Týden: vánoční ceny mobilů, chytrý Sagem a 94 hodin na UMTS

Minulý týden se měnily ceny za mobilní telefony, představili jsme několik zajímavých novinek (Sagem WA 3050, Nokii 5510, Alcatel OT 311, Panasonic GD75 a Trium Eclipse), přibylo několik nových služeb a také se spustila aukce na UMTS. Chcete znát podrobnosti?
Týden: vánoční ceny mobilů, chytrý Sagem a 94 hodin na UMTS

Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků, o které byste v žádném případě neměli přijít.

Prosincové perličky

I poslední měsíc v roce přináší změny v cenách za mobilní telefony a pár vánočních perliček navíc. Takže tady jsou nejaktuálnější cenové přehledy našich operátorů:

A teď ještě ty perličky. Eurotel přimíchal nejen do svého Juicu pár novinek. Od prvního prosince tak máte v mobilu hned několik inzertních novin, taky seznamku a pokud je to nuda, tak si zahrajte přes esemesky některou z pěti her. Ale pozor ať neskončíte na šibenici. Další novinkou je velmi zajímavé cenové zvýhodnění pro všechny zákazníky Eurotelu. Od začátku prosince je tu totiž sleva na veškeré volání 25 procent! Je tu, ale jedem malý háček, sleva totiž platí až po třetí provolané minutě. Uf, už jsem se lekl, že si budu muset na vánoce ořezávat stromeček.

Paegas se nám snaží zpříjemnit dobíjení Twist sad. Zatím se to pouze testuje, ale až to bude venku, tak to bude zřejmě nejjednodušší způsob dobíjení předplacenek. Zkoušení je veřejné, takže i vy si už teď můžete vyzkoušet, jak se budou dobíjet Twist karty pomocí obyčejné SMS. Stačí jen mít platební kartu a provést úvodní registraci pro tuto službu ve vybraných bankomatech Komerční banky. Zatím jsou pouze dva a samozřejmě se nacházejí v Praze.

UMTS za 94 hodin

Měli jste zálusk na vybudování mobilní sítě UMTS? Minulý týden jste měli jedinečnou šanci licenci na tuto síť získat. Ve středu byla konečně známa vyvolávací cena, jež byl stanovena na 3,5 miliard korun českých. Taky byl stanoven splátkový kalendář, ze kterého vyplývá, že nejnižší cena je spíše o jednu miliardu vyšší. Pokud si teprve nyní pročítáte podmínky ČTÚ na prodej této licence, pak vězte, že už je pozdě. Na celou akci bylo pouze 94 hodin a tak není divu, že někteří nákupčí skončili v Bohnicích. 

Licence na výstavbu sítě třetí generace ještě nebyly prodány, a přesto už tu máme čtvrtou mobilní síť. Zatím má jen pár uživatelů, ale za to je její technologický potenciál na vysoké úrovni. Vy ještě nevíte, že Česko má čtvrtého GSM operátora?

Nové a sexy

Kdo se dostatečně nenabažil novinek od Nokie z předchozího týdne, pro toho tu máme 40 unikátních fotografií všemi obdivované multimediální Nokie 7650. Tyto obrázky nebyly dosud nikde publikovány a dávají tušit, co všechno bude poslední výkřik od Nokie umět. Nezapomeňte si vychutnat barevný displej o velikosti 176 x 208 bodů, který zobrazí 4096 barev.

Pro většinu z nás je ovšem tento modýlek příliš vysoko a zatím taky daleko, tak si sáhněme na něco bližšího. Co třeba Alcatel OT 311? Bude stejně úspěšný jako předchozí třístovková řada? To ukáže čas. Oproti výkonnějšímu modelu 511 postrádá polyfonické zvonění, hlasové vytáčení a diktafon. Tenhle mobil není příliš fotogenický, ve skutečnosti vypadá vcelku pěkně. Jenom nechápu, proč nemá hry.

Taky se vám zdá Alcatel příliš obyčejný a šedý? Panasonic GD 75 je víc sexy. Ty boky, ty jeho modrá kukadla. Zkrátka mobil k zulíbání. Škoda, že nemá GPRS, ale za to si s ním můžete zajezdit na formulích.  Hn, hn, hnnnnnnnn.

Pořád vám to nestačí? A co barevný displej, ten by se vám líbil? Tak se mrkněte na asiata Trium Eclipse, ten je totiž po Ericssonu T68 dalším barevným motýlkem. Barevný displej podporuje 256 barev a jeho obraz je velmi ostrý a kontrastní. Displej je prý také velmi dobře čitelný na přímém dením světle, protože je aktivní! Navíc si můžete s mobilem datovat přes GPRS. Ale co ten klacek u hlavy? Fuj, ten mobil má hroznou anténu.

Pořád nezabírá? A co chytrouš Sagem WA3050? Máme jej v redakci a nevypadá vůbec špatně. Tohle Pocket PC s anténkou vypadá opravdu nadějně. Je to malé, pěkné a opravdu chytré. Ale my si počkáme na barevný displej a podporu GPRS.

 

Váš názor Další článek: Sagem WA3050: v hlavních rolích mobil, PocketPC a anténa (test)

Témata článku: Sagem, Ostatní, UMTS, Týden, Mobil, Chytrý

Určitě si přečtěte