Udrží iPhone týden naživu. Prý spolupracují s Applem

Britští Intelligent Energy mají funkční prototyp iPhonu 6 s článkem, který vystačí na týden provozu. Zájem prý má i samotný Apple.
Udrží iPhone týden naživu. Prý spolupracují s Applem

Stává se největší slabina chytrých telefonů minulostí? Aspoň pokud se potvrdí tvrzení britské společnosti Intelligent Energy. Dokázala prý vyvinout funkční prototyp iPhonu 6 s baterií dostačující pro týden „normálního využívání“. Technologie má spočívat v reakci kyslíku a vodíku, při níž vzniká elektřina, píše deník Telegraph.

Podle spekulací má Intelligent Energy úzce spolupracovat se společností Apple. Americká ani anglická firma se ovšem k těmto informacím odmítly vyjádřit, ale už dnes spolupracují alespoň do té míry, že Apple pustil nabíječku od Intelligent Energy do svých obchodů. Vyprodukovaný prototyp se má od původního iPhonu lišit pouze průduchy, přes které vychází zbytná pára.

Klepněte pro větší obrázek
Spodní strana prototypu prý nevypadá výrazně jinak, upravený je jen sluchátkový konektor, skrze který se plní „palivo“. Pokud se povede integrovat technologii přímo Applem, budoucí iPhony by na spodní hraně měly slot pro výměnné palivové cartridge.

„Podle našich informací předtím nikdo nic podobného neudělal,“ řekl deníku Telegraph generální ředitel Intelligent Energy Henri Winand. „Podařilo se nám vyrobit baterii tak tenkou, že ji můžeme vložit do současných modelů beze změny. To je velký krok, protože při přechodu na novou technologii je potřeba jít cestou, která je pro zákazníky pohodlná.“

Pět nabití

Prototyp pojmenovaný Upp by mělo být možné znovu nabít celkem pětkrát. Při „normálním využívání“ má prý vydržet týden použití. Co si ale pod „normálním využíváním“ představuje, ovšem společnost nespecifikovala.

Klepněte pro větší obrázek
Produkt s názvem Upp už Intelligent Energy prodávají (mj. v britských Apple Storech). To napravo je palivový článek, nalevo generátor, který posílá energii do USB konektoru. V tomto případě je velikost výrazně větší, než by bylo potřeba pro integraci do mobilu.

Nabíjení je možné pouze v určitých obchodech v Británii, jedno nabití má stát osm euro. Podle svědectví reportérů deníku Telegraph ze sídla společnosti v Loughborough se vodík v plynné podobě do telefonu plní pomocí upravené zdířky na sluchátka.

200 eur

Týdeník Spiegel uvedl, že se uvažovaná cena článku pohybuje kolem 200 eur. Představitelé společnosti doufají, že by jim baterie mohla otevřít cestu k trhu s ročním objemem ve výši zhruba 400 miliard eur. Společnost Intelligent Energy má podle týdeníku Spiegel hodnotu 230 milionů eur.

„Zbývá nám ještě pár let. Jde ale hlavně o našeho partnera, kdy bude chtít uvést produkt na trh,“ řekl Telegraphu finanční ředitel britské společnosti Mark Lawson-Statham.

Komentář

Ani to málo, co víme, nedává smysl. Týden na jedno nabití je pěkná hodnota, ale nabíjet nelze doma, stojí to velké peníze a baterie zvládne pouze pět cyklů. Že by kvůli tomuhle Apple výrazně měnil konstrukci iPhonu? Nemyslím si. Zmínka o spolupráci s Applem sice zní atraktivně, ale bez dalšího vývoje a posunu k denní použitelnosti tohle Apple do výroby nepustí. I sám představitel Intelligent Energy říká, že potřebují ještě pár let. My si to můžeme přeložit tak, že s vyhlídkami na revoluční baterii můžeme v tomto směru zůstat v naprostém klidu.

...ale naděje umírá poslední!

Diskuze (44) Další článek: Sony začalo vyvíjet drony. Vypadají jako kluzák i kvadroptéra

Témata článku: Apple, iPhone, Technologie, Koncepty, Spekulace, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Týden, Funkční prototyp, Finanční ředitel, Vyhlídka, Největší slabina, #Apple, Palivový článek, Elektřina, Slabina, APP, Velký krok, Pěkná hodnota, Apple Store


Určitě si přečtěte

Tmavý režim v telefonech šetří baterku až o desítky procent

Tmavý režim v telefonech šetří baterku až o desítky procent

** Tmavý režim v telefonu opravdu umí šetřit baterii ** Google kvůli tomu přebarvuje všechny své aplikace ** Černé bude i iOS

Vladislav Kluska | 29

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

** Montáž není úplně jednoduchá a bude lepší ji svěřit profíkovi ** Displej je dobře vidět ve dne a v noci zbytečně neoslňuje ** Každý dotyk na zrcátku/displeji je hodně vidět

Jakub Michlovský | 36

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45