Týden: Nové tarify Eurotelu a mnoho povyku okolo Nokie 33x0

Minulý týden Eurotel od základnu změnil svoje tarifní programy a nabízí převod volných minut do dalšího měsíce. Navíc se nám podařilo získat na recenzi dlouho očekávanou Nokii 3330.
Týden: Nové tarify Eurotelu a mnoho povyku okolo Nokie 33x0
Minulý týden Eurotel od základnu změnil svoje tarifní programy a nabízí převod volných minut do dalšího měsíce. Navíc se nám podařilo získat na recenzi dlouho očekávanou Nokii 3330

Světe div se

Eurotel na čtvrteční tiskové konferenci prezentoval plno novinek. Změn je opravdu hodně a musím podotknout, že většinou k lepšímu. Bohužel se všechny týkají tarifů, ale to je současný trend našich operátorů, kteří si konečně začínají vážit pravidelně platících zákazníků.

Tak za prvé, neprovolané volné minuty se převádí do dalšího měsíce. Tohle už známe od Oskara, takže co na to Paegas? Taky už jste měli v tarifech Eurotel takový guláš, jako já? Od prvního května je vše jinak. Eurotel má jen sedm tarifů. Dva jsou určeny pro soukromé využití, dva pro soukromé a obchodní účely a zbývající tři jsou převážně pro hodně pracující. U všech tarifů jsou volné minuty i textovky a volání o víkendu není o nic dražší ani levnější než v týdnu. Podrobný přehled nových tarifů a dalších novinek najdete v našem článku.

Ještě by to chtělo účtovat hovory po sekundách, ale už od první sekundy a ne tak, jak je tomu v současnosti. Kdo se pak má vyznat v tom, který způsob tarifikace je nejvýhodnější?

Navíc nám Eurotel představil nové logo, které má vystihovat čtyři základní vlastnosti: spolehlivost, vstřícnost, inspiraci a energii. Nemůžu si pomoct, ale já v tom logu vážně nic takového nevidím. Snad jedině tu energie, kterou do něj musel autor vložit.

A můžeme dat(l)ovat o sto šest

Minulý týden jsme se také výrazněji věnovali datovým přenosům. Na tomto poli u nás nemá Eurotel, alespoň mezi mobilními operátory, konkurenci. Chcete vědět, co všechno umí data od Eurotelu? Je to jednoduché, umí všechno. CSD, HSCSD i GPRS dále tu máme WAP, speciální datové tarify, hromadné slevy na textovky a navíc Eunet Traveler. Co víc si můžete přát? Ještě je tu Eurotel Dataset. To je další novinka, kterou představil Eurotel na středeční tiskovce. Jedná se o ojedinělý balíček, který obsahuje Siemens S40, notebook Fujitsu – Siemens Lifebook B2175 a speciální datový tarif na data HSCSD. Jenom mi není jasné, proč si u Eurotelu myslí, že majitel takového balíčku bude chtít připojovat až po 8 hodině večerní. To už je horší než u Telecomu, kde je to levnější už od sedmi.

Pokud jste také podlehli rychlým datům, pak jistě oceníte náš návod, jak využívat GPRS na kapesním počítači. Přesvědčete se sami, že to není žádný problém. Až si budete na svém Palmu datovat přes GPRS, už vám bude chybět jenom „modrý zub“. Že nevíte o čem je řeč? Pak čtěte vše o Bluetooth.

Přišla k nám Nokia 3330

Myslíte si, že je Nokia 3310 nejlepší? Podle mě je to trochu přehnané tvrzení. Po svém uvedení měla plno problémů s firmwarem, baterií a kdoví čím ještě. Navíc nemá WAP. Jenomže i přes tyto všechny nedostatky se stala obrovským hitem a Nokii slušně vydělala. Což se nedá říci o, dle mého soudu lepších, telefonech od Ericssonu – ten si může chystat smuteční pochod. Jedinou nadějí pro technologicky vyspělé Eriky je spojení se Sony. Je to jednoduché. Sony přidá animace, zvuky a hry ze svých gameboyů a je tu další hračka pro teenagery.

Ale neodbočujme od tématu, zpět k Nokiím, protože od 7. května je nová Nokia 3330 k dostání ve Twist sadě. Nabízí pár vylepšení, jako WAP, novou hru, animované šetřiče displeje a především vnitřní paměť na sto telefonních čísel. Mě se nejvíc líbí možnost stáhnout si nové úrovně her přes WAP. A posledním vylepšením je velmi zajímavá cena. Považte sami: 9999 Kč. Tak nevím, zda-li stojí Nokia 3330 za to.

Už jsem asi na tyhle fičurky moc starý. Tohle mě totiž vážně nebere. Za to takový mobil v hodinkách, to je jiná.

Témata článku: Nokia, Ostatní, Tarify, EU, Nokia 3310, Nokia 3330, Siemens S40, Tarif, Povyk, Soukromé využití, Euro, Oko, Týden, MNO

Určitě si přečtěte

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

** Analitici z Finska srovnávali, co nabízí 137 operátorů za 30 eur ** Nabídka českých operátorů je asi moc složitá, analytiky zmátla ** Stále víc operátorů nabízí neomezená data, u nás jsou v nedohlednu

13.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 35

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

ÚOHS naznal, že se operátoři nedomlouvají. Zpráva budí rozpaky

ÚOHS naznal, že se operátoři nedomlouvají. Zpráva budí rozpaky

** Úřad, který má potírat nekalou soutěž, hledal opatrně a nic nenašel ** Závěr: operátoři v minulosti měli stejné ceny, ale kartel to nebyl ** Čtyři strany opatrné úředničiny překládáme do srozumitelného jazyka

16.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 41

Také Vodafone nabídne Pevný internet přes LTE

Také Vodafone nabídne Pevný internet přes LTE

23.  10.  2017 | Láska Jan | 57

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44