Týden: mobily na vojně, Ježíšek a ti druzí

Jak pašovat mobil na vojnu, jak posílat esemesky babičce, jak najít Go bankomat, jak si pořídit sexy sekretářku a jak si nepokecat s Ježíškem.
Týden: mobily na vojně, Ježíšek a ti druzí

Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků, o které byste v žádném případě neměli přijít.

Pašujeme mobily na vojnu

Mobilování v Česku je poslední dobou celkem nuda, jednotlivý operátoři se sice snaží seč můžou, ale jejich tržní podíl se téměř nemění a tak tu máme co se počtu zákazníků týče pořád stejnou písničku. Eurotel je první, na dalším je Paegas a poslední je Oskar. A tak se to táhne pořád stejně již od začátku mobilů u nás. Tímto žebříčkem, jak se zdá, nedokáže otřást ani sebevětší zemětřesení. Snad jedinou větší změnou v poslední době bylo oznámení Paegase o množství postavených vysílačů. Vypadá to, že alespoň v tomto čísle předehnal dosud vedoucí Eurotel. Jenomže počet vysílačů automaticky neznamená větší pokrytí nebo lepší signál.

To třeba ve Švédsku umí klidné vody mobilní komunikace pěkně rozčeřit. Představte si, že tamější operátor Telia Mobile poskytuje GPRS zdarma, sice jen na dva měsíce, ale za to každému. Myslíte, že by se některý z našich operátorů dokázal takto odvázat? Ne, u nás se musí odvázat zákazník. A tak to dopadá třebas tak, že si pašujeme mobily až na vojnu i přesto, že je to tam striktně zakázáno. Těm, kteří tento zákaz poruší samozřejmě hrozí nemalé tresty a že by to uměli nějak ocenit naši operátoři? Kdepak. Jo, kdyby se takto uměli odvázat oni a propašovali sem třebas z Japonska UMTS nebo aspoň EDGE. No, to jsou ty rychlý datový přenosy, né. To se dá skvěle použít na špionážní video přenosy třebas rovnou ze cvičiště. To by se doma zasmáli, jak to chodí v armádě.

Kupte si kuře

Pravdou je, že se naši, tedy operátoři, snaží neustále nabízet nějaké nové služby. Je jich v poslední době tolik, že to ani nestačím sledovat. A taky by mě moc zajímalo, kdo je všechny využije. Tak jsem uvažoval, že bych se pokusil využívat všech služeb, které naši operátoři nabízí a přišel jsem na dvě věci. Jednak bych nedělal nic jiného a za druhé bych nevydělával na nic jiného.

Tak začněme třebas s Eurotelem. Eurotel už spustil službu Cell Broadcast, a to jako první u nás. Už jsem málem zapomněl, že tuhle službu podporují všechny i ty nejstarší GSM mobily. Služba je to sice zdarma, ale je to více méně jen o tom, že vám chodí na mobil zprávy tipu: „V Tescu máme kuřata za 45,90 Kč“. Takových reklam se na mě šine ode všad až až a tak si raději Cell Broadcast aktivovat nebudu. Navíc v Brně stejně není zatím tato služba dostupná. Ale pokud si tuto službu zaktivujete a zrovna budete chtít to kuře koupit, pak vám možná pomůže další nová služba Eurotelu. Totiž nalezení nejbližšího Go bankomatu v mobilu. Nabijete si Go kartu a rovnou vyberete peníze na kuře. Dobrý ne?

Paegas si hraje na Ježíška

Paegas taky přišel se svou troškou do mlýna a tak jsme si mohli v minulém týdnu vyzkoušet dvě nové služby, které propagoval již na Invexu. Služby jsou to vlastně tři, ale ta třetí je taková podivná. Pokud nemáte na sekretářku, nebo vám ta současná už leze na nervy, tak jí dejte padáka a pořiďte si Recepci. Tato služba je součástí Click Boxu, takže teenageři mají zatím smůlu a budou se muset obejít bez sexy sekretářky. Zato se mohou věnovat více svojí babičce a i když nemá doposud mobil, mohou jí posílat esemesky na pevnou linku. Myslíte, že si s nimi neporadí? Já myslím, že zvednou sluchátko a poslechnout si hlasovou zprávu umí dnes každá babička.

No, a tou třetí službou neslužbou je Ježíšek. Ten už je tu sice dlouho, ale od letošku má Ježíšek i mobil a to rovnou od našeho Paegase. Škoda je, že moc není k sehnání a pořád tam má jenom hlasovou schránku. Kdo se těšil, že si konečně pokecá s Ježíškem, ten má zase smůlu. Možná na přesrok.

Diskuze (2) Další článek: Co nám nadělili operátoři pod stromeček?

Témata článku: Ostatní, Ježíšek, Mobil, Týden


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10