Týden: Nové tarify Eurotelu a mnoho povyku okolo Nokie 33x0

Minulý týden Eurotel od základnu změnil svoje tarifní programy a nabízí převod volných minut do dalšího měsíce. Navíc se nám podařilo získat na recenzi dlouho očekávanou Nokii 3330.
Týden: Nové tarify Eurotelu a mnoho povyku okolo Nokie 33x0
Minulý týden Eurotel od základnu změnil svoje tarifní programy a nabízí převod volných minut do dalšího měsíce. Navíc se nám podařilo získat na recenzi dlouho očekávanou Nokii 3330

Světe div se

Eurotel na čtvrteční tiskové konferenci prezentoval plno novinek. Změn je opravdu hodně a musím podotknout, že většinou k lepšímu. Bohužel se všechny týkají tarifů, ale to je současný trend našich operátorů, kteří si konečně začínají vážit pravidelně platících zákazníků.

Tak za prvé, neprovolané volné minuty se převádí do dalšího měsíce. Tohle už známe od Oskara, takže co na to Paegas? Taky už jste měli v tarifech Eurotel takový guláš, jako já? Od prvního května je vše jinak. Eurotel má jen sedm tarifů. Dva jsou určeny pro soukromé využití, dva pro soukromé a obchodní účely a zbývající tři jsou převážně pro hodně pracující. U všech tarifů jsou volné minuty i textovky a volání o víkendu není o nic dražší ani levnější než v týdnu. Podrobný přehled nových tarifů a dalších novinek najdete v našem článku.

Ještě by to chtělo účtovat hovory po sekundách, ale už od první sekundy a ne tak, jak je tomu v současnosti. Kdo se pak má vyznat v tom, který způsob tarifikace je nejvýhodnější?

Navíc nám Eurotel představil nové logo, které má vystihovat čtyři základní vlastnosti: spolehlivost, vstřícnost, inspiraci a energii. Nemůžu si pomoct, ale já v tom logu vážně nic takového nevidím. Snad jedině tu energie, kterou do něj musel autor vložit.

A můžeme dat(l)ovat o sto šest

Minulý týden jsme se také výrazněji věnovali datovým přenosům. Na tomto poli u nás nemá Eurotel, alespoň mezi mobilními operátory, konkurenci. Chcete vědět, co všechno umí data od Eurotelu? Je to jednoduché, umí všechno. CSD, HSCSD i GPRS dále tu máme WAP, speciální datové tarify, hromadné slevy na textovky a navíc Eunet Traveler. Co víc si můžete přát? Ještě je tu Eurotel Dataset. To je další novinka, kterou představil Eurotel na středeční tiskovce. Jedná se o ojedinělý balíček, který obsahuje Siemens S40, notebook Fujitsu – Siemens Lifebook B2175 a speciální datový tarif na data HSCSD. Jenom mi není jasné, proč si u Eurotelu myslí, že majitel takového balíčku bude chtít připojovat až po 8 hodině večerní. To už je horší než u Telecomu, kde je to levnější už od sedmi.

Pokud jste také podlehli rychlým datům, pak jistě oceníte náš návod, jak využívat GPRS na kapesním počítači. Přesvědčete se sami, že to není žádný problém. Až si budete na svém Palmu datovat přes GPRS, už vám bude chybět jenom „modrý zub“. Že nevíte o čem je řeč? Pak čtěte vše o Bluetooth.

Přišla k nám Nokia 3330

Myslíte si, že je Nokia 3310 nejlepší? Podle mě je to trochu přehnané tvrzení. Po svém uvedení měla plno problémů s firmwarem, baterií a kdoví čím ještě. Navíc nemá WAP. Jenomže i přes tyto všechny nedostatky se stala obrovským hitem a Nokii slušně vydělala. Což se nedá říci o, dle mého soudu lepších, telefonech od Ericssonu – ten si může chystat smuteční pochod. Jedinou nadějí pro technologicky vyspělé Eriky je spojení se Sony. Je to jednoduché. Sony přidá animace, zvuky a hry ze svých gameboyů a je tu další hračka pro teenagery.

Ale neodbočujme od tématu, zpět k Nokiím, protože od 7. května je nová Nokia 3330 k dostání ve Twist sadě. Nabízí pár vylepšení, jako WAP, novou hru, animované šetřiče displeje a především vnitřní paměť na sto telefonních čísel. Mě se nejvíc líbí možnost stáhnout si nové úrovně her přes WAP. A posledním vylepšením je velmi zajímavá cena. Považte sami: 9999 Kč. Tak nevím, zda-li stojí Nokia 3330 za to.

Už jsem asi na tyhle fičurky moc starý. Tohle mě totiž vážně nebere. Za to takový mobil v hodinkách, to je jiná.

Diskuze (9) Další článek: GSM banka u České Spořitelny - aktuální informace

Témata článku: Nokia, Ostatní, Tarify, EU, Nokia 3310, Nokia 3330, Siemens S40, Povyk, Euro, Týden, MNO, Soukromé využití, Tarif, Oko


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14