Týden: Nové tarify Eurotelu a mnoho povyku okolo Nokie 33x0

Minulý týden Eurotel od základnu změnil svoje tarifní programy a nabízí převod volných minut do dalšího měsíce. Navíc se nám podařilo získat na recenzi dlouho očekávanou Nokii 3330.
Týden: Nové tarify Eurotelu a mnoho povyku okolo Nokie 33x0
Minulý týden Eurotel od základnu změnil svoje tarifní programy a nabízí převod volných minut do dalšího měsíce. Navíc se nám podařilo získat na recenzi dlouho očekávanou Nokii 3330

Světe div se

Eurotel na čtvrteční tiskové konferenci prezentoval plno novinek. Změn je opravdu hodně a musím podotknout, že většinou k lepšímu. Bohužel se všechny týkají tarifů, ale to je současný trend našich operátorů, kteří si konečně začínají vážit pravidelně platících zákazníků.

Tak za prvé, neprovolané volné minuty se převádí do dalšího měsíce. Tohle už známe od Oskara, takže co na to Paegas? Taky už jste měli v tarifech Eurotel takový guláš, jako já? Od prvního května je vše jinak. Eurotel má jen sedm tarifů. Dva jsou určeny pro soukromé využití, dva pro soukromé a obchodní účely a zbývající tři jsou převážně pro hodně pracující. U všech tarifů jsou volné minuty i textovky a volání o víkendu není o nic dražší ani levnější než v týdnu. Podrobný přehled nových tarifů a dalších novinek najdete v našem článku.

Ještě by to chtělo účtovat hovory po sekundách, ale už od první sekundy a ne tak, jak je tomu v současnosti. Kdo se pak má vyznat v tom, který způsob tarifikace je nejvýhodnější?

Navíc nám Eurotel představil nové logo, které má vystihovat čtyři základní vlastnosti: spolehlivost, vstřícnost, inspiraci a energii. Nemůžu si pomoct, ale já v tom logu vážně nic takového nevidím. Snad jedině tu energie, kterou do něj musel autor vložit.

A můžeme dat(l)ovat o sto šest

Minulý týden jsme se také výrazněji věnovali datovým přenosům. Na tomto poli u nás nemá Eurotel, alespoň mezi mobilními operátory, konkurenci. Chcete vědět, co všechno umí data od Eurotelu? Je to jednoduché, umí všechno. CSD, HSCSD i GPRS dále tu máme WAP, speciální datové tarify, hromadné slevy na textovky a navíc Eunet Traveler. Co víc si můžete přát? Ještě je tu Eurotel Dataset. To je další novinka, kterou představil Eurotel na středeční tiskovce. Jedná se o ojedinělý balíček, který obsahuje Siemens S40, notebook Fujitsu – Siemens Lifebook B2175 a speciální datový tarif na data HSCSD. Jenom mi není jasné, proč si u Eurotelu myslí, že majitel takového balíčku bude chtít připojovat až po 8 hodině večerní. To už je horší než u Telecomu, kde je to levnější už od sedmi.

Pokud jste také podlehli rychlým datům, pak jistě oceníte náš návod, jak využívat GPRS na kapesním počítači. Přesvědčete se sami, že to není žádný problém. Až si budete na svém Palmu datovat přes GPRS, už vám bude chybět jenom „modrý zub“. Že nevíte o čem je řeč? Pak čtěte vše o Bluetooth.

Přišla k nám Nokia 3330

Myslíte si, že je Nokia 3310 nejlepší? Podle mě je to trochu přehnané tvrzení. Po svém uvedení měla plno problémů s firmwarem, baterií a kdoví čím ještě. Navíc nemá WAP. Jenomže i přes tyto všechny nedostatky se stala obrovským hitem a Nokii slušně vydělala. Což se nedá říci o, dle mého soudu lepších, telefonech od Ericssonu – ten si může chystat smuteční pochod. Jedinou nadějí pro technologicky vyspělé Eriky je spojení se Sony. Je to jednoduché. Sony přidá animace, zvuky a hry ze svých gameboyů a je tu další hračka pro teenagery.

Ale neodbočujme od tématu, zpět k Nokiím, protože od 7. května je nová Nokia 3330 k dostání ve Twist sadě. Nabízí pár vylepšení, jako WAP, novou hru, animované šetřiče displeje a především vnitřní paměť na sto telefonních čísel. Mě se nejvíc líbí možnost stáhnout si nové úrovně her přes WAP. A posledním vylepšením je velmi zajímavá cena. Považte sami: 9999 Kč. Tak nevím, zda-li stojí Nokia 3330 za to.

Už jsem asi na tyhle fičurky moc starý. Tohle mě totiž vážně nebere. Za to takový mobil v hodinkách, to je jiná.

Témata článku: Nokia, Ostatní, Tarify, EU, Nokia 3310, Nokia 3330, Siemens S40

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jumper 17. 7. 2001 19:20:26
    Zdravim zo Slovenska. Ja neviem, co sa stazujete, ved na tomto serveri je...
  • arnulf 17. 7. 2001 19:20:25
    mimo misu: ale gameboye ma nintendo
  • Merlin 17. 7. 2001 19:20:25
    Silně pochybuju o tom, že ztráta low-end trhu v ČR dožene Nokii ke...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení