Udělejte si z Nokie dálkový ovladač k televizi

Díky programu irRemote od společnosti Psiloc můžete svou Nokii 7650 či 3650 (tzv. Series 60) jednoduše proměnit v dálkový ovladač televize, videa či DVD přehrávače. Je to opravdu jednoduché.
Udělejte si z Nokie dálkový ovladač k televizi

Taky se doma hádáte o dálkový ovladač k televizi, resp. o právo na jeho držení? Teď už nemusíte, pokud vlastníte mobil se Symbianem (Series 60), můžete jej jednoduše proměnit v dálkový ovladač, a to nejen televize, ale i videa, DVD či hi-fi věže. Skončilo tak věčné rodinné soupeření, nyní můžete mít ovladač přímo u sebe a pouze pro svou vlastní potřebu.

Společnost Psiloc tuto možnost nabízí prostřednictvím programu irRemote. Jak už bylo řečeno, ten je k dispozici pro Nokie 7650/3650 (existuje i varianta pro Sony Ericsson P800). Instalační soubor má 205 kB, v mobilu pak zabírá 328 kB. Prostředí této utilitky je velmi jednoduché a veskrze intuitivní. Úvodní obrazovka dává možnost uložit několik zařízení, mezi kterými pak můžete jednotlivě přepínat, ať už se jedná o televizi, video či audio soustavu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Program irRemote paměť připraví o 328 kB --- v základním menu si můžete předvolit vámi používaná zařízení

Co se týče podpory zařízení, problémy mohou nastat u starších přístrojů. Další potíže mohou vzniknout u rozdílných verzí elektroniky, které se většinou lokálně liší - australská, americká i evropská se chová trošku jinak. My však můžeme zůstat klidní, výrobce podporuje převážně evropské modely. Seznam podporovaných zařízení je skutečně široký, naleznete jej na konci článku. Pro Nokii 3650 a Sony Ericsson P800, jež mají infračervený port na boku, bude rovněž k dispozici varianta s natočením displeje o 90 stupňů.

Program irRemote je výrobcem neustále vylepšován, rozšiřuje se seznam podporovaných zařízení, zmenšuje se velikost programu, zrychluje se ovládání a vznikají nová vylepšení například v podobě klávesových zkratek. Kompletní seznam vylepšení v různých verzích naleznete na webu výrobce. Plná verze programu stojí 19,95 euro, můžete jej ale vyzkoušet i zdarma, a to po dobu 14 dnů. Stahovat můžete zde.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ovládat můžete televizi, hi-fi věž, CD nebo DVD přehrávač - takřka jakoukoli elektroniku na dálkové ovládání

Na závěr uvádím seznam podporovaných výrobců: Admiral, Aiwa, Akai, Allsat, Anitech, Apex, Aristona, Avex, Barco, Blaupunkt, Bush, CCE, Crown, Cyberhome, Daewoo, Denon, Elemis, Elitron, Finlux, Funai, Galaxis, GoldStar, Grundig, Hitachi, ITT-Nokia, JVC, Kenwood, LG, Lifetec, Loewe, Magnavox, Manhattan, Marantz, Mark, Matsui, Meliconi, Mitsubishi, Nec, Nokia, Onkyo, Orava, Orion, Panasonic, Philips, Phonola, Pioneer, RCA, Portland, Rubin, Samsung, Salora, Sanyo, Schneider, SEG, Sharp, Sherwood, SKY-Digital, Sony, Synudyne, Technics, TechniSat, Tesla, Thomson, Tivo, Toshiba, UK-Digital, UK-OnDigital, Universum, Watson, Yamaha, Zenith

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Sony Ericsson P800

38 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr 24. 3. 2004 7:30:26

  • jdee - vyvojar 8. 12. 2003 2:21:01
    V jave tyhle veci prakticky delat nejdou, jen u nekterych telefonu...
  • marcelino 19. 11. 2003 13:13:03
    Kozak tys ocas jak cip!
Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16


komerční sdělení

Komerční sdělení