Týden: zázračné Oskarty za 500 Kč, Sony CMD-J5 bez antény existuje!

Psali jsme nejen o zneužívání prodeje Oskaret a bezplatných informačních služeb, ale také o tom, že Oskar začíná testovat GPRS. Také se nám sešlo pár nových mobilů a ukázali jsme vám fotografie a video mobilu Sony CMD-J5 bez antény.
Týden: zázračné Oskarty za 500 Kč, Sony CMD-J5 bez antény existuje!
Nestihli jste si přečíst MobilManii minulý týden? Nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí a článků, o které byste v žádném případě neměli přijít.

Hlupáku najdu tě!

Už jste slyšeli o zázračných Oskartách? Že ne, tak já vám řeknu v čem je jejich kouzlo. Jsou úplně stejné, jako ty co pořídíte přímo u Oskara, ale stojí o 100 Kč více. A to kouzlo? Stačí říct, co všechno umí a neumí a lidi je koupí za 500 Kč namísto běžných 400 Kč. Divíte se? Já ne. Toto je jen důsledek Oskarova přímého prodeje. Znevýhodněný prodejce si vždycky najde cestičku k výdělku. Je vidět, že hlupáků je všude stále dost, a tak se vždy najde nějaký chytrák, který je převeze a obere. Ale proč ne, vždyť tak to chodí. Chytřejší vydělávají na hlouposti druhých. Problém je, když se ukáže, že ti chytráci taky lžou. To už je potom podvod a je jedno, že na něho někdo skočí.

Nejen prodej Oskaret se dá zneužít, ale i zdánlivě jednoduchá a užitečná služba se může stát nepříjemnou. Služba Super SMS se dá lehce modifikovat na super spam. Tak to dopadá, když si někdo nepohlídá bezpečnost. Opět se najdou chytráci, co převezou ostatní hlupáky.

Spam se ovšem může stát i účinnou zbraní v boji proti krádeži mobilních telefonů. Jasným důkazem je londýnská policie, ta spamuje o sto šest. Škoda, že u nás by tohle nefungovalo. Zase se nejdou chytráci, co ví, jak se dá vyměnit SIM karta. Neříkám, že by to u nás neuměl každý.

Být chytřejší, znamená víc vědět. Chcete-li víc vědět, zkuste si nechat zasílat aktuální informace přímo na mobil. Služba Mr. X se může podílet na vaší lepší informovanosti zcela bezpečně a zdarma. Naše zkušenosti se službou Mr. X jsou lepší než s konkurenční Super SMS. Což ovšem neznamená, že je nejlepší i pro vás. Podobných služeb u nás existuje více a my o nich budeme určitě psát.

Pro informační zprávy se zcela jistě hodí lépe pager, neboli pípák. A to především proto, že se do jedné zprávy vměstná až 1000 znaků, což je o několik set více než na mobil. Bohužel u nás se mu nedostává takové pozornosti, jako například ve Spojených státech. Důvodů je několik, jedním z nich je fakt, že informační služby jako JEDEME! jsou k dispozice až nyní.

GPRS nastupuje na scénu

V oblasti rychlých dat drží v naší republice jednoznačný primát Eurotel, ten provozuje GPRS i HSCSD (HSCSD je v nabídce již od března roku 2000 a GPRS od října roku 2000). Zbývající dva operátoři teprve začínají GPRS testovat. Poslední události naznačují, že Oskar by mohl v tomto souboji porazit konkurenční síť Radiomobilu. Že byste se také rádi zúčastnili testování GPRS u Oskara? Smůla, na Internetu se sice někdo prokecnul a telefonní číslo, kde se dá tato služba aktivovat se stalo veřejným tajemstvím, jenže testování GPRS není veřejné. Nezoufejte, komerční spuštění se dá očekávat za pár měsíců.

Škoda, že jak Oskar, tak i Paegas neplánují spustit službu HSCSD. Při současných cenách za připojení je totiž v mnoha případech cenově výhodnější než GPRS. Náš test simulující běžnou práci Internetem prokázal, že HSCSD je nejen levnější, ale i rychlejší než GPRS. Průměrná rychlost stahování dat byla u GPRS 1,8 kB/s, u HSCSD 2,2 kB/s. Využití GPRS a HSCSD je rozdílné a navzájem se doplňuje. Shrnul bych to asi takto: GPRS pro emaily, WAP a čtení webů, HSCSD pro stahování a aktivní brouzdání. Takže pokud budete kupovat telefon s GPRS, pak chtějte i HSCSD (V současnosti pouze Ericsson R520). Jenže možnost výběru bude zřejmě pouze u Eurotelu.

Zázračné mobily

Když jsme poprvé psali o mobilu Sony CMD-J5, kterému chybí anténa a přitom je plně funkční, někteří nás podezírali z šíření podvrhu. Minulý týden nám majitel tohoto mobilu poslal originál do redakce a tak jsme vás mohli přesvědčit o tom, že tento unikát skutečně existuje. Jen připomínám, že je na prodej.

Pokud už vám váš mobil nestačí s dechem, mám pro vás další unikát. Pořiďte si VisorPhone. O co jde? Rozšiřující GSM modul ke kapesnímu počítači Visor. Konečně bude podporovat i GSM na 1900 MHz a brzy by měl být k dostání i u nás. S ním si pak můžete uložit až 1000 esemesek, můžete mít obrovský barevný displej. A hlavně máte Palm i mobil v jednom, takže nemusíte mít plné kapsy různých mobilních udělátek.

Mobilní telefony značky Sagem mají u nás pověst vysoké zmetkovitosti. Devítistovková řada Sagemů byla z našeho trhu kvůli vadám dokonce stažena. Francouzi slibují u nových modelů nápravu. Recenze poslední novinky, Sagemu MW 3020, naznačuje mnohá zlepšení. Dobře se ovládá, je malý, lehký a přitom se v kapse neztratí, dále má například skupiny volajících, výměnné kryty, českou T9, WAP, pěkně zvoní a inteligentně vibruje. Pokud bude méně poruchový, tak možná změníme na mobily této značky názor, co myslíte?

Diskuze (1) Další článek: Je Alcatel nejvíce inovativní značka?

Témata článku: Sony, Ostatní, Dispozice, Oskar, Ant, Son, Týden


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15