Týden: podvody s kupony předplacených karet odhaleny!

Na českém Internetu se roztrhl pytel s podvodníky, kteří chtěli za neexistující služby získat čísla kuponů s kredity předplacených karet. Na jednoho z nich dopadla ruka zákona. Kromě toho se také můžete dočíst, jak s mobilem do zahraničí.
Týden: podvody s kupony předplacených karet odhaleny!
Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků, o které byste v žádném případě neměli přijít.

Co nás čeká a nemine

Minulý týden se nám se na MobilManii sešlo větší množství článků o nových mobilech. Na některé z nich si ještě pár měsíců počkáme, jiné už jsou v prodeji a některých se možná ani nedočkáme.

Už v říjnu se můžeme těšit na Alcatel OT 511. Z názvu by se zdálo, že se jedná o nástupce úspěšného manažerského modelu OT501, ale ve skutečnosti má OT 511 nahradit neméně úspěšnou řadu lowendů OT 30x. Tudíž ho můžeme očekávat v předplacených sadách. A čím nás překvapí? Podporou nového standardu pro textové zprávy EMS, mnoha barevnými variacemi bez antény, a vychytávkami s vyzváněcími melodiemi – bude hrát ve vícehlasech melodie a bude umět stahovat melodie přes WAP.

Také Siemens představil nové mobily. Outdoorový nástupce M35i se jmenuje ME45 a dělá si zálusk i na manažery, protože vychází částečně z modelu S35i. Diskuse jasně ukazuje, že nový ME45 se líbí a že ho čeká slibná budoucnost. Nástupcem nadupaného SL45 se má stát SL42 a SL45i. Rozdíly? SL42 je okleštěnou a tedy levnější verzí SL45, naopak SL45i je vylepšen o podporu programovacího jazyka WirelessJava, který by měl umožňovat programátorům proměnit mobil téměř na cokoliv. Možná nám tak mobil konečně připraví i snídani. Mrzí mě jedna věc: zatím se nemluví ani u jednoho Siemense o podpoře Bluetooth. Ale doufám, že nás Siemens nakonec příjemně překvapí.

Ericsson A3618 s mnoha barvami displeje

V Asii byl představen Ericsson A3618. Je to první malý Erik bez flipu, který je roztomilý nejen tím, že umí měnit barvu podsvícení displeje, podobně jako Panasonic GD93. Doporučuji vám, abyste se podívali na stránky o tomhle telefonu, neboť uvidíte i ne jednu českou tramvaj. Nevěříte? Tak klikněte sem

Výborné hodnocení mobilu Philips Azalis 238 kazilo pár chybiček. Napravit by je měl jeho nástupce Philips Azalis 288. Je tenčí, což se podepsalo na výdrži baterie, ale předchozí model měl takovou výdrž, že i když se u nového modelu sníží, stále zůstává s výkonem baterie na špici. Mezi lowendy se jedná o špičku, a to hlavně díky hlasovému ovládání a organizéru. V Go sadě se prodává bez pětikoruny za 6000 Kč.

A na jaký mobil se nejvíce těšíte vy?

Opravdovým žihadlem mezi telefony by se měl stát model Sendo Z100. A to nejen proto, že má být vybaven novým operačním systémem Stinger od všemocného Billa Gatese. Tento chytrý telefon by se měl objevit na trhu už na podzim. Zpoždění může způsobit asi pouze Microsoft, který ještě nemá systém Stinger dokončen.

Kontrolní otázka: který výrobce, jako jeden z mála na světě, vyrábí mobil se dvěma displeji? Odpověděli jste Samsung? Pak máte za jedna. Nový Samsung Samsung SGH-A300 není prvním mobilem tohoto výrobce, co bude mít dva displeje. Jedná se o mobil nejvyšší třídy, který jasně vypovídá o stylu jeho majitele. Jen doplním, že majitel má téměř povinnost jezdit v automobilu značky Jaguar, nosit oblek od Versaceho a hodinky Rolex.

Z předchozích odstavců je vidět, že nás čeká plno novinek a tak by nás zajímalo na jaký mobil se nejvíce těšíte vy? Prozatímní skóre vede Alcatel OT 511. Co vy na to?

A pokud vám víc než připravované novinky zajímá váš současný mobil, protože si s jeho ovládáním nevíte rady a někde jste ztratili návod k použití, pak hledejte u nás. Na MobilManii jsme totiž přidali desítty nových manuálů. Najdete ji pod odkazem Soubory v horní navigační liště. Zatím tu najdete více jak 150 různých návodů.

S podvodníky se roztrhl pytel

Minulý týden se objevilo nejen plno nových mobilů, ale také se doslova roztrhl pytel s podvodníky, kteří se nás snažili obalamutit a vylákat na nás nějakou korunu. Začalo to v úterý, kdy jsme narazili na webovou stránku, kde byl za drobný úplatek nabízen návod, jak z mobilu posílat esemesky zdarma. Proč píšu o této stránce v minulém čase? Protože stránka už neexistuje. Autor se ještě týž den v diskusi přiznal, že se jednalo o recesi. Také nám poslal mail, kde vše uvedl na pravou míru. Bohužel, někteří tento vtip nepochopili a tak byli autoři nuceni provoz těchto stránek ukončit. Nachytalo se šest lidí. Autor se ve čtvrtek objevil u Oskara, kde podepsal prohlášení, že se zavazuje uhradit 6 kuponů Oskarty (2400 Kč). Tím vlastně přiznal podvodné jednání za účelem zisku. Pravdu v diskusi tedy měli ti, kteří tvrdili, že jde o podvod, i když autor poslal dopis, že jde o vtip.

Další podvodníček nabízel generátor dobíjecích kódů na Oskartu. Ale už také nenabízí. Na původních stránkách už je jen omluva, prohlášení a následující závěr:

Vážení návštěvníci, zamyslete se... Myslíte, že kdyby existoval nějaký způsob jak volat zadarmo (nebo cokoliv podobného), tak ho někdo jen tak zveřejní na Inetu? Jen pro Vaši informaci - tyto stránky zaznamenaly za jeden den (24h) více než 2.000 návštěvníků!

Celá záležitost je pro mne tímto uzavřena. Přijměte ještě jednou moji omluvu! (zvláště ti, co takto chtěli podvádět!)

Prázdninové toulky s mobilem

Prázdniny jsou za dveřmi a to je opěr příležitost pro naše operátory, aby se ukázaly, jak moc jim na nás, zákaznících záleží. Všichni tři naši operátoři si na nás přichystali lákavý prázdninový apetit. Už jste některé prázdninové nabídky našich operátorů využili? Že ne? A chcete vědět, která je nejlepší?

Pokud ještě nemáte tušení, jak se v zahraničí volá z mobilu, čili roamuje, určitě si přečtěte články Martina Zikmunda:

O víkendu začínají prázdniny, tak vám přeji ať je prožijete co nejvíc v pohodě. Ať vám přeje počasí, ale ať se nespálíte, ať se nehádáte, ať vás nikdo neokrade, ať nezmeškáte autobus nebo letadlo, a mějte se rádi. A je jedno, zda s mobilem, nebo bez něj. Já budu bez něj, a to plných tři a půl měsíce, tak jsem zvědav, jaké to na mě zanechá následky. V říjnu vám o tom určitě poreferuji. Zatím se mějte moc pěkně a ať už budete prožívat letní měsíce na Madagaskaru, v Hondurasu, nebo třeba na Václaváku, pošlete nám pozdrav, ať víme, jak se máte a jak se vám volá.

Váš názor Další článek: Pár tipů na dovolenou: roaming na konkrétních příkladech

Témata článku: Ostatní, Předplacené karty, Podvod, Panasonic GD93, Philips Azalis 288, Rolex, Úplatek, Kup, Týden


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14