Týden: Oskar a ti druzí

První dubnový týden znamenal pro naše operátory a jejich zákazníky mnoho změn. Nejaktivnější byl v tomto směru Oskar. Ale ani na ostatní operátory jsme nezapomněli.
Týden: Oskar a ti druzí
První dubnový týden znamenal pro naše operátory a jejich zákazníky mnoho změn. Nejaktivnější byl v tomto směru Oskar. Ale ani na ostatní operátory jsme nezapomněli. Také jsme psali o zajímavých doplňcích a o dvou nových mobilních telefonech.

Oskar, Oskar a zase Oskar

Minulý týden vyšlo na MobilManii šest článků, které byly věnovány novinkám v síti Oskar. Mohlo by se zdát, že jsme na ostatní operátory pozapomněli, ale opak je pravdou. Mysleli jsme i na ně, ale bohužel ani EuroTel ani Paegas nebyli tak aktivní jako Oskar, o kterém je slyšet v poslední době mnohem více.

Tak jako ostatní operátoři i Oskar přišel v pondělí s novými cenami mobilů. Narozdíl od Paegasu a EuroTelu však pouze zlevňoval, a to celkem slušně. Například u Siemense C35i šel dolů o rovnou tisícovku. Kdo se hned v pondělí rozhodl pro koupi nového mobilu u Oskara, dostal s ním také telefonní číslo s novou předvolbou. Pokud to ještě nevíte, tak Oskar má nové předvolby a to 077. Pokud si brousíte zuby na nějaké pěkné číslo, pospěšte si, nebudou.

Víte, co je to Oskarta 1500? Že ne? To je totiž nejlevnější tarif pro předplacené karty na českém trhu. A pokud vás Oskar nepřesvědčil na poli předplacenek, pak zcela jistě na poli tarifů. Nejen, že už bude brzy nabízet i mobilní e-mail, ale minulý týden napravil další handicap. Od 2. dubna.2001 je možné faktury za služby Oskara platit inkasním příkazem z účtu. Nemusíte kvůli tomu nikam jezdit, můžete si totiž tuto službu aktivovat v Oskarově samoobsluze. Ostatně, ta je od minulého týdne také vylepšena. Nyní už nemusíte staré faktury vyhledávat mezi daňovými doklady. K dalšímu rozvoji a zkvalitnění služeb mu má dopomoci nové Hi-Tech centrum v Říčanech u Prahy.

A co na to ostatní?

Peagas zareagoval poněkud svéráznějším způsobem. V jeho síti se totiž dalo díky vnitřní „chybě“ volat po tři dny zdarma. Tato chyba úzce souvisela se změnou cen za volání do hlasové schránky. Možná o tom taky nevíte, ale od 1.dubna je, mimo jiné, u Paegase volání do hlasové schránky zdarma. Mimoto před 14 dny Paegas zdražil volání z Twistu do EuroTelu, nicméně zákazníky Twistu o tom neinformoval. Proto jsme mu za to dali černý puntík. K tomuto článku se strhla nejživější diskuse minulého týdne a z vašich příspěvků bylo jasně vidět, že takových černých puntíků by si Paegas zasloužil více. Ale na druhou stranu ho musíme za jedno pochválit, konečně se dá Twist dobíjet bez volání. Ne, že by to ostatní dva operátoři nenabízeli už dávno.

Připadá vám Oskar příliš mladý a Paegas příliš „Click“, pak vám zbývá EuroTel. Který z jeho tarifů, je pro vás ten nejvýhodnější, vám poradí Martin Zikmund. Ve svém článku vás seznámí se všemi paušálními programy Eurotelu a jejich nuancemi. Předem vás musím upozornit, že pokud provoláte maximálně 60 minut měsíčně, pak je u Eurotelu nejvýhodnější Komplet. Tento kompletní balík za velmi zajímavou cenu v sobě totiž zahrnuje i mobil. EuroTel je prozatím také jediným operátorem, který nabízí rychlá data HSCSD. A teď už je v nabídce i HSCSD roaming, takže se svých rychlých dat nemusíte vzdávat ani při cestách do zahraničí.

Jak jsou na tom mobily u nás?

Pokud si myslíte, že Evropa je v mobilních technologiích nejdál, pak se zajeďte podívat do Japonska a rázem zjistíte, že jsme sto let pozadu. Je sice pravdou, že evropský Ericsson je světovou špičkou v dodávkách telekomunikačního vybavení, ale technologicky jsou dál Japonci. Nebo, že by ne? Američanům už se podařilo implementovat webový server na SIM kartu. Samozřejmě mluvím o Microsoftu. Ericsson představil doplněk k mobilnímu telefonu, který umožní přímo z mobilu posílat fotky do celého světa. Velmi originální je i tchajwanská handsfree na vlnách 88,3 FM.

A kdo si chce přečíst něco o nových mobilech, pro toho je tu článek o novém Siemensu S40. On je to vlastně Bosch, a možná proto je tak dobrý. Siemens S40 už je na našem trhu k dostání. Zato Sendo A820 si v Česku ještě pěkně dlouho nekoupíte. Tenhle doposud neznámý výrobce mobilů však slibuje, že do konce roku se bude tenhle nejlehčí z nejlehčích prodávat i u nás.

Váš názor Další článek: Paegas ClickProfil: telefonní seznam ve WAPu!

Témata článku: Ostatní, Siemens S40, Oskar, Týden


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34