Týden: unikátní telefony s integrovanou anténou, reklamní SMS na mobil

Sony CMD-J5 a Nokia 5110 s integrovanou anténou existují, Ericsson T68 s displejem ve 256 barvách už se prodává. Nejasný osud UMTS sítí a m-commerce, vášnivá diskuse o reklamních esemeskách a o tom, zda jsou rušičky mobilů zákonné.
Týden: unikátní telefony s integrovanou anténou, reklamní SMS na mobil
Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků, o které byste v žádném případě neměli přijít.

Když se dívám zpět na články, které vyšly na Mobilmanii za minulý týden, nemohu se ubránit pocitu, že jsme více než kdy jindy polemizovali. Nemám tím na mysli pouze články, ale spíše vás, čtenáře. Zkrátka se nám minulý týden sešlo více článků, které přímo pobízely k vášnivým diskusím.

Jediný svého druhu

Existují mobily dobré, špatné, průměrné a pak unikátní. Ericsson T68sc patří zcela jistě mezi ty poslední. Je natolik jedinečný, že se mnohým z vás nechtělo vůbec věřit faktu, že by mohl být tento mobil už v prodeji. Telefon podporuje snad všechny možné technologie a navíc má neuvěřitelný displej, jenž dokáže zobrazit 256 barev, které se volí z palety 16,7 milionů barev. Telefon se zatím dodává pouze na čínský trh. Že se vám ho zdá pro Číňany škoda? Bohužel čínský trh je mnohem větší než ten náš a tak se k nám tento zázrak moderní techniky dostane nejdříve koncem roku.

Dalším unikátem mezi mobily je Sony CMD-J5 s integrovanou anténou. Představte si, že si jdete do prodejny koupit téměř obyčejný telefon a když doma krabici rozbalíte, zíráte na telefon, o kterém jste v životě neslyšeli, natož abyste ho viděli. Tak přesně to se stalo jednomu z našich čtenářů. A že jste nám to nechtěli věřit, tak jsme ho požádali, aby nám telefon poslal do redakce a tento týden vám přineseme důkazy o jediném telefonu svého druhu. Mimochodem, ten telefon je údajně na prodej. Samozřejmě za příplatek. Cena s anténou je přibližně 10 tisíc, stejný mobil bez antény bez ntény 15 tisíc.

Jak vidím, tak nejsem jediný, komu vadí u telefonů antény. Nejen, že se všichni rozplývali nad Sony CMD-J5 s integrovanou anténou, ale o stařičkou Nokii 5110 bez antény je očividně taky zájem. To já zase prodám Siemens S25 bez antény. Značka: ulomila se mi. Co vy na to?

Kdo ví, jak to všechno bude?

O tom, jak se dá vydělávat na příjmu reklamních SMS, jsme už jednou psali. Tentokrát jsme se na systém odměňování podívali pod drobnohledem a psali jsme o tom, jak je to s reklamními textovkami doopravdy. Článek vyvolal opět velmi živou diskusi, která však nakonec byla více o MLM, než o mobilních telefonech. Těžko dnes může vědět, jak bude systém fungovat, když je stále ve stadiu prenatálním a v plném provozu se ocitne až za několik měsíců. Kdo ví, jak to všechno bude?

Stejně tak nejasný je osud sítí UMTS. Trochu mi to začíná připomínat historii wapu. Taky se o něm psalo v samých superlativech a až se objevil, tak jsme vystřízlivěli. Schválně, kolik z vás wapuje minimálně jednou za týden? Ale zpět k sítím třetí generace. První komerční provoz měl být spuštěn koncem dubna kde jinde než v Japonsku. Jenže ani gigant formátu japonského NTT DoCoMo není všemohoucí a velká sláva se přesouvá na dobu mnohem pozdější. Dočkáme se opětovného odkladu i v říjnu?

Další otazník visí nad m-commerce. Ještě nedávno to byl pojem skloňovaný ve všech pádech a teď to vypadá, že o nakupování přes mobil není zájem. Počet uživatelů Internetu, kteří mají zájem nakupovat online přes mobil, klesl za poslední rok o téměř dvě třetiny. To už o něčem napovídá. Snad přijdou lepší časy a WAP bude levnější, mobily chytřejší a operátoři hodnější.

Chcete vědět, jak se stát vazalem Eurotelu? Radši nechtějte. Je to tak jednoduché a cesta zpět je mnohem složitější. Pomozte a poraďte našemu čtenářovi, jak z Eurotelu vydolovat zpět své peníze a jak se v dobrém rozejít.

Jsou místa, kde je používání mobilních telefonů velmi nevhodné. Sám jsem se o tom naposledy přesvědčil, když jsem byl minulý týden v divadle. Opět tam někomu začal hrát Mozart. Jenomže to nebylo z jeviště, ale z hlediště. Zvonění mobilního telefonu je na některých místech trapasem, na který se dlouho nezapomíná. I pro nás zapomnětlivce by bylo mnohdy vhodné používání rušiček mobilních telefonů. Otázkou pak zůstává, zda jsou rušičky mobilů nezákonné?

Nejlépe jsou na tom ta divadla, kde ještě není signál. Myslíte, že už taková nejsou? Ale to víte, že jsou. Ať se naši operátoři snaží sebevíce, stále se najdou na našem území bílá místa bez pokrytí. Na takových místech je opravdový klid a možná je jen škoda, že jich není více. Třeba jako v Kanadě, nebo v USA, tam je pokrytí signálem mnohem horší než u nás a tak se tam dá v klidu třeba rybařit aniž by kolem vás zvonily mobily.

Váš názor Další článek: Opravdu máme nejlevnější volání v Evropě? Ale kdeže.

Témata článku: Ostatní, SMS, Telefony, Ant, Unikát, Telefon, Velká sláva, Týden, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31