Týden: nechte si platit za příchozí SMS, jak reklamovat Twist a Go

Oskar zprovoznil mobilní e-mail, SMS Chat a ostatní operátoři ho už nediskriminují. Zveřejnili jsme také návod, jak si nechat platit příchozí textovky a jak se nenechat napálit při reklamaci předplacené sady.
Týden: nechte si platit za příchozí SMS, jak reklamovat Twist a Go
Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízí vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků, o které byste v žádném případě neměli přijít.

Oskar spouští mobilní e-mail a SMS chat

A je to tady. Oskar zprovoznil mobilní e-mail. Datum 17.dubna 2001 zcela jistě zůstane v našich myslích jako den, kdy Oskar silně dotáhl rozsahem služeb své konkurenty. S registrací vaší e-mailové adresy neotálejte. Nejlukrativnější aliasy už jsou zabrány, takže přemýšlejte, jak bude vypadat vaše nová adresa ve tvaru xyz@mujoskar.cz. Rychlost Oskarovy elektronické pošty zatím trošku pokulhává, ale chodí. Vzpomeňte si na krušné časy s Clickem.

Současně s tím si také zaregistrujte přezdívku do SMS Chatu, protože to je druhá služba, kterou Oskar v pondělí spustil. A nebyl by to Oskar, kdyby to nebylo oproti konkurenční službě vylepšeno - příchozí SMS jsou zdarma. Takže teď už zbývá Oskarovi k dokonalosti jenom SIM Toolkit a rychlá data GPRS.

Ledy se hnuly a Oskarovi nahrává další skutečnost. Už i EuroTel změnil ceny za volání u tarifu Original Go do ostatních sítí tak, aby Oskara nediskriminoval. Takže na nátlak Úřadu pro hospodářskou soutěž už Oskara nediskriminují ani Paegas ani EuroTel. Je vidět, že přeci jen k něčemu ty státní úřady jsou. Je to sice až po roce provozování Oskarovy sítě, ale lepší teď než vůbec. EuroTel to udělal podobně jako nedávno Paegas. Někde zlevnil, jinde zdražil. Změny cen jsou ale mnohem výraznější. Zlevnit volání do Oskara o 9 Kč, to už je něco.

Jak je vidět, Oskar to navenek válí hodně dobře. Ale co se děje v pozadí? Většinový vlastník Českého Mobilu se propadá. Stáhne s sebou i Oskara nebo ho pustí k vodě?

Mobilní data

Jak na mobilní data? Jak se připojit s mobilem k Internetu? To je téma, které zajímá stále více lidí, protože Internet na klasickém počítači už není až tak úplně in. Za to mobilní data, to je šlágr posledních měsíců. Proto jsme se tomuto tématu věnovali podrobněji v následujících článcích:

Faktem je, že současné mobily na tom s využitím datové komunikace nejsou zrovna nejlépe. Ale až přijdou telefony jako Spectronic TS2000 nebo MagCom, to bude jiné kafe. Obří displeje, jednoduché ovládání a hlavně rychlejší data.

A i když si mobil s daty poradí celkem schopně, stejně je v tomto ohledu stále cenově výhodnější pevná linka. Samozřejmě v dalším porovnání vede mobilní konkurence. Ostatně, přečtěte si sami, jak dopadlo porovnání. Je výhodnější mobil nebo pevná linka?

Vychytralý národ český

Myslíte si, že služby našich operátorů jsou oproti okolním státům na nízké úrovni!? Omyl, tak třeba předplacenky ve Švédsku jsou na tom hodně bledě. Na mobilní data, mobilní email a dokonce i na zobrazení volaného čísla můžete v rodišti mobilní komunikace zapomenout. Nevím jak vás, ale mě tato skutečnost silně šokovala. Do Švédska o letošních prázdninách teda rozhodně nepojedu. Vždyť bych tam ztratil spojení s domovem.

Co se dat týče, tak za příjem některých informací nejenže nemusíte platit, ale dokonce budou platit vám. Takto už fungují reklamní emaily a reklamní proužky, které vám udělají ze 17 palcového monitoru 15ku. Vyděláváním na příjmu esemesek se váš mobil nezmenší. Z toho strach nemám, spíš si myslím, že při našem chytráctví to fungovat nebude. Co si o tom myslíte vy? Bude placení za esemesky fungovat?

Stejně tak vychytralé jsou naše zákony. Už jste někdy reklamovali mobil ať už samotný nebo z předplacené sady? Možná vás to ještě čeká a pak vám bude určitě ku pomoci naše právní poradna. Budete se divit, ale i když by měl zákon o ochraně spotřebitele ochraňovat nás, tak spíše mnohdy ochraňuje prodávajícího.

Jak se vám líbí?

Jak se vám MobilMania čte? Že moc pomalu, tak si ji čtěte v textové verzi. A pokud si naše článečky chcete nosit s sebou v kapesním počítači, pak uděláte lépe, když si zaktivujte AvantGo kanál MobilMánie.

MobilMania chystá plno dalších vylepšení. Chcete, aby vypadala podle vašich představ? Řekněte nám, co se vám na nás líbí a co ne.

Váš názor Další článek: Bluetooth: vše, co vás kdy mohlo zajímat

Témata článku: Ostatní, SMS, Twist, Mobilní konkurence, Týden, Příchozí SMS, Nová adresa


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41