza Huawei, Kauzy, Mobilní pavlač, Peking, Jeseníky, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Pavlač, Týden, Kolín, Bílina, Město, Ostrava, Plzeň


Určitě si přečtěte